reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo Nurtujące Problemy

Kasiu odpowiadam tylko na drugie bo moja to len i nie chce jej sie jeszcze chodzic;-):-)

A ciemiaczko ma ok 1cm na 1cm...Nie wiem czy to duze czy male:zawstydzona/y:
 
reklama
1) u nas pierwsze były kroczki, a wstawanie bez podpierania dopiero nie dawno się pojawiło, tak lazła na raczkach do czegoś, i podpierając się wstawała
2) ciemiączko 1na 1
 
1. Marcinek stawia pierwsze samodzielne kroczki, ale wstać jeszcze nie potrafi bez podparcia.
2. u nas ciemiączko podobne jak u dziewczyn, czyli chyba w normie - i jestem tym zaskoczona, bo jakiś miesiąc temu lekarka kazała zwiększyć dawkę wit. D3, bo uznała, że ciemiączko jeszcze dość spore.... No ale może przez tę zwiększoną dawkę zaczęło lepiej zarastać...:confused:
 
Wojciaszek jeszcze nie chodzi.
Ciemiączko chyba mniejsze niż 1x1 cm - ledwo wyczuwam pod palcem. Pani doktor powiedziała, żeby nie dawać D3, bo szybko zarasta i idzie lato i będzie dużo słońca i co za tym idzie D3.
 
Wojciaszek jeszcze nie chodzi.
Ciemiączko chyba mniejsze niż 1x1 cm - ledwo wyczuwam pod palcem. Pani doktor powiedziała, żeby nie dawać D3, bo szybko zarasta i idzie lato i będzie dużo słońca i co za tym idzie D3.

O kurcze, to u nas na pewno dużo większe, bo bardzo łatwo wyczuwalne:baffled: Hmmm...
 
1. Kasiu - u nas były pierwsze samodzielne kroczki - ale takie ledwo co - po ok 3 kroczki między mamą a tatą, przysiady robi i stoi sam ale razem tego nie zrobi- tzn stanie sam jak sie czegos puści albo jak się go postawi, z przysiadu nie wstaje - jakis czas temu zastanawiałam się też nad odpowiedzia na to pytanie
2. u nas jest malutkie - musiałabym wymacać dokładnie, ale wydaje mi się że na opuszek palca wskazującego...
 
Kasiu bez paniki- mi lekarz też mówił że Mati ma duże ciemiączko a pediatra nie kazała mi sie narazie przejmowac bo mówi ze to indywidualna sprawa i ma czas do 18 miesiąca jeszcze. A co do chodzenia to chodzi od 9 miesiąca i w tej chwili to już biegac zaczyna i wstaje sam bez podparcia i pomocy
 
Kasiu ja też wyczytałam na necie że ciemiączko to indywidualna sprawa , takk jak pisze Ania.
Zośka też jeszcze nie chodzi ( mi jako mamie narazie się z tym nie śpieszy hihi :-)) ale potrafi kucnąć bez trzymanki , wstać już nie potrafi( tylko jak się czegoś trzyma) . No i moja pannica to strasznie ostrożna jest chodzić owszem ale tylko trzymana za rączki albo wokół stołu , jeśli nie ma "pomocy" albo stół / kanapa / albo coś innego się kończy automatycznie robi bach na dupsko. Nawet nie chce spróbować bez asekuracji
 
Kasiu Ciemiączko Sandra ma malutkie prawie nie wyczuwalne u nas było odwrotnie baliśmy się że za szybko się zarasta ale jest chyba ok
a jeśli chodzi o przysiady to zaczęła robic od paru dni a drepcze już od końca kwietnia więc najpierw kroczki a dużo dużo później przysiady
 
reklama
U nas ciemiaczko 1 X 1 i moja pediatra znowu kazała zwiększyć dawke d3 z 1 do 2 kropli żeby przed latem sie zarosło :baffled:

A co do chodzenia to Kubas dokąd nie chodził to potrafił tylko sam stać, natomiast wstawał tylko z podparciem, a teraz czyli po tygodniu chodzenia wstaje z kucków jak stary i to bez podpierania sie o podłogę.
 
Do góry