reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Moj Pitulek na pewno ma alergie na slonce i chyba na truskawki (zjadlam 3 wysypalo go, za jakis czas zjadlam 6 - nie wysypalo, za jaksi czas wypilam koktajl - znowu wysypalo). Z truskawkami w tym roku juz nie bede probowac.

Mam do Was pytanko. Wiem, ze juz ze sto razy o tym pisalyscie, ale nie pamietam gdzie... :zawstydzona/y: Czym smarujecie buziulki, jak Wam dzieciaczki wysypie? Jak juz Piotrusiowi zejdzie wysypka, to robi mu sie taka szorstka skora. Nie wiem czym ja pielegnowac.
 
reklama
ollesia na tę szorstka skórę jak stosuję Diprobase w maści (nie w kremie, bo zawiera jakieś tam perfumy). i mój Piotrek ma buźkę gładziutką :tak: przy dużych zmianach smarowałam 2 razy dziennie, teraz zapobiegawczo wystarczy jeden raz. Karoo pisała kjiedyś, że ona stosuje Lipobase. Generalnie maść musi być tłusta a nie nawilżająca. Nam np Olliatum nie pomógł nic a nic.
 
ja też polecam dermo albo lipo baze, poza tym zmiany najpierw smaruje elidelem, dopiero jak zejdą to natłuszczam i to najczęsciej najzwyklejszą oliwka z linomagu, u nas sie sprawdza najlepiej.rzadko kiedy uzywam jakis innych
"preparatów aptecznych"linomag generalnie na wszystko
 
Powiem wam,ze ja mam potworny problem z odroznieniem potowek od " wysypek", krostek uczuleniowych itp.

Jak Maly mial podejzenie skazy bialkowej, i jak odstawilam wszytsko co uczula, te wysypki, zaczerwienienia zeszly, to przy upalach wpadlam w poploch, bo wyskoczylo mu cos, a dla mnie zaraz ze to alergia.

No ale jak narazie, to oprocz pojedynczych krostek na karku, pupie, czasem buzi, nic mu nie wylazi.
Przy objawach alergi, zakladam, ze wysypuje bardziej, tak?

Tfu, tfu .... nam chyba ta alergia na mleko przeszla. Bo zaczelam dawac malemu w malych porcjach mleko modyfikowane nan 2 i jak narazie chyba nic sie nie dzie.

Dzisiaj dalam mu rybke hippa i bardzo mu smakowalo. Zobaczymy czy mu nic nie bedzie,.
 
przez te upały juz sama nie wiem co robic.ewka cała wysypana, troche potówek,troche wysypki.strasznie sie drapie i wiedze ze ja to męczy.

tych masci które mam boje sie teraz uzywac bo w zetknieciu ze słoncem moga doprowadzic do nieodwracalnych zmian a nie chce zeby miala potem na skórze do konca zycia jakies plamy.
narazie obsypuje ja alantanem zasypką. troszke zasusza no i ona chyba az tak sie nie poci.
sama nie wiem co jeszcze robic.:no:ech,ciezkie zycie małego alergika:-(
 
Aga a nie mozesz zmienic masci??? Ja poprosilam pediatre o masc ktora nie robi zmian na skorze. Kurcze szkoda mi malej Ewuni. Mam nadzieje ze jej szybko przejdzie.
 
Oj, Agus, rzeczywiscie masz teraz duzy problem, bo wiem, ze te masci nie moga miec kontaktu z promieniami. A nie daloby sie tak jak napisala Wama, zrobic takiej masci, ktora moglaby byc stosowana w ciagu dnia? Moze jest cos takiego? Kurde, nie wiem, nie znam sie za bardzo...
Mam tylko nadzieje, ze w koncu skoncza sie Wasze problemy z alergiami!

Co do potowek to Sara ma troche na szyjce i w pachwinach po calym dniu, ale rano juz ich nie ma.
 
reklama
Hej dolacze sie masakra z ta alergia z racji tego ze ja jestem alergiczka mala tez jest:no: robilismy testy wiec bialko mleka krowiego jajko maka pszenna ryz{w malym stopniu wiec daje} kurz plesnie trawa pierze oj juz nie pamietam dokladnie masakra jak jajo to i kurczaka nie marchew dopiero teraz przyswoila pietruszka tak nie ale seler masakra cielecina odpada tylko krolik indyk schab bez kosci jak sobie przypomne to dopisze bierze codziennie 5kropli zyrtecu i inhalacje budesonid i drugi berodual drogie jak cholera 3-4 razy dziennie nosek czyszczony ciemieniucha wciaz wraca oj mowie wam kobitki najgorzej kurz przeciez jest wszedzie :angry:
 
Do góry