reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Ja myślę, że lekarze najpierw wolą wykluczyć wszystkoco może być powodem uczulenia, a potem w ostateczności odnoszą sę do AZS. Bo to zawsze sterydy....słyszałam że po dłuższym stosowaniu mogą mieć odwrotny skutek. A Jelp też lubi uczulać( skoro na buźce nie było zmian, to może faktycznie to proszek - u koleżanki było podobnie). Mogę się domyśleć jakie to uciążliwe - życzę zdrówka!!!
 
reklama
moja corka ma podobno azs ale czym to sie rozni od skazy
musze przejc na ostra diete i nie wiem co mi wolno a czego nie ???
jestem zalamana moja niewiedza
 
Hej u mojego malego pojawily sie czerwone krostkii na calym ciele.
Na twarzy ma czerwone takie wypryski i w obrebie wlosow zauwazylam ze skora sie luszczy.
Na brzuszku i na pleckach tez sa krostki. a cale cialo pokryte taka kaszka manna.
A za uszami popekala skora.
Bylam z tym u lekarza i ona nic dziwnego nie zauwazyla,stwierdzila tylko "sklonnosc do suchej skory"
Niestety nie zgadzam sie z jej opinia, bo moj syn nigdy nie mial sklonnosci do przesuszania.
i teraz niewiem co robic ::)
Maly juz niedlugo skonczy roczek,je bardzo duzo roznych rzeczy. Nowoscia ostatnio byl chlep,proszek do prania i plyn do plukania.
Jest na sztucznym mleku,ktore pije od urodzenia.

Napiszcie prosze o pierwszych objawach AZS jakie zauwazylyscie.
Jest jeszcze wyjscie,ze pojade do kliniki alergologicznej jak bedzie ttrzeba.
 
Mój synek to też "atopik" u nas wyszło to już kiedy miał 3 tygodnie (zaczęło się krostkami na buźce), ale potem krostki zniknęły (ok.3-4 miesiąca), żeby dać o sobie znowu znać ok. roczku (duży wysyp na całym ciele a ostatnio głównie szorstka buzia, kark czasami brzuszek). Teraz już 6 tygodni skaza z buźki nie schodzi :-[. Sterydowe maści, przeszliśmy przez to już kilka razy z różnym powodzeniem, dostawał też fenistil w kroplach, fenistil w żelu. Teraz dostaliśmy zyrtec (10dni), maść sterydową (2dni) i maść robioną bez sterydu (po sterydzie do ustąpienia objawów). Do tego dieta bezmleczno bezjajeczna. W naszym przypadku najgorzej jest że synek bardzo późno reaguje na alergen, alergolog powiedziała że wyjątkowo, potrafi zareagować nawet po ponad miesiącu, dlatego trudno w jego przypadku stwierdzić na co dokładnie jest uczulony i nie ma sensu wykonywać testów bo one pokazują reakcję natychmiastową, teraz próbujemy stwierdzić czy alergia ma podłoże mleczno jajeczne, jak nie będziemy szukać dalej.
 
Hej u mojego malego pojawily sie czerwone krostkii na calym ciele.
Na twarzy ma czerwone takie wypryski i w obrebie wlosow zauwazylam ze skora sie luszczy.
Na brzuszku i na pleckach tez sa krostki. a cale cialo pokryte taka kaszka manna.
A za uszami popekala skora.
Bylam z tym u lekarza i ona nic dziwnego nie zauwazyla,stwierdzila tylko "sklonnosc do suchej skory"
Niestety nie zgadzam sie z jej opinia, bo moj syn nigdy nie mial sklonnosci do przesuszania.
i teraz niewiem co robic ::)
Maly juz niedlugo skonczy roczek,je bardzo duzo roznych rzeczy. Nowoscia ostatnio byl chlep,proszek do prania i plyn do plukania.
Jest na sztucznym mleku,ktore pije od urodzenia.

Napiszcie prosze o pierwszych objawach AZS jakie zauwazylyscie.
Jest jeszcze wyjscie,ze pojade do kliniki alergologicznej jak bedzie ttrzeba.

Moje dziecko okazalo sie uczulone na proszek lub plyn do plukania.
Odstawilam obie rzeczy na raz
Ufff dobrze,ze to nic powazniejszego;-)
 
8 dzień zyrtecu, zaczyna być lepiej,
za kilka dni prowokacja mleczna,
zobaczymy,
u nas z kremów się nie sprawidził ani oilatum ani bambino,
najlepiej toleruje kosmetyki z serii nivea baby soft (chyba tak się nazywają),
ostatnio też dostał krem-maść robioną bez sterydów i muszę powiedzieć że jest świetna, nie za tłusta ładnie nawilża, jedyne to że zimą nie będę mogła jej stosować, bo nie jest to maść na niskie temperatury.
 
Aga J jak czytam co napisałas-moja córka ma podobne objawy a niebawem kończy 3 lata!! i przed świętami wyszła jej wysypka na udzie, rączce i troszkę na brzuszku, poszłam do lekarza i powiedział że to może być azs, przepisał krem hydrocortisonum 1% i syrop claritine mam nadzieję że jej przejdzie-u nas nikt! nawet najdalsza rodzina nie ma alergii!!
 
U mnie w rodzinie tez nikt nie mial alergi(chyba ze od strony taty Mileny,ale tego sie nie dowiem bo wychowuje ja sama,napewno po nim:wściekła/y: ).Milka zaraz po urodzeniu miala bardzo sucha skore na calych nozkach i jeszcze w szpitalu dostala jakiejs wysypki i pediatra sobei zartowal "to malenstwo trzeba wypisac bo chyba ma na nas uczulenie",a poprostu rzeczy tam prane byly w za "mocnych" srodkach jak dla Milki.Na wpomniane wczesniej nozki stosowalam oilatum do kapieli naprzemian z krochmalem i masc oilatum,parafine,diprobase.Prawie wszystko po tym ostatnim poznikalo oprocz trzech plam czerwonych,suchych.Jak przyszlo lato,przy kazdym cieplejszym dniu Milena mi sie odparzala az do ran prawie na szyji i pod kolanami.Przypisala jej pani doktor elocom,pomogl.W piatym miesiacu jej zycia,pediatra stwierdzila ze to chyba jest skaza bialkowa.Odstawilam bialko mleka,przeszlo(karmilam ja do 9 miesiaca).Okolo roku okazalo sie ze na bialko jaja kurzego tez i to o wiele bardziej nasilone.Teraz w piatek Milek wykapalam w plynie takim nowym truskawkowym,dla dzieci powyzej roku.Jest cala w takie duze plany,czrwone,szorstkie,tak jak po mleku tylko ze o wile rozleglejsze,na brzuchy,plecach bokach.W niedziele dostala Milena kataru i kaszlu okropnego,przerazona mysla o zapaleniu pluc pojechalam do przychodni calodobowej,na szczescie trafilam na dyzur pediatry-alergologa,nie zdazylam Mile rozebrac do konca,a pani doktor mowi"o widze AZS".Przypisala mi masc,robiona,zobaczymy jak podziala.
Pozdrawiam wszystkie mamy malych atopikow i atopikow tez!!
 
podstawa to dieta, czujność i dobranie dla siebie dorych kosmetyków. u mojej siostry sprawdzają się najbardziej kosmetykie Lipikarowskie La Roche dla atopowców i chyba jeszcze Oilatum sobie siostra chwali :)
 
reklama
Do góry