reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bezpłatny szpital dla bezrobotnej?

reklama
No i byłam w poniedziałek w szpitalu Coombe i faktycznie opieka dla kobiet ciężarnych jest darmowa, niezależnie od sytuacji. Nawet sie o PPS nie pytali ani nic.

Byłam na emergency, bo znowu miałam bóle i skurcze nieprzyjemne. Musiałam swoje odczekać w kolejce (chyba z 3 godziny). Była młoda i bardzo miła pani doktor. Zrobiła usg i powiedziała ze wygląda dobrze i że jest szansa że sie obejdzie nawet bez tabletki, bo w macicy została już najprawdopodobniej sama krew. Zaleciła kontrolną wizytę w piątek.

Nikt mi nie robił problemów ze przyszłam na emergency a nie na normalną wizytę. Położne powiedziały że rozumieją że mogę się bać takiej sytuacji, i że jak coś się będzie działo co mnie będzie niepokoić to można przyjść (od tego są).

Nie miałam tłumacza, mój partner gada po ang gorzej ode mnie, poza tym był w pracy. Pospisywałam sobie słówka potrzebne aby opisać co się ze mną dzieje i położne i doktor mnie zrozumiały, a ja też je mniej więcej zrozumiałam.

Jakie było moje zdziwienie, gdy we wtorek rano dostałam telefon ze szpitala. Pani powiedziała że w mojej karcie doktor wczoraj wpisała że zalecana wizyta i sie pytała na kiedy mnie umówić. Naprawdę bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło. Ja akurat rano miałam bóle i zupełnie nie myślałam aby dzwonić i się umawiać:)

Różne opinie słyszałam na temat opieki zdrowotnej w irl, a tu było nawet nie tak strasznie:)
 
Do góry