reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania laboratoryjne, pytanko.:-)

Dołączył(a)
8 Listopad 2018
Postów
4
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży i 2 dni temu mialam wizyte u lekarza. Oczywiście dostałam skierowanie na badanie moczu i krwi. W pierwszej ciąży zazwyczaj od razu chodziłam po wizycie na te badania, a teraz nie wiem...czy jak pójdę 3 tygodnie przed następną wizytą, to nie będzie za wczesnie? Te wyniki już chyba nie będą ważne? Jak to jest ? Jak wy chodzilyscie?
Pozdrawiam
 
reklama
Mój ginekolog każe zrobić badania kilka dni przed kolejną wizytą. Bo jednak w ciągu kilku tygodni wiele się zmienia
 
No właśnie też mi sie tak wydaje ..ale nie jest tez tak, że jakies badania, typu HIV, toksoplazmoza itd....powinny być robione w konkretnym tygodniu ciąży?...eh:-( że tez przy wizycie nie zapytalam o to :-(
 
Ja robię badania przed wizytą tak kilka dni przed, maksymalnie tydzień przed wizytą :).
Te badania jak hiv i toksoplazmoza itp. miałam robione w 8 tygodniu ciąży.
 
No tak, ja tez :-), ale są jeszcze później jakies, ta glukoza, jakieś odczyny WR...już nie pamiętam dokładnie jakie :-).Z tym, że badania ostatnio miałam wlasnie w 8 tygodniu robione, to jak teraz zrobię dopiero w 16-17, to sie nic nie stanie?. Bo czytalam, że musza być też zrobione między 11 a 14 tygodniem... i trraz juz nie wiem, już zgłupiałam :p
 
No tak, ja tez :-), ale są jeszcze później jakies, ta glukoza, jakieś odczyny WR...już nie pamiętam dokładnie jakie :-).Z tym, że badania ostatnio miałam wlasnie w 8 tygodniu robione, to jak teraz zrobię dopiero w 16-17, to sie nic nie stanie?. Bo czytalam, że musza być też zrobione między 11 a 14 tygodniem... i trraz juz nie wiem, już zgłupiałam :p
Spokojnie :) . Ja prowadzę ciążę u dwóch lekarzy i jeden mi każe robić badania raz na miesiąc a drugi to dużo rzadziej. U tego drugiego miałam badania w 8 tygodniu i to był taki komplet dla kobiet w ciąży potem w 15 tygodniu, 20 tygodniu i w 23 tygodniu to miałam ten test obciążenia glukozą. Na razie kolejnych zleconych badań nie mam ale za tydzień wizyta to pewnie już na następny raz będę musiała zrobić. Nic się nie martw lekarz Ci na pewno wszystko zleci to co trzeba i nie muszą być te badania co do tygodnia ;)
 
reklama
Do góry