reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle głowy

Ok MoniQa - ja idę dokładnie na USG 23 czerwca - jak tylko wrócę do od razu dam znać.

Wcale ci się nie dziwię, że jesteś padnięta skoro w takich warunkach pracujesz. ::)

Ja pracuję w biurze, ale mam super bo okna pootwierane na full ;D więc pomimo nawału pracy tlenu mi nie brakuje a i za oknami zielono, więc od razu cżłowiek inaczej funkcjonuje. :D :D

Poza tym jak już wcześniej pisałam, jakaś pełna życia jestem, nawet moja koleżanka z pracy ostatnio stwierdziła, że bije ode mnie radość i pozytywna energia :D A jeszcze inna, która nic nie wie o moim odmiennym stanie zaczepiła mnie i powiedziała że wyglądam jakoś kwitnąco (a widzimy się codziennie) ;D ;D

Mężunio z kolei mówi, że ciąża mi służy, stwierdził że wydzielam takie feromony że ciągle mu się chce :D :D :D

No więc dziewczynki wychwaliłam się hehe - ale w zasadzie tu z wami można pisać o wszystkim :-* :-* :-*

Piszcie swoje spostrzeżenia i odczucia związane z ciążą.
 
reklama
Wiesz Rybciu mój mąż też wczoraj mi powiedział, że nie wie co się z nim dzieje ale cały czas mu się chce... Sam stwierdził, że muszę faktycznie wydzielaś jakieś feromony, które powodują u niego "stan gotowości" ;D
Też się zastanawiam nad zwolnieniem-dużo pracuje na komputerze ale i tak na to wszystko jeszcze za wcześnie.
Kiedy planujecie poinformować swoich pracodawców???
 
Rybka a propos wyglądu mi też koleżanka ze studiów powiedziała jeszcze zanim zrobiłam test że wyglądam promiennie, jakby biły de mnie promyczki pozytywnej energii :) to samo potem powiedziała mi moja siostra, więc coś w tym musi być.
Ale co do mężą i jego gotowości to jakoś ja nie mam ochoty i jakoś chyba nie za bardzo wydzielam te feromony, bo jest jak było ;)
Oprócz niepohamowanej senności w ciągu dnia mam jeszcze przykry objaw w postaci grubych,bolesnych ropnych wyrysków na brodzie i na czole, jakich dawno nie miałam (chyba jeszcze w czasach liceum). Nie słodzę, nie jem żadnych paskudztw z konserwantami i barwnikami, staram się jeść owoce, warzywa, piję dużo wody i wywala mi ich coraz więcej. Mam nadzieję, że to przejściowe.

Nie mam żadnych mdłości (moja mama też nie miała) ale strasznie jestem wrażliwa na zimno i na zapachy. Czuję mocniej bodźce z zewnątrz, chociaż mam lekki katarek. Z katarkiem sobie radzę sposobem z solą fizjologiczną (rzeczywiście pomaga). Aha i przytyłam 1 kg :) hihi.

Czy u was dziewczyny też była wielka burza wieczorem? U mnie koło okna waliły pioruny, więc mąż kazał mi wyłączyć kompa, żeby nic się nie stało.
Pozdrawiam i życze miłego dnia
Wam i Waszym Fasolkom :)
 
Misia ja też mam wypryski w tych samych miejscach czyli broda i czoło, nie są za duże ale ropne i bolące, po 2 dniach znikają i wychodżą nowe i tak ciągle.
Mi waga skacze raz 2 kg więcej a na drugi dzień mniej i tak ciągle. :D
Brzusio mam jakby mnie ktoś napompował i go nie mogę wciągnąć. ;D Moja mama też niem iała mdłości, moze i mnie ominął.

