reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIA

ja w pierwszej ciazy mialam, ogolne badanie krwi i moczu, oraz badanie na toxo, cytomegalie, rozyczke, chlamydie, WR, AIDS, zoltaczke, hormony, grupe krwi, czystosc pochwy.

Troche duzo i nie pokolei, ale tyle bylo wykonane, podczas pierwszej wizyty u gina, gdzie upewnilismy sie, ze mieszka sobie maly groszek :)
 
reklama
Dziewczyny piszecie tutaj o badaniach prenatalnych nieinwazyjnych - na czym takie badanie polega??? i czy jest platne, czy normalnie na NFZ takie badania robia??, tyle tych badan jest, ze juz sie nie umie polapac. A co to jest ten caly test PAPP-A??? Wstyd sie przyznac ale ja niemam pojecia normalnie.
A co do badan na tokso to tez chce sobie zrobic i jeszcze na rozyczke ale to dopiero w przyszlym tygodniu wszystko porobie.
 
sami spokojnie rób te badania co tobie gin zleci jesli ni ema konieczności robienia badań genetycznych prenatalnych czy innych to spokojnie widocznie jestes szczęściara i nie zaliczasz sie do grupy ryzyka


a co do badania prenatalnych nieinwazyjnych to jest to mi.in test pappa który w 70% daje opd czy jest podejrzenie o np zespół Downa i pare innych w necie jest duzo inf na ten temat
sa to badani naktóre musisz mniec skeirowani od gin albo z poradni genetycznej i sa nieodpłatne
 
Bylam na usg. dzidzia ma 95mm, pecherzyk 2.3cm (o ile dobrze pamietam) SERDUSZKO bije!!! 11 wrzesnia ide znowu do lekarza, ale na wizyte nie na usg.
 
Ja dzisiaj miałam wykonane następujące badania: morfologię, glukozę, USR - niewiecie może co to jest?, badanie ogólne moczu. Za 2 tygodnie (no już za półtora tyg) mam przyjść z tymi wynikami do gina i zaloży mi karte ciąży (nie za późno?). Dzisiaj ide jeszcze do innego gina, zobaczymy jaki ten będzie?
 
Sami, mój gin założył mi kartę od razu, a byłam u niego w 6 tyg. W poprzedniej ciąży też do niego chodziłam i też karta była od razu. Tyle że są to wizyty prywatne.

Gdy poszłam do ginekiloga do przychodni w ciąży z dziewczynkami, powiedziałam, że okres mi się spóźnia już prawie 3 tyg, że wynik testu ciążowego wyszedł pozytywny, a w torobce miałam kartę ciążową i usg potwierdzajace wszsytko (ale tego jej nie powiedziałam), pani dotkor powiedziała, że okres może się tyle opóźnić, dała mi skierowanie na usg, ale kazała go wykonać ok. 12 tc. Nie zaleciła mi żadnych badań, nie założyła karty ciażowej. Po prostu odesłała mnie do domu.
 
Dziękuje Busia za szybką odpowiedź :-* No ja właśnie nie chodzę prywatnie i to może dlatego ::) ale dzisiaj ide też do innego gina i zobaczymy jak on do tego podejdzie.
Dziewczyny a Wy już karty ciąży macie pozakładane??? bardzo mnie to ciekawi.
 
Mi tez nie zalozyli karty od razu. Bylam u panstwowego to mowil ze teraz jak przyjde z wynikamy badan , zalozy mi karte ciazy. Bylam potem prywatnie i tez mi powiedzial,mze na nastepnej wizycie mi zaloza karte ciazy.
 
Dzisiaj byłam u innego gina, bo tamten tylko zrobił mi usg i skierował na badaia...a ten dzisiejszy również mnie zbadał i okazało się, że mam nadżerke i upławy (wiem, że je mam bo od początku ciąży mam taką białą wydzielinę czasami - wy też tak macie??? takie jak śluz niepłodny) no i się teraz boję co z tą nadżerką, bo nic mi nie powiedział.
No i jeszcze położył mi moją reke na brzuch i pokazał gdzie jest moje maleństwo - niesamowite uczucie :laugh:
Teraz mam problem jakiego lekarza wybrać już tak na dobre??? Bo niechce latać co chwilke do innego.
 
reklama
mi tez lekarz dał karte ciazy odrazu .... a jutro jade akurat w dzien moich 18-stych urodzin na badania ojj ,, wiec jak bede cos wiedziala wiecej to dam znać :) :*
 
Do góry