reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo rzadko czuje ruchy

Dołączył(a)
15 Listopad 2019
Postów
13
Jestem w 19tc.Wyczuwam bardzo rzadko ruchy,wczoraj rano naliczylam chyba z 12 ale potem caly dzien nic i dzisiaj też cisza.Czy to normalne na tym etapie ciąży?W ktorym tygodniu powinnam czuc ruchy często?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja w pierwszej ciąży czułam cokolwiek dopiero po 20 tc. I to bardzo niewielkie, bo syn ułożony był pośladkowo i tak jakoś "wciśnięty" (dodatkowo ruchy krępował mu jakiś mój guzek/chłoniak cośtam było), Dopiero gdy miałam przyciśnięty brzuch (np pasem w aucie) albo dłuuugo leżałam na plecach to cośtam czułam. Ale to były bardzo delikatne "ruchy".
Wydaje mi się, że dopóki się rusza chociaż raz na dzień/dwa to jest spoko? ;)
Jestem w 19tc.Wyczuwam bardzo rzadko ruchy,wczoraj rano naliczylam chyba z 12 ale potem caly dzien nic i dzisiaj też cisza.Czy to normalne na tym etapie ciąży?W ktorym tygodniu powinnam czuc ruchy często?
Najpóźniej po 22 tc powinny być one regularne. Na początku są takie... raz kiedyś. Przynajmniej ja tak miałam. Jeśli jednak jesteś tym mocno zaniepokojona, to podjedź na IP.
 
Hej, tak normalne, dzidzia ma.jeszcze dużo miejsca, i może się ułożyć tak, że nie czujesz ruchów:) mi powiedział lekarz, że dopiero - juz nie pamietam dokładnie- od 26 albo od 28tc powinno się czuć ruchy codziennie, wiec masz jeszcze sporo czasu, bez stresu :)
 
Mój lekarz zawsze mówił, że do 25 tygodnia ruchów się nie liczy i nie muszą być regularne. W szpitalu też od 25 tygodnia dopiero każą liczyć. W 20 tygodniu też taką sytuację miałam, córka się przez cały dzień ruszyła tylko dwa razy. Poszłam na usg i wszystko było dobrze. Jeśli się tym martwisz to idź do lekarze lub na izbę przyjęć dla swojego spokoju.
 
Ja zaczęłam czuć ruchy grubo po 20 tc. Miałam łożysko na przedniej ścianie i ono amortyzowało ruchy. Także spokojnie. Dziecko ma jeszcze dużo miejsca. To nie czas na liczenie ile razy się poruszy.
 
Ja jestem w 20 tygodniu i czuję ruchy takie hmm raz czuję silniejsze i przez cały dzień po trochu ale bywają takie dni jak dziś, że tych ruchów wcale nie czuję albo jak już poczuje to takie delikatne w ułamku sekundy muskanie. Też zaczęłam się stresować ale wyczytałam gdzieś wypowiedź ginekologa, że na tym etapie to normalne bo dziecko ma dużo miejsca w macicy i się przemieszcza raz jest bliżej, raz dalej i dlatego takie mamy odczucia 🙂
 
Ja jestem w 20 tygodniu i czuję ruchy takie hmm raz czuję silniejsze i przez cały dzień po trochu ale bywają takie dni jak dziś, że tych ruchów wcale nie czuję albo jak już poczuje to takie delikatne w ułamku sekundy muskanie. Też zaczęłam się stresować ale wyczytałam gdzieś wypowiedź ginekologa, że na tym etapie to normalne bo dziecko ma dużo miejsca w macicy i się przemieszcza raz jest bliżej, raz dalej i dlatego takie mamy odczucia 🙂
Dziekuje za odpowiedz:)
 
Ja jestem w 20 tygodniu i czuję ruchy takie hmm raz czuję silniejsze i przez cały dzień po trochu ale bywają takie dni jak dziś, że tych ruchów wcale nie czuję albo jak już poczuje to takie delikatne w ułamku sekundy muskanie. Też zaczęłam się stresować ale wyczytałam gdzieś wypowiedź ginekologa, że na tym etapie to normalne bo dziecko ma dużo miejsca w macicy i się przemieszcza raz jest bliżej, raz dalej i dlatego takie mamy odczucia 🙂
Dziekuje za odpowiedz:)
 
reklama
Jestem w 22 t.c. i nie zawsze czuje ruchy. Okazało się że łożysko mam na przedniej ścianie i na razie amortyzuje szturchnięcia. Odczuwam raczej sporadycznie po bokach brzucha kopnięcia albo czasami mam wrażenie muskania jakby po pęcherzu. Wszystko zależy od ułożenia. Niektóre dni prawie nic nie odczuwam. Dzisiaj jestem po wizycie więc wiem, że jest wszystko ok. Możesz zwrócić uwagę na lokalizacje ruchów - jeżeli wcześniej odczuwałaś raczej po bokach brzucha to możesz mieć po prostu tak jak ja :)
 
reklama
Ja szybko zaczęłam czuć ruchy,coś ok.16 tyg.A kiedyś poszłam do lekarza i mówię do niej że mała chyba śpi bo jej nie czuję a lekarka do mnie:co Ty,skacze że nie mogę jej zmierzyć i tak było do porodu.
 
Do góry