reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta HCG , przyrost

C

Catar

Gość
Witajcie, to mój pierwszy temat tutaj na forum i mam nadzieję że bardzo nie zdubluję tematu :)
Otóż, zrobiłam betę HCG dwukrotnie z odstępem 48h między badaniami.
Wyniki :
3.10.2019 wynik 541 mIU/ml ( kalendarzyk wylicza mi że to był 4 tydz 3 dzień )
5.10.2019 wynik 1248 mIU/ml ( kalendarzyk wylicza mi że to był 4 tydz 5 dzień )
OM 2.09.2019 , cykle miałam regularne 30-31 dni.
Czy takie wartości bety na ten tydzień i dzień są prawidłowe ?
Oczywiście mam normę z laboratorium ale jest co najmniej bezsensu dla mnie bo podane "1-10 tydzień 202 - 231 000" więc dla mnie to zbyt niemiarodajny rozrzut czasu i wartości.
W internecie znalazłam normę :
  • 4. tydzień - 5 - 426 mIU/ml
  • 5. tydzień - 18 - 7,340 mIU/ml
ale szczerze nie wiem czy jak wylicza mi 4 tydz i 3 dzień to już patrzę na normę dla 5 tyg, czy dla 4 ?
Wybaczcie może pytania banalne i bezsensu, ale jestem w tym temacie zielona.
 
reklama
Rozwiązanie
Z bety nie liczy się wieku ciąży .Do tego jest usg . Bo są szerokie widełki.
Beta ma pokazać czy jest ciąża i czy prawidłowo się rozwija .
Musi dużo.rosnąc .Nie może spadać ,stac w miejscu ani miec słabych przyrostów.
U Ciebie pięknie rośnie :-)
Przyrost dobry, na widełki nie patrz bo to nie miarodajne. Na podstawie wartości nie wylicza się wieku ciąży. Ja miałam za wysoka betę co do tych widelcek i się niepotrzebnie martwiłem. Okazało się że ciąża tydzień starsza niż wiek i liczony z miesiączki więc to bez sensu :)
 
Ważne, że beta pokazuje ciążę ;)
Pójdziesz na wizytę u lekarza to on sam ci wyliczy wiek ciąży, tez raczej tak pi razy drzwi, może się wahać parę dni, bo wiadomo nie da się na 100% wyliczyć kiedy doszło do zapłodnienia :)
A termin porodu i tak zawsze ma jakieś odchyły ;p
 
Z bety nie liczy się wieku ciąży .Do tego jest usg . Bo są szerokie widełki.
Beta ma pokazać czy jest ciąża i czy prawidłowo się rozwija .
Musi dużo.rosnąc .Nie może spadać ,stac w miejscu ani miec słabych przyrostów.
U Ciebie pięknie rośnie :-)
 
Rozwiązanie
Do góry