reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard i heparyna

Hej, zostały mi dwa całe opakowania Clexane 0.6 Jeśli potrzebujecie a nie macie refundacji tak jak ja to piszcie na priv
 
reklama
Dziewczyny, jak brałyście acard i heparynę tzn jaka przerwa była między acardem a heparyna?

Nie musi być w ogóle przerwy.
Jestem w szoku ile tu osób bierze acard rano lub w ciągu dnia.
Acard w ciąży bierze się przed pójściem spać (jest mnóstwo dostępnych publikacji nt temat). Zastrzyki z heparyny obojętnie o której godzinie. Nie na odwrót.
Ja zastrzyki robię ok 16-17, acard przed samym spaniem.
 
Ja biorę zastrzyki koło 19-20. Jak to zrobić żeby się przestawić na rano. Nie brać dawki na noc czy jak
 
Nie musi być w ogóle przerwy.
Jestem w szoku ile tu osób bierze acard rano lub w ciągu dnia.
Acard w ciąży bierze się przed pójściem spać (jest mnóstwo dostępnych publikacji nt temat). Zastrzyki z heparyny obojętnie o której godzinie. Nie na odwrót.
Ja zastrzyki robię ok 16-17, acard przed samym spaniem.
Ja dostałam zalecenie brać 1x150 mg wieczorem. Skoro ma być przed spaniem, a zaczęłam cierpieć na bezsenność i zasypiam około 3.00, to wg Ciebie o której powinnam to brać? 😂 Niestety mimo wszystkich prawidłowych wyników wyszły mi jakieś nieprawidłowe „średnie” przepływy między łożyskiem a macicą (samo PI w normie) :(
 
Ja dostałam zalecenie brać 1x150 mg wieczorem. Skoro ma być przed spaniem, a zaczęłam cierpieć na bezsenność i zasypiam około 3.00, to wg Ciebie o której powinnam to brać? 😂 Niestety mimo wszystkich prawidłowych wyników wyszły mi jakieś nieprawidłowe „średnie” przepływy między łożyskiem a macicą (samo PI w normie) :(
Ja biorę jak kładę się do łóżka. Czasem to 22, czasem 24, niezależnie kiedy zasnę, bo wiadomo w ciąży to różnie bywa. A co lekarz mówił Tobie na temat przepływów? U mnie to się bardzo sprawdziło i przepływy super.
 
Ja biorę jak kładę się do łóżka. Czasem to 22, czasem 24, niezależnie kiedy zasnę, bo wiadomo w ciąży to różnie bywa. A co lekarz mówił Tobie na temat przepływów? U mnie to się bardzo sprawdziło i przepływy super.
Na razie dwóch lekarzy powiedziało, żeby niczym się nie martwić, brać Acard i będzie dobrze. Poradziłam się też kobiet z tym samym problemem i nawet większymi ryzykami i ich dzieci są zdrowe :) Najwyżej czeka mnie CC wcześniejsze, ale to nic jeśli dzidziuś ma być zdrowy. To mega pocieszające, że Acard tak pięknie działa. My dziś zaczynamy :) Czyli wezmę przed snem :) Takie mam wyniki. Na samym dole ta „średnia” podobno za wysoka i przez to na samym dole ryzyka dwa dosyć wysokie.
ECDAC4BA-F562-4934-A332-3A6DF53288B4.jpeg
 
Na razie dwóch lekarzy powiedziało, żeby niczym się nie martwić, brać Acard i będzie dobrze. Poradziłam się też kobiet z tym samym problemem i nawet większymi ryzykami i ich dzieci są zdrowe :) Najwyżej czeka mnie CC wcześniejsze, ale to nic jeśli dzidziuś ma być zdrowy. To mega pocieszające, że Acard tak pięknie działa. My dziś zaczynamy :) Czyli wezmę przed snem :) Takie mam wyniki. Na samym dole ta „średnia” podobno za wysoka i przez to na samym dole ryzyka dwa dosyć wysokie.
Zobacz załącznik 1103028
Aaaa, ja zrozumiałam, ze mimo brania acardu masz słabe przepływy. A to w takim razie nie masz się czym przejmować, jesteś pod dobrą opieką, trzeba słuchać lekarzy :) a pomógł już na pewno w wielu ciążach, tez mam koleżanki po heparynie i acardzie lub samym acardzie i wszystko ładnie poszło. :)
 
Aaaa, ja zrozumiałam, ze mimo brania acardu masz słabe przepływy. A to w takim razie nie masz się czym przejmować, jesteś pod dobrą opieką, trzeba słuchać lekarzy :) a pomógł już na pewno w wielu ciążach, tez mam koleżanki po heparynie i acardzie lub samym acardzie i wszystko ładnie poszło. :)
Cudownie czytać takie dobre wieści 😍 Niestety wcześniej zapobiegawczo lekarz nie dał Acardu, bo wszystkie wyniki były super i nie znajdowałam się w żadnej grupie ryzyka 🤷🏼‍♀️ Może to dobrze, że z automatu nie faszerują niczym przyszłych mam. Z drugiej strony dobrze, że są te USG prenatalne i tam już widać takie małe odchylenia i można szybko działać :) Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz i u nas wszystko się po Acardzie wyreguluje :) Właśnie kładę się spać i wzięłam pierwszą dawkę :D Za tydzień mamy wizytę u naszego lekarza prowadzącego więc pewnie on też sam sprawdzi na USG co i jak i może już będzie jakiś mały progres, chociaż wiem, że tydzień brania leku to nic, no ale może, zobaczymy :)
 
reklama
Do góry