reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antek 29tc. 1500g.

Kerna, majka mamy dylemat z tym lekiem. Jak się okazuje nie jest to zupełnie nowy lek, bo jest w obrocie dla dorosłych (obecnie uznawany jest za najlepszy na świecie w leczeniu refluksu), a od kilku lat badany pod kątem dzieci. Dla dzieci starszych i młodszych przeszedł badania bardzo pomyślnie, ostatnie badania dla grupy dzieci do 1 roku również przyniosły bardzo rezultaty, pozostał tylko ten "nasz" etap dla dzieci do wieku korygowanego 44tc. Co do karmienia jest problem bo czasem pięknie je ze smoczka i jeszcze dojada z piersi, a czasem w grę wchodzi tylko sonda bo nie chce nic zjeść, a jak zje to ulewa - prawdopodobnie to wina refluksu (stąd propozycja testu). Żywiony jest pokarmem mamy, a tylko sporadycznie (raz na 1-2 dni) pokarmem modyfikowanym wtedy gdy mamie zabraknie pokarmu ...
 
reklama
Tato Antka, nie wiem jak duży jest u Was problem, ale każdy wczesniak ma problem z tzw refluksem wczesniaczym. Związane jest to z niedojrzałością mięśni. Osobiscie do testowania leków na maluchach podchodzę jak do jeża. proponowano mi wciągniecie Frania do programu testowania leku na nadciśnienie (nie pamiętam nazwy już) ze względu na naczynika jamistego. Nie zgodziłam się. I dobrze bo naczyniak zaczął wchłaniać się sam. Z problemem refluksu wczesniaczego tez długo walczyliśmy. Dopiero jak mały miał bodaj 14 mies lekarz włączyła Gasec, ale to też na krótko było. Generalnie problem minął sam, choć przyznam, że przez ciągłe wymioty Franka niemal osiwiałam.
Decyzje musicie jednak podjąć Wy, rodzicie.
 
U nas ulewania były również bardzo silne i trwały do 8-9m-ca. Trzy razy zadłąwienie. Żona musi uważać co je. Ja właśnie bez przeszkód jadłam niemalże wszystko. W domu dopiero okazało się że mały nie toleruje laktozy np. U nas również powodem było to, że jadł bardzo dużo, gdyż miałam ogrom pokarmu.
Mimo wszystko ja bym nie próbow3ała. Najważniejsze czy przybiera na wadze. JEszcze chwilkę będize problem ze ssaniem i jak każdy człowiek ma prawo do gorszego dnia i lenistwa. Z czasem wydłuży się okres czuwania i lepiej bedzie jadł.
A wcześniaki po prostu są niedojrzałe i mają o wiele gorszy start.
A co do badań nad tym lekiem to szukałeś Tato Antka bezstronnym informacji o badaniach? Nie od teraz wiemy jak firmy farmaceutyczne ściagaja się o lepszą sprzedaż produktu. Lekarze wszechwiedzący nie są i nie wiesz na pewno że ten lek jest taki nieoceniony i cudowny w działaniu. A skutki uboczne? Na pewno są bo każdy lek je ma i mozliwe działania niepożądane. Czy którys z lekarzy Was o tym poinformował?
 
Dziękuję Wam za pomoc. Nie wiem tak do końca czy dobrze zrobiliśmy ale zgodziliśmy się na podanie leku. Pomijając fakt że bardzo ufamy lekarzom z tego szpitala to i tak skonsultowaliśmy z innymi lekarzami spoza kliniki. Udało nam się też nawiązać kontakt z mamą chłopca który miał podany lek w zeszłym roku, a na własne oczy widzimy dziewczynkę która leży na tej samej sali co nasz syn i jak bardzo zaczęła sie rozwijać ... Oczywiście otrzymaliśmy pełną dokumentację na temat tego leku, włącznie z informacjami o możliwych skutkach ubocznych (które są niewielkie i stosunkowo niegroźne). Mam nadzieję że nie popełniliśmy błędu.
 
Do góry