reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bilanse bez szczepień

Dołączył(a)
12 Wrzesień 2022
Postów
5
Witam, jestem mamą 7 tygodniowego chłopca. Syna ostatni raz szczepilismy w szpitalu po porodzie, z kolejnymi chcemy zaczekać gdy będzie nieco większy. Wg książki zdrowia syna, w 6-9 tż jest wizyta profilaktyczna POZ. Zadzwoniłam do przychodni się umowić ale rejestratorka powiedziała że to tylko dla tych co chcą się zaszczepić. Więc nie udało mi się zapisać syna na bilans. Myślałam że bilanse są dla wszystkich dzieci. Czy to nie jest bezprawna odmowa świadczeń medycznych?
 
reklama
Ja zarejestrowałam się na bilans 9miesieczbego dziecka, ale zapytalam czy te bilanse bez szczepień są obowiązkowe. Pani powiedziała że nie. Tak jest w książeczce więc idę.
 
Moje dzieci położna na wizycie środowiskowej sama zarejestrowała na termin pierwszej wizyty i na szczepienie, po szczepieniu dostaje wytyczne na kartce kiedy kolejna wizyta szczepienna. A przed każdym szczepieniem badanie, warzenie, mierzenie itp.
 
Moje dzieci położna na wizycie środowiskowej sama zarejestrowała na termin pierwszej wizyty i na szczepienie, po szczepieniu dostaje wytyczne na kartce kiedy kolejna wizyta szczepienna. A przed każdym szczepieniem badanie, warzenie, mierzenie itp.
ps. Nie wiem czy można odmówić obowiązkowych szczepień. Jest kalendarz szczepień i myślałam że pediatrzy się tego trzymają
 
ps. Nie wiem czy można odmówić obowiązkowych szczepień. Jest kalendarz szczepień i myślałam że pediatrzy się tego trzymają
Na siłę nikt dziecka nie zaszczepi, ale na tym forum raz czytałam, że sanepid ścigał kogoś właśnie za nie szczepienie dziecka 🙂
 
Ostatnia edycja:
Witam, jestem mamą 7 tygodniowego chłopca. Syna ostatni raz szczepilismy w szpitalu po porodzie, z kolejnymi chcemy zaczekać gdy będzie nieco większy. Wg książki zdrowia syna, w 6-9 tż jest wizyta profilaktyczna POZ. Zadzwoniłam do przychodni się umowić ale rejestratorka powiedziała że to tylko dla tych co chcą się zaszczepić. Więc nie udało mi się zapisać syna na bilans. Myślałam że bilanse są dla wszystkich dzieci. Czy to nie jest bezprawna odmowa świadczeń medycznych?
Ale mowisz o bilansie typowo pod szczepienie, czy wizycie patronazowej u pediatry?
U nas poprostu zapisuje sie dziecko na bilans, nikt nie pyta, czy dziecko bedzie od razu szczepione.
 
reklama
Do góry