reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard i heparyna

A jak to jest w czasie starań? Od 1 dnia cyklu acard a od pozytywnego testu acard i heparyna czy jak?
Najlepiej skonsultować ze swoim lekarzem. Ja wiedziałam, ze będę potrzebować acardu i heparyny, bo robiłam badania na trombofilię i mi tak wyszło. Zapytałam dokładnie o to lekarza i powiedział mi, ze dopiero zacznę brać jak uwidocznimy prawidłowe zagnieżdżenie i serduszko, bo ja myślałam, ze będę brać od pozytywnego testu. Nie pamietam dokładnie jak to sformułował, ale chodzi o to, żeby nie mieć krwotoku jak okaże się, ze to ciąża pozamaciczna lub jak coś na tym etapie zle się zagnieździ/połączy czy coś tam i dojdzie do poronienia. Także ja zaczęłam dopiero od 7tc.

Ale czytałam tez na jakichś forach, ze niektóre dziewczyny brały już w czasie starań. Ale nie wiem w jakich przypadkach jest to potrzebne. O tym jednak powinien zadecydować lekarz.
 
reklama
Ja rozumiem, jestem tylko ciekawa jak to było w waszym przypadku. Mam zalecenia od lekarza acard przy staraniach ale póki co nie można się nigdzie dostac a i starania odpuściłam ze względu na sytuację.
 
Ja rozumiem, jestem tylko ciekawa jak to było w waszym przypadku. Mam zalecenia od lekarza acard przy staraniach ale póki co nie można się nigdzie dostac a i starania odpuściłam ze względu na sytuację.

Ja mam trombofilię wrodzoną (mutację w genie protrobiny) i wiedziałam od zawsze, że mam brać heparynę w ciąży. Jednak jak w nią zaszłam, to nie wiedziałam, czy mam brać już czy poczekać, ostatecznie zaczęłam brać od ok 33 dni cyklu i mimo tego parę dni później poroniłam. Jak poszłam potem do lekarki, to mi zaleciła brac acard 75mg od cyklu przed tym, w którym będziemy się starać plus heparynę 40 od owulacji. Po poronieniu musieliśmy się wstrzymać z planami, bo miałam zapalenie tarczycy, a teraz mam dobre tsh, ale są zalecania, aby teraz nie zachodzić w ciąże, więc czekamy.
 
Ja nie robiłam za dużo badań. Poroniłam w 15 tygodniu ciąży i dla bezpieczeństwa lekarz chciał mnie obstawić heparyna i acardem ale póki co.. Niestety czekamy
 
Ja nie robiłam za dużo badań. Poroniłam w 15 tygodniu ciąży i dla bezpieczeństwa lekarz chciał mnie obstawić heparyna i acardem ale póki co.. Niestety czekamy
Ale od starań jedno i drugie,owulacji czy testu :)?

Teraz to czekanie jest kiepskie, jak się miało wcześniej zaplanowane starania, zgromadzone leki itp, a teraz tylko można czekać aż się sytuacja unormuje
 
Ale od starań jedno i drugie,owulacji czy testu :)?

Teraz to czekanie jest kiepskie, jak się miało wcześniej zaplanowane starania, zgromadzone leki itp, a teraz tylko można czekać aż się sytuacja unormuje
Właśnie nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądało. Te przyjmowanie leków. Miałam się dowiedzieć na wizycie, która niestety nie wiadomo kiedy się odbędzie i dalej nie wiadomo ile trzeba czekać na starania... Ciężki czas.
 
Zaobserwowałyście może u siebie delikatne krwawienia z nosa po Acardzie? Od kiedy biorę (przed snem) co rano mam krwawy katar.
 
Jak brałam acard przez kilka miesięcy (chwilowo przestałam, bo zawiesiłam starania o ciąże w zwiazku z obecną sytuacją) to nie miałam krwawienia z nosa. Miałam za to sińce na ciele, dłużej mi leciała krew jak się skaleczyłam i kwasowatość żołądka.
 
reklama
Czyli jak to zwykle bywa, kazdy organizm reaguje indywidualnie, ale jednak sa zauważalne skutki przyjowania Acardu. W pewnym momencie zaczęłam nawet googlować czy katar z krwią możę być objawem koronawirusa, ale uświadomiłam sobie, że miałam te objawy już przed epidemią ;)
 
Do góry