reklama

Becikowe z plusem - czy ktoś słyszał o tym pomyśle?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2014' rozpoczęty przez MamaMimi, 8 Wrzesień 2014.

1. MamaMimi

MamaMimi Początkująca w BB

Hej! Słyszałyście może o projekcie Becikowe z plusem?
    Niby do końca roku można skorzystać z szansy na wysoki zasiłek macierzyński... Co o tym sądzicie?

2. ana86

ana86 Zaangażowana w BB

A jak to dokładnie wyglada? bo pierwszy raz slysze:)

3. reklama
  4. annte

annte Ninkowa Mama

Becikowe a zasiłek macierzyński to dwie różne sprawy i nie słyszałam nic osobiście o plusie w tym wszystkim.

5. estranea

estranea Fanka BB :)

Ja wczoraj weszłam na stronę becikowezplusem.pl
    Nie ma tam wiele informacji. W necie też niewiele o tym piszą. Mi to wygląda na taką/ lub podobną sytuację, że zakłada się dział. gosp., płaci wysoki ZUS, żeby później mieć wysoki zasiłek macierzyński z ZUSu. Ale nie wiem czy to faktycznie o to chodzi.

6. Amba3

Amba3 Początkująca w BB

Z tego co piszą na stronie to chodzi o uzyskanie wyższego zasiłku przez założenie firmy. Ponoć jest taka możliwość jeśli nie ma się umowy o pracę, więc ja nie mogę.
    Jeśli któraś z Was będzie wiedziała coś o tym więcej to napiszcie dokładnie o co chodzi.

7. annte

annte Ninkowa Mama

Pewnie chodzi o to że od nowego roku zus obniża podstawę składek zdrowotnych i nie będzie już tak wysokich zasiłków macierzyńskich w przypadku własnej działalności gospodarczej.

8. Olushia

Olushia Fanka BB :)

pierwsze słyszę o takim pomyślę... muszę doczytać. A wiesz o co chodiz??

9. annte

annte Ninkowa Mama

Olushia chodzi o to zę zakładasz działalność gospodarcza i w zusie deklarujesz płacenie składek od najwyższej możliwej podstawy. Robisz to jak najpóźniej przed porodem, czyli np miesiąc przed. Po porodzie przechodzisz na macierzyński i dostajesz z zusu zasiłek macierzyński liczony od wysokiej podstawy czyli ok 5000zl.
    Ale taka możliwość istnieje tylko do końca roku.

10. reklama
  11. agrafka_7

agrafka_7 Fanka BB :)

ale czy można złożyć działalność gosp. będąc na zwolnieniu lekarskim u pracodawcy?

12. ulenka7883

ulenka7883 mamusia Antolka:)))

no właśnie chodzi o to,że z tego mogą skorzystać tylko kobiety które nie są nigdzie zarejestrowane (tzn. w żadnej firmie)

Poleć forum