reklama

BADANIA

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2007' rozpoczęty przez rybka_24, 27 Sierpień 2006.

1. rybka_24

rybka_24 Fanka BB :)

mysle że to dobry watek przynajmniej z mojej perspektywy ;)

mamy tysiące pytanie jakie badania konieczne jakie nie i kiedy je robić

podzielmy sie naszymi doswiadczeniami

ja np musze zrobic ponowne badania na toksoplazmoze w kazdym semestrze a w związku z nasza ciążową przeszłością miedzy 10-11 tygodniem musimy udac sie do poradni genetycznej na badania prenatalne nieinwazyjne jeszcze nie wiem co to znaczy ale na razie nie zaprzatam sobie tym głowy ;)

myśle ze bedzie to pomocny dla nas wszytskich watek

2. sami

sami Fanka BB :)

Wlasnie piszcie kwietnioweczki jakie mialyscie badania juz porobione, bo ja ide za tydzien do gina i niewiem czego sie mam spodziewac???

3. reklama
  4. niczka

niczka Fanka BB :)

Ja nie mialam zadnych oprocz ogolnego badania krwi (morfologia) i ogolnego badania moczu. Moim zdaniem lekarz u ktorego bylam wogole nie nadaje sie, wiec tez jestem ciekawa jakie badanie wam lekarze zlecili.

5. rybka_24

ja na następna wizyte mam zrobic morfologie i mocze ogólny
    a 13 wrzesnie jade na te badania prenatalna które polegaja na porównaniu wielkosci dzidzi z usg z jakimis tajemniczobrzmiacymi hormonami ciążowymi (ne HCG) z krwii na wyniki czeka sie 4tygodnie maja wykluczyc wady dzidzi min zespól Downa, Reya i inne

6. niczka

niczka Fanka BB :)

Rybka_24, ale te badania prenatalne to tylko w Twoim przypadku, czy robi sie przy kazdej ciazy?

7. rybka_24

niczka tylko w ciężkich trudnych i kolejnych juz ciążach sie je wykonuje takze spokojnie
    no i kobitki po 30 tez powinny tak moei moja genetyczka

8. busia_m

busia_m Fanka BB :)

Mnie zalecono morfologię, z uwględnieniem płytek i WR, badanie moczu, poziom glukozy i powtórzenie toksoplazmozy. Wprawdzie robiłam to badanie w poprzedniej ciąży i wynik był dodatni, tzn. pojawiły się przeciwciała, ale w niewielkiej ilości. Okazuje się jednak, że zakarzenie można przechodzić kilkakrotnie i lepiej się zbadać.

9. rybka_24

busia ja dzis ogladałam na tvn style o tokso i pomimo że mój gin mówi ze nie trzeba to i tak zrobie bo ja nie mam w ogle ani w IGG ani w IGM przeciwciał

10. reklama
  11. busia_m

busia_m Fanka BB :)

Rybka, ja jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie. Cztery lata temu moja szwagierka przeżyła ogromny stres gdy się okazało ok. 10 tc, że ma bardzo dużo przeciwciał i musiała robić dodatkowe badania, żeby określić wiek przeciwciał. Najbardziej przerażajace jest to, że w pierwszej ciąży wogóle jej tego badania nie zlecono, a wychodzi na to, że prawdopoodbnie ich nie miała.

12. rybka_24

busia sama nie wiem co o tym myslec niby nie mamy kota ani styczności ze zwierzakami ja w ziemi nic nie robie takze niby bardzo małe prawdopodobieństwo że coś by mogło sie przydazyc ale sama nie weim
    zapytam moja dr genetyczna jak bede 13 wrzesnia na prenatalnych

Poleć forum