reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA

Czesc.
Tak sobie siedzę i myślę bo trochę sobie poczytalam na temat usg, czy mój lekarz robił na ostatnim usg (w 13tyg)pomiar karku, chodzi mi o badanie na wykluczenie zespołu Downa.
Napiszcie czy to jest rutynowe badanie, czy też lekarz powinien mnie o nim osobno poinformowac i piszcie co tylko na ten temat wiecie. Bo teraz to sama nie wiem co mam myslec:-(
 
reklama
SZMINA
jak możesz to zamieśc ten opis wszystkich potrzebnych bardziej i mniej badań, który dostałaś od swojej pani doktor.
Pozdrawiam.
 
Mona jak ja byłam u swojego gina na NFZ to on mi też nie pomierzył NT - przezierność karku - nawet o tym nie wspomniał on robi mi usg na każdej wizycie a tylko mówi o długości dzidziusia i dlatego poszłam sobie w 13 tygodniu prywatnie na usg i mi doktorek wymierzył dzidzie szczegółowo.
Niemartw sie napewno wszystko jest dobrze z twoją dzidzią.
Teraz czeka cie ważniejsze usg połówkowe od tego w 13 tygodniu, więc niemartw się tylko powiedz swojemu lekarzowi że ci zależy na dokładnych pomiarach maleństwa a jak będzie sie fukał to idź gdzie indziej - najważniejsze żebyś ty była spokojna teraz:*
 
A teraz jak bym sobie poszła prywatnie to by mi wymierzył?
Tylko, ze nastepne usg mam 5. grudnia to bedzie 20 tydzień więc nie wiem czy to nie byłoby za często?
 
Mona przeziernosc karkowa a sie miedzy 10-12 tygodniem ciazy, a potem 20-22 tygodniem (moze to to polowkowe, nie wiem) mierzy sie kosc udowa i inne takie, ktore tez pozwlaja wykryc wady dzidzi. Nie wiem dokladnie o co chodzi, ale chyba nie na kazdym aparacie usg mozna to pomierzyc, bo NFZ refunduje to w sytuacji kiedy mama ma ponad 35 lat lub sa inne wskazania. Ja bylam i de prywatnie.
A tak wogole to bylam wczoraj u lekarza i mialam niskie cisnienie 90/60 i niski poziom hemoglobiny i musze jesc wiecej zelaza.
Pozdrawiam
 
Mona ja sobie wydrukowalam taka liste badan wlasnie z babyboom i badania podane tutaj zgadzaja sie z tym co dala mi moja lekarka , zawsze jak ide do lekarza to czytam co powinnam miec zrobione w danym tygodniu a lekarka albo odradza albo robi
 
acha a te badania na wykluczenie zespolu Downa to robi sie tylko miedzy 11-13 tygodniem bo wtedy u dzidzusia wyrasta taka duza falda na karku no a potem ona znika i w dalszych usg juz jej nie da sie pomierzyc a oprocz tego miala robione i wyliczane jakies markery czy cos ale nie pytalam dokladnie o co chodzi bo mialam dobre wyniki:-) to badanie jest platne tutaj w Niemczech 110€ zaplacilam ale po 35 roku zycia i jak sa jakies wskazania do robienia tego typu badan to sa refundowane:tak:
 
reklama
Dzięki kobietki.
To chyba poczekam do nastepnej wizyty i porozmawiam z moim lekarzem.
Chociaż mój mąż to mówi,że ja jakaś panikara jestem i zebym sobie przestała dziwne rzeczy do głowy wbijac-no ale co ja poradzę, że one same mi tam wchodzą:-( :hmm:
 
Do góry