reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezrobotna w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kinga15

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
22
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
 
reklama
Rozwiązanie
Kilkanaście lat również pracowałam na te zasiłki... Nie kwestionuje sytuacji ludzi których nie znam. A wy też nie wiecie w jakieś sytuacji się znajdziecie za chwilę. Więc liczyłaby się ze słowami bo karma lubi wracać. Akurat w ostatnim czasie pracowałam za granicą bez umowy z której mogę coś mieć...
Najgłupsze wytłumaczenie bez umowy. To był Twój wybór. Ok a od pozytywnego testu nie pracujesz bo? Jeśli mieszkasz w PL to nie wierzę że w okolicy masz tylko możliwość pracy na magazynie. Już lepiej iść do maca
Hejka. Byś musiała skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej,chodź zapewne zbyt wiele nie zaproponują, ale warto spróbować dowiedzieć się w jakim stopniu mogą Tobie pomóc. Na jakim etapie ciąży jesteś ?
 
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
Jakiej pomocy? Zarejestrowana jako bezrobotna czy tylko nie pracujesz? Wydaje mi się, że chyba żyć jak dotychczas, ciężko mi zrozumieć o co pytasz dokładnie?
 
Jakiej pomocy? Zarejestrowana jako bezrobotna czy tylko nie pracujesz? Wydaje mi się, że chyba żyć jak dotychczas, ciężko mi zrozumieć o co pytasz dokładnie?
zarejestrowana w urzędzie, zastanawiam się czy należą się jakieś zasiłki. Z jednej pensji nie da się żyć jak do tej pory mając dziecko w drodze...
 
Hejka. Byś musiała skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej,chodź zapewne zbyt wiele nie zaproponują, ale warto spróbować dowiedzieć się w jakim stopniu mogą Tobie pomóc. Na jakim etapie ciąży jesteś ?
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka
 
zarejestrowana w urzędzie, zastanawiam się czy należą się jakieś zasiłki. Z jednej pensji nie da się żyć jak do tej pory mając dziecko w drodze...
Raczej do porodu nic, jeżeli jest "wcześnie" i z ciążą jest ok to najprościej iść do jakiejkolwiek pracy i opłacić składkę zdrowotną, po 3 mach można iść na l4, zus się co prawda może czepiać z wypłatą świadczeń, ale przynajmniej ma się jakąś kasę na bieżąco. Mops raczej zbyt wiele nie zaoferuje, a sama ciąża do żadnych pieniędzy nie uprawnia.

A i jak jeszcze jesteś krótko zarejestrowana to jest jakieś 300-400zł dodatku aktywizacyjnego czy jakoś tak jeśli sama znajdziesz sobie pracę to zawsze taki "gratis"
 
W czasie ciąży nie masz nic zapewnione, oprócz oczywiście darmowej opieki medycznej na NFZ i darmowego porodu. Pi porodzie możesz starać się o kosiniakowe (chyba 1 000 zł miesiecznie), ale nie wiem gdzie się po to udać i jakie są warunki przyznania dokładnie. Dodatkowo 500 plus, o które możesz złożyć jak tylko dostaniesz akt urodzenia czyli nawet 2-3 dni po porodzie, jak partner szybko ogarnie sprawę w urzędzie. I później ewentualnie do ośrodka pomocy społecznej, gdzie udziela Ci informacji co do zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych - bo to się zmienia jak w kalejdoskopie - ale na pewno nie będą one wysokie, kilka lat temu nie przekraczały 100 zł na dziecko chyba.
 
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka
Bedziesz miala 1000zl kosiakowego jak urodzisz przez rok i 500plus i rodzinne jak dochod nie przekroczy i raczej juz nic wiecej
 
reklama
14 tc... zastanawiam się nad pracą. Niestety jak powiem o ciąży nikt mnie nie zatrudni. W okolicy nie ma nic prócz pracy na magazynie... dwie zmiany od 5.45 do 23.15 plus ok godzina nawet ponad, na dojazd. Niestety nic innego nie znalazłam, a czas ucieka
Raczej praca wysilkowa odpada jak nie chcesz dziecka starcic na magazynie to jest ciezka praca
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry