reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Powyżej wklejałyśmy z dziewczynami.nasze wyniki.
Pokazuje z prawdopodobienstwem np.
99.8% ze np trisomia X 1:1234567890
Tu badane są geny, to zupełnie co.innego niz pappa
Dzięki za odpowiedź A jak wyglądają takie wyniki badania? Pokazują na ile procent dziecko jest chore na jakąś wadę czy wygląda to na zasadzie że określa się tylko ryzyko jak w pappa?
20190709_085423.jpeg
 
reklama
Z testow dna fałszywie pozytywne wyniki okreslane są na poziomie 0.05%. Na stronie Sanco "chwalą się" że ponoc jeden mieli taki przypadek gdzie amino wykluczyła wade. Wiec kto wie, moze bedziesz w tych 0.05%
A jakie wyniki mialam przeziernosc pappa ryzyko z usg ?itp
Witam, poszukuje wsparcia i kogos kto jeszcze pozwoli utrzymać mi iskierke nadzieji na zdrowa dzidzie;( Mam zrobiony test sanco, ktory wykazal wynik nieprawidłowy-stwierdzono trisomie.Czekam teraz na wyniki z amniopunkcji.Czy jest szansa ze amnio poda inny wynik niz sanco, ze dzidzia bedzie zdrowa? Czy któraś z Was miała taka sytuacje, ze test sanco nie sprawdzil sie z wynikami z amnio?Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
 
Po przeczesaniu neta i opinii polecam Niftypro. Na wyniki czekalam 7dni kalendarzowych. Szybciej przyszly z Hongkongu niz dziewczyny co robily sanco w pl
Decyduję się na ten test. Mam nadzieję że wyjdzie dobrze. Bo nerwy zżerają od środka. Dziękuję za odp.
 
Ale serio nie ma co Cie zżerać. Wyniki masz super. Na amino wysylają jak jest wyzyko wieksze niz 1:300
Do nifty podejdz tak jakbys czekała na 100% potwierdzenie płci [emoji6] na luzaczku
Decyduję się na ten test. Mam nadzieję że wyjdzie dobrze. Bo nerwy zżerają od środka. Dziękuję za odp.
 
Dzięki za słowa wsparcia. Zastanawiam się teraz.. biorę luteinę 2x dziennie dopochwowo i letrox na niedoczynność tarczycy,moze to ma jakiś wpływ na test?
 
Cześć dziewczyny, przyłączam się do wątku gdyż jestem w podobnej ciężkiej sytuacji :( Mam 28lat.
Ze względu na dwa wcześniejsze poronienia skierowano mnie na badania prenatalne. 13tc Usg wyszło wzorowe, kość nosowa obecna, NT 1,5mm, przepływ prawidłowy tylko test PAPPA wszystko pokąplikował, ryzyko trisomi 21 1:99 !!
Od początku ciąży zażywam progesteron na podtrzymanie ciąży oraz zastrzyki przeciwzakrzepowe.
W tej sytuacji mam dwa wyjścia: amnio albo test harmony
Ze względu na wcześniejsze poronienia pierwsza opcja raczej nie wchodzi w grę :( mój lekarz prowadzący uprzedzał ze zawsze jest ten 1% ryzyka. Wybieram się na konsultacje z genetykiem i zobaczymy co on mądrego będzie miał do powieszenia
Czy któraś z was robiła test Harmony albo inny tego typu ?? Polecacie??


Mill_ zawsze trzeba mieć nadzieje, trzymam mocno kciuki za twoje maleństwo. Napisz jakie miałaś wyniki po USG i PAPPA.
Przewaliłem prawie całe to forum i większość tych trudnych przypadków kończy się dobrze wiec to mnie podtrzymuje na duchu :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, przyłączam się do wątku gdyż jestem w podobnej ciężkiej sytuacji :( Mam 28lat.
Ze względu na dwa wcześniejsze poronienia skierowano mnie na badania prenatalne. 13tc Usg wyszło wzorowe, kość nosowa obecna, NT 1,5mm, przepływ prawidłowy tylko test PAPPA wszystko pokąplikował, ryzyko trisomi 21 1:99 !!
Od początku ciąży zażywam progesteron na podtrzymanie ciąży oraz zastrzyki przeciwzakrzepowe.
W tej sytuacji mam dwa wyjścia: amnio albo test harmony
Ze względu na wcześniejsze poronienia pierwsza opcja raczej nie wchodzi w grę :( mój lekarz prowadzący uprzedzał ze zawsze jest ten 1% ryzyka. Wybieram się na konsultacje z genetykiem i zobaczymy co on mądrego będzie miał do powieszenia
Czy któraś z was robiła test Harmony albo inny tego typu ?? Polecacie??


Mill_ zawsze trzeba mieć nadzieje, trzymam mocno kciuki za twoje maleństwo. Napisz jakie miałaś wyniki po USG i PAPPA.
Przewaliłem prawie całe to forum i większość tych trudnych przypadków kończy się dobrze wiec to mnie podtrzymuje na duchu :)
Jestem w drugiej ciąży, w pierwszej po teście pappa ryzyko zwiększyło się do 1:580 a po Usg miałam 1:3500. Zrobiliśmy sanco ktore potwierdziło trisomie 21. Aktualnie jestem po pobraniu krwi też na sanco tylko plus, to rozszerzone, które pokazuje więcej aberracji i innych możliwych chorób.
 
Do góry