reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe ....

reklama
Karlam, jeśli można cos Ci poradzić, to się jednak troszke zainteresuj. Bo z tego co opisałaś tu swoja sytuację (tylko mąż pracuje w rodzinie) to masz szansę na podwójne becikowe. 2 tysie piechotą nie chodzi. A jak sie urodzi Michalek to juz napewno nie bedziesz miala czasu o tym myśleć i dokladnie się dowiadywac. A wydaje mi się, że szkoda tracić coś, co Ci się należy. Tobie, a przede wszystkim Michałkowi.
 
Abeja masz racje tylko ze ja jestem typowym wodnikiem ic zesciej bujam w oblokach niz chodze po ziemi, nie wiem czy to wada czy zaleta, ale wlasnie nie mam glowy do spraw papierkowych. Wiem ze musze sie tym zainteresowac ale jakos hehe nie potrafie :-) moj maz tez jest wodnikiem wiec tak czy siak z nas dwojga ja sie bede musiala tym zajac hehe, ale to dopiero po urodzeniu dzidzi sie sklada wnioski o becikowe i inne dofinansowania, juz troszke o tym czytalam :-) wiec wtedy sie o wszystko wypytam :-) chodzilo mi glownie o to ze teraz jestem juz troche zmeczona ta cala ciaza i przygotowaniami ze nie mam glowy do "interesow" ;-) ale masz racje musze sie tym zainteresowac glebiej :-)
 
Karlam to zupełnie jak ja ale nie jestem Wodnikiem:-)wg mnie znak zodiaku nie ma tu znaczenia;-)bo mój mąż ma taki sam jak ja a potrafi zadbać o nasze interesy i całe szczęście bo bym bez niego zginęła marnie.
 
reklama
Ja jestem typową Rybką, ale jeśli chodzi o finanse to raczej staram się trzymać rękę na pulsie :-D Za dużo miałam z tym kiedyś problemów, żeby sobie odpuścić kontrolę finansową. A poza tym w końcu jestem bankowcem i na dodatek kredytowcem :-D:laugh2:;-)

Karlam a sprawdzałaś w ogóle czy tobie należy się ten drugi dodatek becikowy? Mi się nie należy więc nie znam szczegółów, ale z tego co słyszałam to chyba oni liczą te 504 zł na osobę za poprzedni rok podatkowy. Chyba jest tak, że jeśli urodzisz w styczniu to oni chcą pity za 2005 rok. Więc mogłabyś już uzyskać informację czy ci się on należy czy nie.
 
Do góry