reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka

Dołączył(a)
28 Listopad 2010
Postów
14
Czy biegunka w ciąży oznacza coś niepokojącego? Od 2 dni mam biegunkę, wczoraj tylko z samego rana, ale dzisiaj już cały czas. Wizytę u lekarza mam dopiero na następny tydzień. Może grozić coś maleństwu? :-(
 
reklama
Czy biegunka w ciąży oznacza coś niepokojącego? Od 2 dni mam biegunkę, wczoraj tylko z samego rana, ale dzisiaj już cały czas. Wizytę u lekarza mam dopiero na następny tydzień. Może grozić coś maleństwu? :-(

Zależy w którym jesteś tygodniu - w zaawansowanej ciąży biegunka może wywołać skurcze.

Ja miałam w 36 tygodniu rotawirusa z wymiotami i biegunką, pojechałam na wszelki wypadek na KTG ale wszystko było ok.
 
Niestety krąży znowu rotawirus..:-( w późniejszych tygodniach bliżej 40 taka biegunka może być przygotowaniem organizmu do porodu :-)
część kobiet tak ma przed okresem także.
ja do nich niestety należę :-(
 
Ja jestem w 31 tc. Od dobrych paru dni miałam tez problemy z biegunka. Po zbadaniu lekarz zalecił branie wegla (3x3 tabl dziennie) w odstepie co najmniej godzinnym miedzy innymi lekami, ponieważ ma dzialanie absorbujace tez inne leki, i smecte 3x1 - pomogło juz na nastepny dzien;) oczywiscie lepiej skontaktować sie ze swoim lekarzem, ale w razie naglej potrzeby polecam recepte powyzej - dziala i jest bezpieczna dla maleństwa. oczywiście trzeba duzo pic wody, zeby sie nie odwodnic, no i najlepiej dieta lekkostrawna-ryz z jablkiem, sucharki...
Zyczę wszystkim biegunkowiczom szybkiego powrotu do zdrówka:)
 
no co Ty nie martw się, biegunka powinna szybko minąć, to może ze stresu albo coś zjadłaś, nie obawiaj się , bierz węgiel jak mówią dziewczyny, szkodliwa biegunka to nie chcesz wiedzieć jak wygląda ja przy swoim zapaleniu jelita to ...potrafiłam schudną 10 kg i na to są leki z mesalazyną, ale Ty się niczym nie martw
 
Może węgiel albo smecte.

moja kolezanka mial biegunke a za dwa dniu urodziła ale to chyba przypadek a nie zwiastun przedwczesnego porodu
 
reklama
to prawda że biegunka blisko terminu może oznaczać oczyszczanie się organizmu do porodu, w innym przypadku najbezpieczniej działać dietą marchew-ryz i pić dużo wody. Ja w ciąży dostałam jeszcze na biegunkę Orsalit dla dorosłych.
 
reklama
Do góry