reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak akcji serduszka

Agusieńka

Mama Oliwki i Wiktorka
Dołączył(a)
12 Styczeń 2008
Postów
93
Miasto
Rajkowy-Pelplin
Witam wczoraj byłam na usg z którego wynika ze jest to 6 tydzień i 3 dzień ciąży długość w milimetrach zarodka 6,8 brak akcji serduszka dostałam skierowanie do szpitala :-( co dalej czy faktycznie serduszko już nie zabije ??
 
reklama
Rozwiązanie
@Agusieńka przykro mi. Niestety od początku ta ciąża wyglądała na taką, chociaż zawsze może zdarzyć się inny scenariusz. tak jak napisała @Destino zajrzyj na „nasz” wątek. Nie wiem czy nie pokusiłabym się o zbadanie zarodka. Bo może clanaxe działał a problemem była wada.

Naprawdę mi przykro.
Nie chodzi o straszenie ,tylko o to że przy wyższym tsh, trzeba jak najszybciej idąc się do endokrynologa, a takie informacje mam od mojego gina, i nie tylko jego ,koleżance lekarz tez tak powiedział
Zgadzam się, że należy udać się do endokrynologa. Ale odniosłam się do innej kwestii - „że bardzo często wyższe tsh jest powodem poronień”. I wyobraźcie sobie, że np jesteście zielone w temacie. Dostajecie taki wynik, lekarz na spokojnie wysyła Was do endo, a Wy pierwsze co robicie szukacie informacji w internecie. I trafiacie na taki wpis (!). Ja się nie dziwię, że ciężarne są później takie zestresowane.

Co do słabego bicia serduszka - wizyta u dobrego lekarza jest jak najbardziej wskazana. Może faktycznie to dopiero rozruch serca i dlatego słabiej biło. Trzymam kciuki
 
reklama
Kochane panie, trafiłam do endokrynologa z pilnym skierowaniem, z TSH na wysokości 3.37 (dodam, że laboratorium ma normę 0.33-4.59 dla pierwszego trymestru ciąży). Ginekolog, który dał mi skierowanie nie straszył ani nie mówił o skutkach niedoczynności. Sama się naczytałam i zupełnie niepotrzebnie. Nie piszmy tak prosto z mostu o najgorszych scenariuszach, kwestię tarczycy najczęściej wystarczy odpowiednio kontrolować u specjalisty (to jest konieczne).
Mam 5,3 ale rządem z lekarzy nie wydawał się tym przejmować pierwszy powiedział ze nie ma obaw bo to wczesny etap ciąży natomiast drugi zapisał euthyrox N 50 ale bez żadnej kontroli po braniu zero zaleceń
 
Mam 5,3 ale rządem z lekarzy nie wydawał się tym przejmować pierwszy powiedział ze nie ma obaw bo to wczesny etap ciąży natomiast drugi zapisał euthyrox N 50 ale bez żadnej kontroli po braniu zero zaleceń
U mnie przy TSH 3.3 endo zapisał euthyrox 50 (brać rano, na czczo, nie mniej niż 30 min przed posiłkiem). Za 5 tygodni badanie TSH, antypo itd. Jeśli TSH będzie poniżej 2.5 to na wizytę przyjść za kolejne 5 tygodni, a jak nie to od razu i pewnie zwiększy dawkę 🤷‍♀️
 
Mam 5,3 ale rządem z lekarzy nie wydawał się tym przejmować pierwszy powiedział ze nie ma obaw bo to wczesny etap ciąży natomiast drugi zapisał euthyrox N 50 ale bez żadnej kontroli po braniu zero zaleceń
Proponuję znaleźć dobrego endokrynologa, który zleci rozszerzone badania. Ja wizyty u endo w ciąży mam co 4 tyg i kontrolujemy poziom tsh, ft3, ft4 za każdym razem. Kontrola jest potrzebna do tego, aby zobaczyć jak reagujesz na leki. I czy należałoby zwiększyć czy zmniejszyć dawki. Da się to szybko wyregulować tylko skrupulatnie podchodź do przyjmowania leków. :)
 
Proponuję znaleźć dobrego endokrynologa, który zleci rozszerzone badania. Ja wizyty u endo w ciąży mam co 4 tyg i kontrolujemy poziom tsh, ft3, ft4 za każdym razem. Kontrola jest potrzebna do tego, aby zobaczyć jak reagujesz na leki. I czy należałoby zwiększyć czy zmniejszyć dawki. Da się to szybko wyregulować tylko skrupulatnie podchodź do przyjmowania leków. :)
W czwartek mam wizytę u endokrynolog czy myślisz ze powinnam jutro z rana powtórzyć tsh i dodatkowo zrobić ft3 i ft4
 
Z mojego doświadczenia tarczyca masz zdecydowanie za wysoką i absolutnie nie zgodzę się z tym lekarzem, że to nie ma znaczenia.
Pewnie, nie ma co się straszyć ,ze grozi to zaraz najgorszym, ale też nie ma co ukrywać że nie jest to wskazana i porządną wartość :)
Przy odpowiedniej dawce leku szybciutko ją zbijesz.
cała masa kobiet, startuje z wysoką tarczycą i nawet o tym nie wie. Grunt to po prostu reagować:)

Ja zaszłam w ciążę z tej powyżej 3,5 i oczywiście na już miałam ją zbijana do poziomu około 1.
Na dzień dzisiejszy moja tarczyca oscyluje w granicach 1,5.
Chodzę do endokrynologa co 4 tygodnie.
Mam 5,3 ale rządem z lekarzy nie wydawał się tym przejmować pierwszy powiedział ze nie ma obaw bo to wczesny etap ciąży natomiast drugi zapisał euthyrox N 50 ale bez żadnej kontroli po braniu zero zaleceń
 
Robiłam w czwartek 9 stycznia
A leki przyjmuje od wtorku 14 stycznia czyli tydzień dzisiaj mija
To nie rób na razie, idź do endo w czwartek, pewnie będzie Ci kazał zrobić badania za jakieś 3-4tyg + te dodatkowe. Bo ten tydzień brania leków to stanowczo za krótko, żeby powiedzieć czy to za mała dawka, za duża czy odpowiednia. Ważne, ze już bierzesz. :) jeżeli nie miałaś jeszcze usg tarczycy to tez może Ci zlecić i prawdopodobnie zaleci Ci jeszcze suplementację jodu, ale jeżeli bierzesz już jakieś ciążowe „leki” to możliwe, ze już tam to masz.
 
reklama
To nie rób na razie, idź do endo w czwartek, pewnie będzie Ci kazał zrobić badania za jakieś 3-4tyg + te dodatkowe. Bo ten tydzień brania leków to stanowczo za krótko, żeby powiedzieć czy to za mała dawka, za duża czy odpowiednia. Ważne, ze już bierzesz. :) jeżeli nie miałaś jeszcze usg tarczycy to tez może Ci zlecić i prawdopodobnie zaleci Ci jeszcze suplementację jodu, ale jeżeli bierzesz już jakieś ciążowe „leki” to możliwe, ze już tam to masz.
Dziękuje ci bardzo za pomoc , jestem kompletnie pogubiona
 
Do góry