reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak akcji serduszka

Agusieńka

Mama Oliwki i Wiktorka
Dołączył(a)
12 Styczeń 2008
Postów
93
Miasto
Rajkowy-Pelplin
Witam wczoraj byłam na usg z którego wynika ze jest to 6 tydzień i 3 dzień ciąży długość w milimetrach zarodka 6,8 brak akcji serduszka dostałam skierowanie do szpitala :-( co dalej czy faktycznie serduszko już nie zabije ??
 
reklama
Rozwiązanie
@Agusieńka przykro mi. Niestety od początku ta ciąża wyglądała na taką, chociaż zawsze może zdarzyć się inny scenariusz. tak jak napisała @Destino zajrzyj na „nasz” wątek. Nie wiem czy nie pokusiłabym się o zbadanie zarodka. Bo może clanaxe działał a problemem była wada.

Naprawdę mi przykro.
Mój też oczywiście wypisał mi skierowanie do endo ale nie straszył, że już można spodziewać się najgorszego itd.
Na początku ciąży miałam TSH 3.37, brałam połowę Euthyroxu 75, widocznie za mało, dostałam skierowanie do endokrynologa z dopiskiem, że pilne, ale oczywiście ginka nic nie mówiła o złych scenariuszach i nie zestresowała mnie wcale. Sama była spokojna niczym kwiat lotosu.
 
reklama
Mój też oczywiście wypisał mi skierowanie do endo ale nie straszył, że już można spodziewać się najgorszego itd.
Mój też nie straszył, powiedział tylko, że jest za wysokie i trzeba iść do endo 🤷‍♀️
Powiedział też, że często w ciąży TSH "skacze" i trzeba to kontrolować. Teraz już jestem pod opieką endo i on zleca częstotliwość badan i jakie mają być (FT3, FT4, antypo itd.) Ale ja sama wiedziałam,ze TSH jest ważnym wskaźnikiem, bo może narobić "bigosu". Niektórzy lekarze, jeszcze przed zajściem w ciążę zlecają wykonanie badania TSH.
 
Na początku ciąży miałam TSH 3.37, brałam połowę Euthyroxu 75, widocznie za mało, dostałam skierowanie do endokrynologa z dopiskiem, że pilne, ale oczywiście ginka nic nie mówiła o złych scenariuszach i nie zestresowała mnie wcale. Sama była spokojna niczym kwiat lotosu.
Ja byłam przerażona bo miałam 2x oznaczone a jak zaczęłam czytać to ledwo nie zeszłam na zawał. Dostałam leki i szybko spadło.
Tak bardzo bym chciała :-( w piątek będzie powtarzane usg i wtedy zobaczymy
Wszystko będzie ok. Dostaniesz leki i szybko spadnie.
 
Tak bardzo bym chciała :-( w piątek będzie powtarzane usg i wtedy zobaczymy

A Ty bierzesz acard? Jeśli nie może warto wziąć. Dopytaj swojego lekarza. Jest taki ginekolog Andrzej Banach (znajdziesz na fb i w internecie) i on gdzieś pisał, ze przy słabej akcji serca płodu podaje lub zwiększa dawkę acard i ma dobre wyniki. Ale oczywiście pogadaj z lekarzem, czy nie zaszkodzi.
 
A Ty bierzesz acard? Jeśli nie może warto wziąć. Dopytaj swojego lekarza. Jest taki ginekolog Andrzej Banach (znajdziesz na fb i w internecie) i on gdzieś pisał, ze przy słabej akcji serca płodu podaje lub zwiększa dawkę acard i ma dobre wyniki. Ale oczywiście pogadaj z lekarzem, czy nie zaszkodzi.
Dziękuje bardzo
 
Witam , dzisiaj zostałam zbadana na szybko przez lekarza o ile można go tak nazwać który włożył do pochwowo usg powiedział mi tętno jest a resztę musiałam dopytywać czy małe ?? Nawet go nie zmierzył powiedział ze on nic nie poradzi mam się pakować i do domu bo chyba w nieskończoność nie chce tu leżeć :-(
 
reklama
Witam , dzisiaj zostałam zbadana na szybko przez lekarza o ile można go tak nazwać który włożył do pochwowo usg powiedział mi tętno jest a resztę musiałam dopytywać czy małe ?? Nawet go nie zmierzył powiedział ze on nic nie poradzi mam się pakować i do domu bo chyba w nieskończoność nie chce tu leżeć :-(
Fajny dzban z tego lekarza, skoro je zmierzył to mógł podać odczyt :/ mimo że gbur to chyba wszystko będzie dobrze.
 
Do góry