reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard 150 mg

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Dziewczyny mam pytanie. Czy jest na forum dziewczyna, która ze względu na 1 nieprawidłowość (trombofilia wrodzona) miała przez lekarza wprowadzony Acard 150mg przed staraniami o ciążę? Chodzi mi tylko o tą, która widnieje na zdjęciu (inne nie).
Ja miałam od stycznia do połowy lipca tego roku (sama go odstawiłam). Podejrzewam, że przez to już dwa razy wylądowałam w szpitalu z krwotokami i przerostem endometrium ;( Dodam, że na nic nie choruję. Mam niestety 2 poronienia za sobą.
Dziękuję za odpowiedzi!
 

Załączniki

  • IMG_9176.jpg
    IMG_9176.jpg
    55,2 KB · Wyświetleń: 455
reklama
Z tego co kojarzę to ta mutacja odpowiada tylko za nieprzyswajanie niemetylowanego kwasu foliowego. Na podstawie TYLKO tego wyniku powinnaś bras metylowany kwas foliowy np w Puerii Uno.
Co do Acardu są różne zalecenia - mi pomimo 3 nieprawidłowości w hetero (2x MTHRF i PAI-1) i 2 biochemów lekarze nie włączyli nic. A teraz leci ciąża, 9 tydzień, bez leków.
Inni włączają Acard profilaktycznie, uważając, że korzyści przeważają, a Acard raczej nie zaszkodzi. Natomiast jeśli u Ciebie są takie reakcje i wg wyników nie ma jasnych wskazań, skonsultowałabym czy na pewno korzyści przeważają...
 
Z tego co kojarzę to ta mutacja odpowiada tylko za nieprzyswajanie niemetylowanego kwasu foliowego. Na podstawie TYLKO tego wyniku powinnaś bras metylowany kwas foliowy np w Puerii Uno.
Co do Acardu są różne zalecenia - mi pomimo 3 nieprawidłowości w hetero (2x MTHRF i PAI-1) i 2 biochemów lekarze nie włączyli nic. A teraz leci ciąża, 9 tydzień, bez leków.
Inni włączają Acard profilaktycznie, uważając, że korzyści przeważają, a Acard raczej nie zaszkodzi. Natomiast jeśli u Ciebie są takie reakcje i wg wyników nie ma jasnych wskazań, skonsultowałabym czy na pewno korzyści przeważają...
Na razie jestem w trakcie leczenia po 2 zabiegach (do połowy listopada). Wczoraj byłam na konsultacjach u Ordynatora Szpitala w sprawie wyników histopatologicznych i zapytałam go na koniec wizyty, czy mogło to mieć wpływ na to, co się teraz dzieje. Stwierdził, że mogło.
Mój ginekolog prowadzący raczej teraz już do błędu się nie przyzna ;( Mam wrażenie, że wie że źle zrobił bo jak mnie zobaczył w szpitalu po raz drugi w ciągu 2,5 tyg. był tak samo blady jak ja (z tym że ja miałam zaniżoną hemoglobinę)....
 
Witam

Ja odkrylam dzis swoj cien cienia cienia, dodam ze od tyg kompletnie odrzucilo mnie od fajek, slodkiego, w ogole malo co jem ciagle mnie mdli I czuje sie pelna, a dzis to, jutro powtorze, mieszkam w uk wiec bety nie zrobie ale bede w Polsce w weekend I wtedy zrobie, co myslicie?
Pozdrawiam ❤️Zobacz załącznik 1561620
Myślę, że to nie ten wątek;)
 
Dziewczyny mam pytanie. Czy jest na forum dziewczyna, która ze względu na 1 nieprawidłowość (trombofilia wrodzona) miała przez lekarza wprowadzony Acard 150mg przed staraniami o ciążę? Chodzi mi tylko o tą, która widnieje na zdjęciu (inne nie).
Ja miałam od stycznia do połowy lipca tego roku (sama go odstawiłam). Podejrzewam, że przez to już dwa razy wylądowałam w szpitalu z krwotokami i przerostem endometrium ;( Dodam, że na nic nie choruję. Mam niestety 2 poronienia za sobą.
Dziękuję za odpowiedzi!
Ja mam mutację, miałam zalecenie od genetyka brać Acard na 3 miesiące przed staraniami i metylowany kwas foliowy (wtedy nie wiedziałam jeszcze, że mam zespół antyfosfolipidowy, nie stwierdzono też oo tej mutacji trombofilii)
U mnie nie było żadnych reakcji niepożądanych.
Acard brałam też przez prawie całą ciążę (150) i do tego heparynę (przez zespół).
Ale reakcja organizmu wiadomo może być różna.
Miałam za sobą 3 poronienia.
 
reklama
Ja na wypadek ciąży mam wprowadzony Acard 150. Nie na czas starań, ale od dwóch kresek. I nie ze względu na mutacje w MTHFR (którą też mam), ale ze względu na mutację w PAI-1. MTHFR odpowiada za przyswajanie kwasu foliowego. @AScarlett ma rację :)
Podsumowując, w moim przypadku:
- Mutacja w MTHFR = przyjmowanie suplementów z etylowanym kwasem foliowym np. Pueria Uno
- Mutacja PAI - 1 = ACARD 150, do dwóch kresek.
 
Do góry