reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe ....

no to się wydaje chore, ale jak to przemyślałam, to doszłam do wniosku, że ma sens. Bierze się pod uwagę dochód wykazany na zaświadczeniu ze skarbówki, więc już w styczniu 2007 musiałabyś mieć rozliczony 2006 rok- niestety niewykonalne...
 
reklama
Xandii cos w tym jest ale nie dokonca. Pewnie boja sie tego, ze jakby kazali przynosic zaswiadczenia o dochodach, to musieliby tych becikowoch wyplaca 2 razy tyle, bo polowa ludzi mialaby zanizone dochody. No ale z drugiej strony tak jak pisala MariaOla, to kurcze rodzac w listopadzie czy grudniu masz podane dochody sprzed 2 lat. :szok:
 
Dziewczyny, też uważam że to trochę nie tak zostało pomyślane, ale co my możemy na to poradzić? Ja i tak nie mam szans na ten drugi tysiąc. Będę się cieszyć jak się załapię na ten jeden. A tak w ogóle to dziś słyszalam, że w ten piątek mają debatować w Sejmie na temat przyszłorocznego budżetu, więc się może okaże czy się załapiemy na becikowe, czy też nie.

Xmamuśka fajnie masz. Gratuluję, że chociaż ty się załapiesz :tak:
 
Xmamuska jeśli zniosą becikowe to tylko to, które dostają wszyscy bez względu na dochód. To drugie becikowe ma zostać. Więc tak czy siak tysiąc ci się dostanie :-)
 
kochane mamuski przeciez anim cos uchwala, zatweirdza budzet to minie kupe czasu, wiec styczniowe mamy napewno sie zalapia na becikowe :-) a jak je potem zniosa to przeciez prawo nie dzial wstecz, takie juz sa zasady :-)
 
Ja ostatnio czytalam, ze to nie jest dokonca tak.
Bo oni tez budzet ustalaja na pocztaku roku i wtedy przyznaja na cos pieniadze. Ponoc becikowe musi byc co roku do tego budzetu wpisywane, zeby je wyplacali. Tzn. jest uchwalane na rok i na poczatku nastepnego znowu musza je uchwalic.
Mam nadzieje, ze to co przeczytalam to byly jakies bajki. Niestety nie wiem gdzie to bylo, bo za duzo ostatnio rzeczy na ten temat czytalam i juz nie wiem co gdzie bylo. :zawstydzona/y:
 
reklama
Xandii, ale gdybysmu rodziły np. w listopadzie 2007 roku to też obowiązuje dochód za 2005 rok i gdzie sens :confused:


od razu mówię, że nie jestem pewna czy mam rację, ale to chyba podobna sytuacja jak przy rodzinnym-dopiero gdzieś od połowy roku składa się wnioski z dochodem za rok ubiegły (związane jest to z terminem rozliczenia PIT-ów rocznych w skarbówce) , przypuszczam więc, że listopadówki 2007 dostaną becikowe z dochodu za 2006 rok
 
Do góry