reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniaki 29tc

Ja rodzilam w Berlinie , ponoc jedna z lepszych klinik - ogolnie zadowolona jestem z ich opieki.
Muminek akurat nas ominey wylewy i wodoglowie, z tym ,ze ja po odejsciu wod spedzilam w spzitalu 4 dni , tam podali mi sterydy i mieli troche czasu na przygotowanie , ogolnie nie mieszkam w DE tylko w Irlandii....
musisz wierzyc , ze bedzie dobrze ja wierze!!! i trzymam za was kciuki !!!1

Joanna twoja corka jest z 23 tyg??? normalnie serducho sie raduje jak sie czyta takie pozytywne historie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzis glowka urosla o 1 cm a w nocy mała 2 razy zapomniala sie oddychac i serduszko biło za wolno....jeszcze dzis zobacza a jak nie to bedzie musiala dostac leki...Jutro czeka nas czwarta punkcja a w czwartek założenie zbiorniczka do główki
 
moi chłopcy są z 29 tygodnia. Chłopcy byli tylko kilka dni na CPAPie ale aż 1,5 miesiąca na intensywnej terapii (w sumie równe 2 miesiące w szpitalu). U nas największym problemem były częste bezdechy, które minęły w 5 miesiącu życia. Jeden synek miał wylew II st., drugi ma wadę nerek i było podejrzenie wodogłowia. Jak większość wcześniaków, moi mieli tez retinopatię ale w ostatniej chwili wszystko poszło w dobra stronę. Lekarze od początku mówili, że różnie może być, bo to skrajne wcześniaki i słyszę to do dziś, mimo że rozwój maluchów oceniany jest na wiek urodzeniowy czyli rozwijają się jak dzieci urodzone o czasie a nie ponad 2,5 mies przed terminem.
 
u nas tez zaczely sie bezdechy,srduszko za powoli pracuje co jakis czas...dzis byla koljna punkcja,dzis plynu az 8 ml ale byl troszke zadszy i przejrzysty niz ostatnio
 
Witam
Życzę dużo zdrówka Waszym dzieciaczkom, a Wam wytrwałości i siły w walce o nie.
Ja nie jestem matką wcześniaka, ale pojawiłam się tu, ponieważ coś mnie męczy...
Opiszę w skrócie. Brat mojej znajomej został niedawno ojcem... Wszyscy się cieszyli, kiedy znalazł narzeczoną, jest nieuleczalnie chory, więc marne miał szanse, potem jeszcze okazało się, że spodziewają się dziecka, ogólnie sama radość.
Kilka tygodni temu urodziła mu się córka. Jeszcze jej nie widział, bo ze względu na chorobę nie może podróżować, a narzeczona mieszka coś ze 200km od niego... I tu zaczynają się schody
Dziecko urodziło się w 29tyg ciąży. Tak utrzymuje ta dziewczyna. Tylko że jakoś nikomu nie chce się w to wierzyć. Widziałam zdjęcia tego dziecka. Piękny, duży noworodek, jak dla mnie zdecydowanie nie wcześniak. Moja znajoma też nie jest przekonana...
Czy to możliwe, że tak skrajny wcześniak urodził się zupełnie zdrowy, nie potrzebował pomocy przy oddychaniu ani inkubatora???? Dziewczynka urodziła się w ciągu jednej doby, a to chyba za szybko, żeby sterydy na rozwój płucek zaczęły działać...
Ja się zupełnie nie znam, dlatego pytam... Aha, nie napisałam najważniejszego- dziewczynka urodziła się z wagą 3600 (????). Nawet moje przenoszone dziecko ważyło mniej...
 
To co mówi ta dziewczyna to stek bzdur. Nie jest możliwe aby dziecko z 29 tygodnia ważyło 3600 (waga o min. 2 kg zawyżona) ani aby mogło przebywać poza inkubatorem bo zwyczajnie nie jest w stanie utrzymać samodzielnie właściwej temperatury ciała. Może pomyliła tygodnie i miał to być tydzień 39?
 
Ostatnia edycja:
Też mi się tak wydaje... Dziękuję za odpowiedź.
A co do tygodni to na pewno nie pomyliła, bo poród miał być w grudniu, tak utrzymuje.
To nie moja sprawa, ale sytuacja jest mocno niefajna i wszystko wydaje mi się lekko naciągane
 
3.6 to idealna waga noworodka urodzonego o czasie.
ŻADEN wcześniak z 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 tc w życiu NIE BĘDZIE tyle ważył.
 
reklama
Zgadzam sie...zaden wczesniak nie osiaga takiej wagi !!!

cos tu smierdzi :szok:
pewnie macie podejrzenie, ze dziewczynka nie jest jego corka ???
Historia jak z teelenoweli...
musicie to koniecznie wyjasnic
skoro brat nie moze to moze ktos z was z rodziny pojedzie w odwiedziny ??
zobaczycie i wybadacie spawe :-)
 
Do góry