reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe ....

Słyszałyscie , ze jednak Zyta chce nam zabrac becikowe od stycznia:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: ma podobno wrócic zasiłek dla samotnych matek a becikowe zniknie:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y:
 
reklama
Normalnie jak mi ojciec dzis powiedzial to odrazu cały internet przewertowałam:wściekła/y: :wściekła/y: i jeszcze go opieprzyłam bo wczoraj o tym czytal a dopiero mi dzis o tym mowi:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: i do tego jeszcze te nowosci na temat II filara OFE:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: i weź tu sie w ciazy nie denerwuj:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: pisorczyki jedne
 
Nie załamuj....moze jednak nie zdążą z papierkową robotą, aby to wprowadzić od stycznia....
Z ważnymi sprawami grzebią się latami, a jak już coś jest dobrego dla ludzi to szybko im idzie anulowanie.....
Cholera, to już nic dla matek nie będzie????? W zamian wzieliby się za stworzenie nam jakiegoś konkretnego zaplecza socjalnego (tanie żłobki, przedszkola, jakieś zmiany w prawie pracy...abyśmy mogły spokojnie do pracy wracać.....) - ale jak "ICH" znam to NIC w zamian nie będzie....
 
Kamilala a ty wierzysz jeszcze w te bajki o tym, że oni chcą dobrze dla nas? Ja słyszałam od jednej kobitki, że Zyta ponoć nie ujęła becikowego w prognozie budżetu na następny rok. Ale ustawa budżetowa nie była jeszcze omawiana w Sejmie. Pierwszy raz będę zadowolona jeśli Giertych i jego partia mocno się sprzeciwi temu projektowi i postawią na swoim. Może jest jeszcze jakaś szansa na to, żeby zostawili to becikowe. Ale jak nie to będę strasznie wku.....
 
Dziewczyny, spokojnie. W TV mowili, ze ustawa ma trafić pod obrady i glosowanie dopiero w styczniu. A nawet jeśli ja przeglosują to czas wejścia w zycie ustawy wynosi 30 dni. Nie zaczyna wiec obowiazywać w dniu jej przyjecia a 30 dni poźniej. I najważniejsze - jak Wam wiadomo - PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ.
Więc myślę, że my, mamy styczniowe nie mamy się czym martwić.

Ja z becikowym mam nieco inny problem. Jako, że prowadzę wlasna dzialalnosć gospodarczą ZUS po urodzeniu dziecka ma wyplacić mi takowe 1000 zł. I nie wiem czy to jest to slynne becikowe, o ktorym tak ostatatnio gorąco, bo przecież wnioski o to becikowe sklada sie w Urzedach Miasta (jak dobrze rozumiem).
Wogóle, to musze sie zawczasu dowiedzieć o tym co i jak i gdzie rejestruje sie w związku z urodzeniem dziecka, bo pewnie bedziemy miec problem, my oboje z zameldowaniem sląskim, mieszkajacy na pomorzu...
 
Jesli masz mozliwośc zameldowania dziecka tam gdzie teraz mieszkacie to nie powinno byc wiekszych problemow. W USC maz odbierze akt urodzenia potem z aktem urodzenia zglaszacie sie do urzedu miasta o przyznanie peselu no i wtedy wypelniacie wniosek o becikowe. No i piszesz taka deklaracje ze odbierasz becikowe tylko tutaj a nie w innym miesjcu. No a jesli nie mozesz zameldowac malej na pomorzu to niestety z aktem urodzenia maz bedzie musial jechac na slask i tam załatwiac formalnosci:baffled:
 
reklama
Do góry