reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA

reklama
Nie wiem czy badania na które mnie skierowaną są ok?
Podczas pierwszej wizyty - ok 6 tyg po ostatniej @ - lekarz skierował mnie na badanie krwi ale tylko glukoza, USR i określenie grupy i Rh, stwierdził że macica jest powiększona i kazał przyjść za jakiś tydzień do 2 z wynikami. Chciał usg zrobić dopiero później (chyba było za wcześnie przy pierwszej wizycie) Zrobił też cytologię.
Jak przyszłam za 2 tyg. to zlecił mi kolejne badanie krwi - tym razem morfologia, keratynina i ponowne stwierdzenie Rh (pierwsze wyszło minus).
Zero badań moczu. Choć w maju miałam zapalenie pęcherza i po leczeniu robiłam badanie moczu, więc może ma ten wynik w moich aktach.
Acha i widziałam moją fasolkę na USG - 18 mm :-) , ale nic o serduchu mi nie powiedział:-(
Następną wizytę mam na koniec października - bo dobrze się czyję nie wymiotuję - ogólnie ok.
Czy powinnam się domagac jakiś jeszcze badań?
No i skończyłam 30 stkę a to moja pierwsza ciąża więc jak z tym wiekiem są jakieś dodatkowe badania w tym wieku?
 
Acah i zapomniałam dodać że przy drugiej wizycie wypełniliśmy kartę ciąży i dotałam dla siebie taką małą książeczkę gdzie też są wpisane wyniki badań i to co w dużej karcie tylko w skrócie.
Wygonił mnie też czym prędzej na kontrolę stomatologiczną, w tej małej książeczce mam mieć wpisaną opinię stomatologa. W razie konieczności leczenia zębów - kazał leczyć jak najszybciej.
A jak wasze ząbki?? Podobno jakiekolwiek stany ropne wpływają na płyn owodniowy i w ogóle są blee.
 
Ja dopiero teraz bede sie wybierac do dentysty. napewno mam do zrobienia 2 zabki.
Podobno dodatkowe badania sa wymagane dopiero jezeli mam ukonczyla 35lat lub /i tata ukonczyl 40.
Pozdrawiam
 
Z zebami to racja, lepiej robic teraz bo to paskudztwo ktore psuje zeby, zakaza nasz organizm no i nasze dzieciaczki tez. W zeszlym tygodniu leczylam jednego zeba na zywca. Bo lekarka powiedzial ze w ciazy nie bedzie ryzykowac znieczulenia i rentgena szczeki tez mi teraz nie zrobi bo to niebezpieczne. Pilnie musze zrobic jeszcze 1 :eek: i juz mam termin na ten czwartek. Coz trzeba bedzie sie przyzwyczaic do bolu ;-) przy porodzie borowanie to ponoc pikus :-) Wiec jestem twarda kobitka i o dziwo nawet nie mam stracha przed nastepnym plombowaniem :zawstydzona/y:
 
Izaja dzielna z ciebie kobitaka :tak: kurcze ja tez się musze wybrać do stomatologa i wiem napewno, że w jednym ząbku mam dziurke i już się boje no ale dla maleństwa wszystko ;-)
Dzisiaj byłam oddać mocz i krew i mam nadzieje, że tym razem wyniki będą dobre i leczenie Furaginem pomogło...
 
Ja zawsze leczę zęby na żywca, a że ubytki mam z reguły spore bo się jakoś tak kamuflują w moim przypadku (np próchnica zaczyna się między zębami gdzie początkowo jej nie widać wcale to jak już zacznie być widoczna to pół zęba trzeba usunąć):no: . Często przy wierceniu takich ogromnych dziur boli bardzo ale wytrzymuję bez problemu (może mam niski próg bólu). Wizyta u stomatologa to dla mnie żaden problem i jutro właśnie go odwiedzam.
 
Dziewczynki miałyście może badanie HBS :confused: jeżeli tak i o ile pamiętacie to prosiłabym abyście wpisały swoje wyniki.
Bo ja dopiero z tymi wynikami ide do gina w przyszłym tygodniu i jestem ciekawa czy wszystko ok.
Mój wynik to 0,394
 
reklama
hej KWIETNIOWKI jak tak sobie czytam co tam piszecie o swoich lekarzach i badaniach a raczej o ich braku to mysle ze ja trafilam na fajnego ginekooga a dokladniej na kobietke:tak: juz przy pierwszej wizycie powiedziala mi jakie i kiedy sie robi badania i dala mi taka ulotke z opisami badan obowiazkowych i nie platnych jak i tych dodatkowych ale juz za kase tak wiec zawsze przed kolejna wizyta wiem co mnie czeka no ale morfologia i mocz i cisnienie i usg jest na kazdej wizycie no i wymaz z pochwy itd:-) wszystkie te badania mam robione na miejscu nie musze nigdzie biegac i nie chodze prywatnie Najlepiej same sie zorientujcie jakie badania sa wskazane i spytajcie lekarza albo poproscie by je zlecil zreszta mozna je na wlasna reke prywatnie wykonac pozdrawiam i powodzenia buzka:rofl2:
 
Do góry