reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania na zespół antyfosfolidowy po poronieniu

Jagoda123

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Październik 2019
Postów
92
Byłam u hematologa po 2 poronieniach samoistnych i otrzymałam skierowanie na Przeciwciała antykardiolipinowe (IgG, IgM), Przeciwciała przeciwko β2 -glikoproteinie I (IgG, IgM) i Antykoagulant toczniowy. Pamiętam, że pani doktor powiedziała, że badania można wykonać po 12 tygodniach od i własnie nie pamiętam czy od poronienia czy od początku ciąży. Potem wiem, że należy powtórzyć po 12 tygodniach, jeśli cokolwiek wyjdzie dodatkie, ale chodzi mi o to, kiedy mogę wykonać pierwszy raz te badania. Niestety tego nie pamiętam, może któraś z Was mi pomoze z tym
 
reklama
Byłam u hematologa po 2 poronieniach samoistnych i otrzymałam skierowanie na Przeciwciała antykardiolipinowe (IgG, IgM), Przeciwciała przeciwko β2 -glikoproteinie I (IgG, IgM) i Antykoagulant toczniowy. Pamiętam, że pani doktor powiedziała, że badania można wykonać po 12 tygodniach od i własnie nie pamiętam czy od poronienia czy od początku ciąży. Potem wiem, że należy powtórzyć po 12 tygodniach, jeśli cokolwiek wyjdzie dodatkie, ale chodzi mi o to, kiedy mogę wykonać pierwszy raz te badania. Niestety tego nie pamiętam, może któraś z Was mi pomoze z tym
Ja od swojej ginekolog słyszałam że te badania należy wykonać do 6 tygodni od poronienia. Jeżeli coś wyjdzie to potem powtórzyć po 12 tygodniach od ostatniego badania.
Podobno jest to ważne żeby do 6 tygodni ponieważ układ immunologiczny nie jest jeszcze wyciszony .
Ja sama niestety zrobiłam po ok 7 tygodniach od poronienia i w jednym kryterium cos mi wyszło i teraz muszę powtórzyć.
 
@Jagoda123 Ja znam inna teorie żeby robić je do 6 tyg po poronieniu póki utrzymują się hormony ciążowe i sprawdzić czy podczas ciąży nie potrzebna jest heparyna. Tak mi tłumaczył lekarz i dziewczyny z wątku ciąża po promieniu. Możesz dołączyć to dziewczyny na pewno coś doradza 😉
 
@Jagoda123 Jeśli jesteś w stanie wydać pieniądze , to zrób teraz (w pierwszej kolejności przeciwciała niż antykoagulant) i za 12 tygodni. I ew. za kolejne 12 tyg. Mój gin kazał robić w ciąży i/lub najszybciej po poronieniu a to "zwykły gin" - na tyle zwykły, że jak miałam powikłaną ciążę, to odmówił jej prowadzenia.
 
Do góry