reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezrobotna w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Kinga15

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
22
Witam, czy któraś z Was jest również kobieta bezrobotna, bez dochodu i w ciąży? co w takiej sytuacji zrobić i gdzie szukać pomocy?
 
reklama
Rozwiązanie
Kilkanaście lat również pracowałam na te zasiłki... Nie kwestionuje sytuacji ludzi których nie znam. A wy też nie wiecie w jakieś sytuacji się znajdziecie za chwilę. Więc liczyłaby się ze słowami bo karma lubi wracać. Akurat w ostatnim czasie pracowałam za granicą bez umowy z której mogę coś mieć...
Najgłupsze wytłumaczenie bez umowy. To był Twój wybór. Ok a od pozytywnego testu nie pracujesz bo? Jeśli mieszkasz w PL to nie wierzę że w okolicy masz tylko możliwość pracy na magazynie. Już lepiej iść do maca
Kodeks nie wyklucza szukania pracy przez kobietę w ciąży i nie prowadzi do obowiązku informowania o ciąży. Nie mam zamiaru zaciskać pasa bo nie mam z czego. 1500mieszkanie kredyt 600 a gdzie jedzenie i opłaty dwóch aut a mowa zakupy dla dziecka... Na jedną pensje to za mało. A nie mogę wyczyścić się z wszystkich oszczędności bo nie wiem czy nie będzie gorzej. Dziękuję za porady jednak widzę że nikt nie jest obiektywny.
Ale ty uważasz, że będziemy cię po głowie głaskać, bo chcesz oszukać pracodawcę i właśnie przez takie osoby jak ty kobiety są później traktowane tak jak są?
 
reklama
Nie mam pojęcia jak twój komentarz ma się do mojego, bo ja akurat nie siedzę na zasiłkach i zanim zaszłam w ciążę pomyślałam o tym, żeby mieć stabilną sytuację finansową właśnie po to żebym nie musiała cwaniakować z pracą a później z zasiłkami. Próbujesz się bronić, ale niestety słabo ci to wychodzi 🙂
Nie wierzę że jesteś taka idealna bo takich ludzi nie ma i na pewno zrobiłaś w życiu coś co można zakwestionować pod kątem moralności czy przepisów prawa. Nic mi nie musi wychodzić bo przed głupota się nie muszę bronić. Tym bardziej obca... Życzę ci zdrowia, rozumu i szczęścia. Z takim podejściem do ludzi ci się przyda. Zobaczysz jeszcze że kiedyś wspomnisz moje słowa jak karma do ciebie wróci.... A wiem że wróci 😊
 
Ale ty uważasz, że będziemy cię po głowie głaskać, bo chcesz oszukać pracodawcę i właśnie przez takie osoby jak ty kobiety są później traktowane tak jak są?
Ale jakie oszukać? Robię coś niezgodnego z prawem? Znajdź na to art... Chyba że nie jesteś taka obeznana i inteligentna jak piszesz to może w końcu się zamknij 😁
 
Kodeks nie wyklucza szukania pracy przez kobietę w ciąży i nie prowadzi do obowiązku informowania o ciąży. Nie mam zamiaru zaciskać pasa bo nie mam z czego. 1500mieszkanie kredyt 600 a gdzie jedzenie i opłaty dwóch aut a mowa zakupy dla dziecka... Na jedną pensje to za mało. A nie mogę wyczyścić się z wszystkich oszczędności bo nie wiem czy nie będzie gorzej. Dziękuję za porady jednak widzę że nikt nie jest obiektywny.
Dziewczyno skoro wam starczało do tej pory to pokazałam ci że możesz kupić wyprawkę za grosze. Nie wiem czego więcej oczekujesz... przecież teraz ci się wydatki nie zwiększyły, nie rozumiem tego. Miesięcznie odłożysz 100 zł i pod koniec ciąży będziesz miała na wyprawkę.
Jak możesz się u kogoś zatrudnić i nie informować o ciąży.
 
Nie wierzę że jesteś taka idealna bo takich ludzi nie ma i na pewno zrobiłaś w życiu coś co można zakwestionować pod kątem moralności czy przepisów prawa. Nic mi nie musi wychodzić bo przed głupota się nie muszę bronić. Tym bardziej obca... Życzę ci zdrowia, rozumu i szczęścia. Z takim podejściem do ludzi ci się przyda. Zobaczysz jeszcze że kiedyś wspomnisz moje słowa jak karma do ciebie wróci.... A wiem że wróci 😊
No właśnie karma wraca i do ciebie też wróci i oby jak najszybciej 😉
 
Dziewczyno skoro wam starczało do tej pory to pokazałam ci że możesz kupić wyprawkę za grosze. Nie wiem czego więcej oczekujesz... przecież teraz ci się wydatki nie zwiększyły, nie rozumiem tego. Miesięcznie odłożysz 100 zł i pod koniec ciąży będziesz miała na wyprawkę.
Jak możesz się u kogoś zatrudnić i nie informować o ciąży.
Normalnie i zgodnie z prawem. Pisałam że pracowałam do tej pory cały czas... Czytanie ze zrozumieniem placze. Miałam przerwę dosłownie 4tygodnie tyle co wróciłam z zagranicy i szukałam czegoś na miejscu
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry