reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Kropka123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Luty 2021
Postów
29
Dziewczyny bardzo prosze o pomoc w interpretacji. 5 lutego wyszedł mi pozytywny test ciążowy. 18 lutego na usg bylo widać tylko pęcherzyk ciążowy 5mm. Lekarz kazal zrobic bete zeby sprawdzić przyrost. Wczoraj byłam i wynik jest: >1500. Dlaczego jest ten znak mniejszości? Czy to znaczy ze wynik z jakiegoś powodu jest niedokladny? Dlaczego nie jest po prostu 1490 albo 1400? Jaki wybik powinnam mieć w poniedzialek? Prosze dajcie znać czy ktoras tak miała bo do poniedziałku zwariuje.
 
reklama
Ja bym się samym zapisem nie przejmowała, każdy lab może mieć inny. Ważniejsze jest to czy beta mieści się w odpowiednich widełkach na dany tydzień ciąży wg OM no i czy przyrasta odpowiednio w ciągu 48/72h
 
Teraz przypomnialo mi sie ze osoba ktora pobierala mi krew zapytala ktory to moze byc tydzien bo jak bedzie powyzej chyba mowila 1000 to trzeba rozrzedzic krew do badania a to jest dodaktowo platne... Powiedzialam ze tydzien trudno okreslic poniewaz mam nieregularne cykle to powiedziala ze najwyzej w poniedzialek dopłacę. Czy to moze byc ta przyczyna ze wynik nie zostal okreslony dokladnie?
 
Ja bym się samym zapisem nie przejmowała, każdy lab może mieć inny. Ważniejsze jest to czy beta mieści się w odpowiednich widełkach na dany tydzień ciąży wg OM no i czy przyrasta odpowiednio w ciągu 48/72h
No dobrze. Tylko jak nie mam określonego dokladnie wyniku to skąd mam wiedziec czy beta bedzie miala prawidlowy przyrost?
 
Wynik nie jest dokładny. Zapis oznacza, że jest powyżej 1500. I nic więcej. Zrobienie przyrostu nic Ci nie da, bo nie wiesz, czy masz 1501 czy 1600 czy 23000. 🤷🏼‍♀️ Musisz od nowa zrobić betę (tylko dokładny wynik, ja bym w ogóle do innego labo poszła, bo to jakieś dziwne jest 🤨) i po 48 h przyrost.

A czemu lekarz kazał zrobić betę? Coś jest nie tak? Bo ginekolodzy zazwyczaj nie zlecają bety, jeśli wszystko jest ok. Po prostu oceniają rozwój płodu na USG. 🤷🏼‍♀️
 
Wynik jest powyżej 1500. Dziwne laboratorium. Idź jutro do innego. Pierwszy raz spotkałam się z czyms takim, żeby tak niski wynik nie był określony dokładnie. W tej chwili nie jestes w stanie okreslic czy przyrost będzie prawidłowy.
 
Wynik nie jest dokładny. Zapis oznacza, że jest powyżej 1500. I nic więcej. Zrobienie przyrostu nic Ci nie da, bo nie wiesz, czy masz 1501 czy 1600 czy 23000. 🤷🏼‍♀️ Musisz od nowa zrobić betę (tylko dokładny wynik, ja bym w ogóle do innego labo poszła, bo to jakieś dziwne jest 🤨) i po 48 h przyrost.

A czemu lekarz kazał zrobić betę? Coś jest nie tak? Bo ginekolodzy zazwyczaj nie zlecają bety, jeśli wszystko jest ok. Po prostu oceniają rozwój płodu na USG. 🤷🏼‍♀️
U mnie po prostu jest chyba za wczesnie na okreslenie. Lekarz kazał przyjsc 4 marca. Mam nieregularne i dlugie cykle miedzy 30-35 dni ostatnią miesiaczke mialam 1 stycznia a to wskazuje na 7 tydzien ale na pewno to 7 tydzien byc nie moze bo na usg byloby widac wiecej stad pewnie kazala robic bete. Nie wiem tak sie stresowalam wizytą ze o milion spraw zapomnialam zapytać. Na pewno myslicie ze glupia jestem ale ta ciąża to dla mnie ogromy szok bo z mężem pogodzilismy sie juz kilka lat temu ze nie bedziemy mieli dzieci. Dlatego tez ogromnie zalezy mi na tej ciazy ale przez to wszystko jestem kłębkiem nerwów.
 
U mnie po prostu jest chyba za wczesnie na okreslenie. Lekarz kazał przyjsc 4 marca. Mam nieregularne i dlugie cykle miedzy 30-35 dni ostatnią miesiaczke mialam 1 stycznia a to wskazuje na 7 tydzien ale na pewno to 7 tydzien byc nie moze bo na usg byloby widac wiecej stad pewnie kazala robic bete. Nie wiem tak sie stresowalam wizytą ze o milion spraw zapomnialam zapytać. Na pewno myslicie ze glupia jestem ale ta ciąża to dla mnie ogromy szok bo z mężem pogodzilismy sie juz kilka lat temu ze nie bedziemy mieli dzieci. Dlatego tez ogromnie zalezy mi na tej ciazy ale przez to wszystko jestem kłębkiem nerwów.
Kochana, będzie dobrze. To będzie cudowny, wyczekany, ukochany maluszek. Ciąża jest pewnie młodsza, skoro masz nieregularne cykle :)
Zrób betę w innym labo.
 
reklama
Kochana, będzie dobrze. To będzie cudowny, wyczekany, ukochany maluszek. Ciąża jest pewnie młodsza, skoro masz nieregularne cykle :)
Zrób betę w innym labo.
Dzięki za te słowa. Staram się czym innym zająć mysli ale to nie takie proste. Chcialabym sie tą ciąża cieszyc ale sie boję ze i tak nic z tego nie będzie.
 
Do góry