Marcia coś z tymi feromonami jednak jest ;D ;D. Ja poinformuję pracodawcę albo jak będzie widać albo jak będę się wybierała na zwolnienie, bo wtedy jest 100% płatne ;D No chyba, że będę miała dolegliwości, których nie da się ukryć.
Najbardziej chciałabym jak już minie I trymestr ;D ;D
 
Wczoraj kolezanka powiedziala mi " Monia powiedz mi tak szczerze , bo Piotrek zauwazyl ze Ci biust bardzo urosl..czy Ty aby nie jestes w ciazy?"  ;D .... chcialam jej powiedziec za dwa tygodnioe po wizycie u gina, niom ale nie wyszlo ;)

Mnie naszczescie zadne wypryski sie nie robia i mam nadzieje ze mi tak zostanie ;) ... od dwoch dni zauwazylam ze wieczorami jak sie juz poloze spac robi mi sie niedobrze , ale nie wymiotuje .... bo szybciej zasypiam niz ustawa przewiduje  ;D

A ogolnie to czuje sie wysmienicie, tylko ta sennosc... a jak juz ją poruszylam to chyba sie mykne do wyrka na godzinke ;)

Pozdrawiam :)
 
A ja sie czuję ciążowo zaskakujaco dobrze. Może jeszcze u mnie za wcześnie na typowe objawy. Mam tylko takie obolałe piersi i jestem senna. Natomiast dokucza mi okropny ból gardła i ogólne przeziebienie. To przez te skoki temperatur - dziś 27stopni a jutro 13. Szok. Wróciłam juz od pani doktor w związku z przeziebieniem i stwierdziła, że mam zapalenia gardła ale jesli chodzi o leki to ma związane ręcę.  Przepisała mi jakis preparat na gardełko ale głównie to mam sie trzymać domowych sposobów: czosnek, miodzik, mleczko, sok malinowy itp. ach jakby człowiek nie mógł miec spokoju... :mad: Pozdrowionka
 
Marcia tylko nie przesadź z sokiem malinowym. Lepiej pozostać przy miodziku, mleczku, cytrynce i czosnku ;)

MoniQa moja koleżanka z pokoju zaobserwowała, że od jakiegoś czasu nie wychodzę na papierosa. Ona sama nie pali więc jest na to wyczulona. Ja kiedyś jej powiedziałam, że jak zajdę w ciążę to łatwo pozna bo nie będę paliła. :D No i tak od słowa do słowa nie potrafiłam jej okłamać i jak się zapytała to powiedziałam, też stwiedziła że piersi mam jakby większe i brzusio taki "mniej płaski" ;D ;D

Ale ona jest spoko i jestem pewna, że nie powie, nie odbierze mi tej przyjemności ;D
 
Oj, chyba zbyt wcześnie się pochwaliłam, że nie mam mdłości, od kolacji mam potworny napływ śliny i mdli mnie, niezbyt przyjemne uczucie :(
a co do obwieszczania nowiny otoczeniu, to moja koleżanka też zapytała wprost :) ale nikomu nie mówię, dopóki nie zobaczę fasolki na usg :) wtedy powiemy rodzicom, a reszta to się dowie dopiero jak zobaczy brzuszek :)
 
Rybko hehe ...wiesz jak to mowia.....ciąży nie darady , a nawet nie mozna ukryc ;) .... u mnie tez w sumie cos zaczeli podejzewac w pracy .." Monia od kiedy nie palisz?? "  ;D " Dlaczego nie palisz?" i takie tam .... ale twardo odpowiadam ..."Teraz moda na niepalenie, a ja chce byc modna" hahahah  ;D ;D ;D ;D ;D

misia q gleboko oddychaj , moze mdlosci szybciej przejda :) ... ja tak robie jak wymiotuje podczas atakow, czasem pomaga , czasem nie ;) ...ale zawsze mozna sprobowac ;)
 
reklama
MoniQa święte słowa.

Ja z koleżankami i szefową jestem umówiona na 8 lipca na piwko ;D muszę iść bo spotkanie przekładamy już od 3 miesięcy, ale coś naściemniam,, że może antybiotyki biorę i dlatego nie piję - hm... już sama nie wiem, a zresztą zacznę się martwić 7 lipca ;D

Dziewczynki współczuję z tymi mdłościami. Mam nadzieję, że mnie obejdą wielkim bokiem. :D
 
Do góry