reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Matylda to super wiadomość. Informuj nas co teraz:)
Monisia forum jest takie trochę ospałe :) Trzymam kciuki za twoje badanie, wszytsko będzie ok. 1% to chyba ryzyko powikłań a nie poronień, przynajmniej ja tak zrozumiałam genetyka. Chyba już nie przeczytasz tego posta przed badaniem. Więc jak chwilkę odpoczniesz napisz jak przebiegło. Gdzie robiłaś amniopunkcję i przez kogo?
Ja na wyniki niestety muszę jeszcze czekać tydzień. Myslę jednak, że zacznę dzwonić w środę.
 
Cześć! dzięki za informacje.
anka_d- dlaczego po 15 tyg. robienie amino jest za późne? Czy to jest kwestia ewentualnego zakończenia ciąży w przypadku poważnych wad?

Monisia 1980- czy w Polsce można oficjalnie zakończyć ciążę w przypadku wykrycia ZD? Moja lekarka mi powiedziala, że usunięcie jest możliwe w przypadku ciężkich wad, które nie pozwalają na samodzielne życie poza łonem matki. To jak w zasadzie jest?

Za tydzień mam nast. wizytę u Gin, będę się chciała wypytać wszystkiego. Na ostatniej byłam trochę nieprzytomna...
 
Malfi tak, zgodnie z prawem ciążę można terminować do 21 tygodnia. Czekając na wyniki maksymalnie 4 tygodnie to... wychodzi 20 tydzień jeżeli zrobisz amnio w 16. Masz prawo wyboru jeżeli amnio wykaże ZD, żaden lekarz nie może odmówić Ci pomocy i opieki czy zechcesz urodzić czy też nie. Zresztą amniopunkcja po to jest wykonywana by wiedzieć czy maleństwo jest zdrowe czy chore i móc podjąć decyzję o przyszłości.
 
Czesć dziewczyny!
Jestem po amnio.Zabieg wykonano mi w wczoraj.Zgodnie z zaleceniami leżę w domku.Mąż przynosi mi posiłki;-)Córkę sprzedaliśmy do dziadków.
Póki co czuję się dobrze,zadnych niepokojących objawów.Pozostaje mi czekać min 2 tyg na wyniki.
Malfinka-moja poprzedniczka anka dobrze napisała,ze zgodnie z prawem w Polsce można legalnie zakończyć ciążę do 21tyg.mozna to zrobic kiedy płód ma ciężką wadę genet,ciąża jest wynikiem gwałtu i jeszcze chyba jeden przypadek-można poczytaćć w internecie.Pamietam jak dostałam wyniki amniop przy 2 ciązy-wynik Zespół Downa.Mój lekarz dał mi do przeczytania ten paragraf prawny.Byłam wtedy w 19tyg.Zdecydowałam sie na indukcję.Dziecko nie miało by szans bo nie mialo zołądka.Często jest tak że wada genetyczna niesie ze sobą spore zmiany fizyczne(ale nie zawsze).
Teraz jestem pełna nadziei i czekam na wyniki.Pomimo dobrych wyników PAPPA zdecydowałam się na amnio,bo nie byłabym w stanie cieszyć się ciążą tak jak należy.
Czuję że będzie ok.


Przesyłam wam pozdrowienia drogie ciążaróweczki:-)



 
Ostatnia edycja:
Malfilka już kiedyś była tutaj dyskusja na ten temat, czy w przypadku wykrycia ZD można usunąć ciążę. Nie ma co do tego sprecyzowanych przepisów, a co lekarz to inna opinia i żadnego lekarza zmusić nie można, żeby zrobił coś wbrew swojemu sumieniu. Sporo płodów z ZD nie ma żadnych wad towarzyszących, ewentualnie są to wady, które można skorygować i nie uniemożliwiają one życia poza organizmem matki.
Monisia, wszystko będzie dobrze :tak: Trzymam kciuki :tak:
 
Cześć Dziewczyny

mialam wczoraj robiona amniopunkcje - dwa naklucia bo ciąża bliźniacza. Wskazanie ze wzgl na zły wynik testu podwójnego - prawidłowe USG ale po teście biochemicznym ryzyko ZD wzrosło do 1:50 i 1:66

Niestety dziś wystąpiły powikłania po amnio - trafiłam do szpitala bo prawie całkiem wyciekl mi płyn owodniowy jednego płodu ( drugi ok) i płyn cały czas cieknie. Rokowania są niepewne chociaż lekarz na izbie przyjęć był dobrej myśli.
 
Czesc dziwczyny

A ja wciąż leżę po poniedziałkowej amniopunkcji.Póki co żadnych niepojących objawów nie mam.Najgoszy jest podobno pierwszy tydzień,a więc pozyjemy-zobaczymy.

Estella-jak sie czujesz?Napisz jeśli możesz,bo zmartwiła mnie twoja sytuacja.Co to znaczy że prawie wszystie wody ci wyciekły??Tzn którędy-w mijescu wbicia igły???Przepraszam że sie dopytuję.Ja miałam amnio po raz 4 robioną i nie miałam wycieku i nie wiem jak to rozpoznać.Leże grzecznie jak mi lekarz kazał.Trzymaj się i nie trać nadziei.Z tego co wiem wody płodowe uzupełniają się same.mam nadzieję,ze u ciebie wszystko dobrze się skończy.


Dziewczyny co u Was???Napiszcie jak wasze brzuszki!!



Pozdrawiam was marcóweczki!





 
reklama
Paulina, dzięki :)
Monisia - wyciekly dołem, nie sposób tego przeoczyć - pełna podpaska + mokre spodnie.
nic mnie nie bolało, czuje sie dobrze ale cały czas cieknie :(
mam już wynik amnio metoda FiSH - dwie zdrowe dziewczynki więc straszna by była szkoda .......:(((

i niestety miałam po amnio od lekarza inne zalecenia niżTy - powiedział ze następnego dnia mogę iść do pracy, mówił ze lezenie nie jest konieczne :(
 
Do góry