reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe z plusem - czy ktoś słyszał o tym pomyśle?

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2014
Postów
4
Hej! Słyszałyście może o projekcie Becikowe z plusem?
Niby do końca roku można skorzystać z szansy na wysoki zasiłek macierzyński... Co o tym sądzicie?
 
reklama
Becikowe a zasiłek macierzyński to dwie różne sprawy i nie słyszałam nic osobiście o plusie w tym wszystkim.
 
Ja wczoraj weszłam na stronę becikowezplusem.pl
Nie ma tam wiele informacji. W necie też niewiele o tym piszą. Mi to wygląda na taką/ lub podobną sytuację, że zakłada się dział. gosp., płaci wysoki ZUS, żeby później mieć wysoki zasiłek macierzyński z ZUSu. Ale nie wiem czy to faktycznie o to chodzi.
 
Z tego co piszą na stronie to chodzi o uzyskanie wyższego zasiłku przez założenie firmy. Ponoć jest taka możliwość jeśli nie ma się umowy o pracę, więc ja nie mogę.
Jeśli któraś z Was będzie wiedziała coś o tym więcej to napiszcie dokładnie o co chodzi.
 
Pewnie chodzi o to że od nowego roku zus obniża podstawę składek zdrowotnych i nie będzie już tak wysokich zasiłków macierzyńskich w przypadku własnej działalności gospodarczej.
 
Olushia chodzi o to zę zakładasz działalność gospodarcza i w zusie deklarujesz płacenie składek od najwyższej możliwej podstawy. Robisz to jak najpóźniej przed porodem, czyli np miesiąc przed. Po porodzie przechodzisz na macierzyński i dostajesz z zusu zasiłek macierzyński liczony od wysokiej podstawy czyli ok 5000zl.
Ale taka możliwość istnieje tylko do końca roku.
 
reklama
Do góry