reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak objawów porodu

Sylvia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2021
Postów
188
Witam:) mam termin porodu na za dwa tygodnie, jednak kompletnie nic nie czuję mam minimalnej bóle brzucha jak na okres jednak są bardzo delikatne. Zaczęłam pić napar z liści malin by przyspieszyć akcje,tak jak doradzil mi mój lekarz. Jednak zostałam poinformowana że jeśli w 40 tygodnie nadal nic nie ruszy do przodu dostanę skierowanie na patologie ciąży i tam się zajmą wywołaniem, bardzo tego nie chcę. Czy jest możliwe że urodzę blisko terminu mimo że aktualnie nie mam rozwarcia ani żadnych innych objawów?
 
reklama
Oczywiście, że jest możliwość, tak na prawdę 2 tyg do przewidywanego terminu porodu to długi czas, a każdy dzidziuś jest inny i sam wybiera sobie najlepszy czas. Ja rodziłam 4 razy i raz było zero objawów a poród w 2 godziny w 39tc, a kolejnym razem zwiastuny porodu od 37tc a urodziłam w 40tc, także to że obecnie nie masz żadnych objawów zwiastujących poród nie znaczy że one nie zaczną się pojawiać bliżej terminu.
Tu gdzie ja rodziłam w Łodzi, wywołują dopiero po 41 tc, chyba że są ewentualne wskazania do wywołania ze względu na dobrostan dzidziusia lub mamy, wszak przyjęło się że ciąża może trwać od 38 do 42 tyg.
Także miej spokojną głowę, dzidzia będzie gotowa to zacznie przecierać szlaki a Ty dostaniesz wyraźne sygnały, że to już :-)
 
Oczywiście, że jest możliwość, tak na prawdę 2 tyg do przewidywanego terminu porodu to długi czas, a każdy dzidziuś jest inny i sam wybiera sobie najlepszy czas. Ja rodziłam 4 razy i raz było zero objawów a poród w 2 godziny w 39tc, a kolejnym razem zwiastuny porodu od 37tc a urodziłam w 40tc, także to że obecnie nie masz żadnych objawów zwiastujących poród nie znaczy że one nie zaczną się pojawiać bliżej terminu.
Tu gdzie ja rodziłam w Łodzi, wywołują dopiero po 41 tc, chyba że są ewentualne wskazania do wywołania ze względu na dobrostan dzidziusia lub mamy, wszak przyjęło się że ciąża może trwać od 38 do 42 tyg.
Także miej spokojną głowę, dzidzia będzie gotowa to zacznie przecierać szlaki a Ty dostaniesz wyraźne sygnały, że to już :-)
Dzięki 🙂♥️
 
Witam:) mam termin porodu na za dwa tygodnie, jednak kompletnie nic nie czuję mam minimalnej bóle brzucha jak na okres jednak są bardzo delikatne. Zaczęłam pić napar z liści malin by przyspieszyć akcje,tak jak doradzil mi mój lekarz. Jednak zostałam poinformowana że jeśli w 40 tygodnie nadal nic nie ruszy do przodu dostanę skierowanie na patologie ciąży i tam się zajmą wywołaniem, bardzo tego nie chcę. Czy jest możliwe że urodzę blisko terminu mimo że aktualnie nie mam rozwarcia ani żadnych innych objawów?
Próbowałam wszystkiego żeby przyspieszyć swój pierwszy poród 🙈 sprzątanie, schody, mycie okien, liście malin, seks 😂 i co? I NIC.
Wody odeszły mi w 39tc, ale żadna akcja po 12h nadal się nie rozkręciła, więc skończyło się cc.
Porodu niczym nie przyspieszysz. Korzystaj z czasu, który Ci został pogody i odpoczywaj 😊 później nie będzie na to czasu 😛
 
Ja dzień przed porodem zaplanowałam sobie wycieczkę na następny dzień, i owszem, pojechałam, ale z samego rana na porodówkę :) urodziłam dokładnie w terminie. Również nic nie wskazywało że urodzę. A lekarz straszył że urodzę wcześniej, brałam jakieś witaminy żeby temu zapobiec :)
 
Próbowałam wszystkiego żeby przyspieszyć swój pierwszy poród 🙈 sprzątanie, schody, mycie okien, liście malin, seks 😂 i co? I NIC.
Wody odeszły mi w 39tc, ale żadna akcja po 12h nadal się nie rozkręciła, więc skończyło się cc.
Porodu niczym nie przyspieszysz. Korzystaj z czasu, który Ci został pogody i odpoczywaj 😊 później nie będzie na to czasu 😛
Też pije napar z liści malin:p co do seksu to się wstrzymuje, słyszałam że poród może zacząć się nawet kilka godzin po stosunku🤷 nie wiem ile w tym prawdy ale akcje pt sex planuje na przyszły tydzień 😁 nie mam pojęcia jak to będzie,ile kobiet tyle histori 🤷
 
Ja dzień przed porodem zaplanowałam sobie wycieczkę na następny dzień, i owszem, pojechałam, ale z samego rana na porodówkę :) urodziłam dokładnie w terminie. Również nic nie wskazywało że urodzę. A lekarz straszył że urodzę wcześniej, brałam jakieś witaminy żeby temu zapobiec :)
Ponoć poród w zaplanowany dzień porodu to rzadkość także nic tylko pozazdrościć 🙂
 
A kiedy dziewczyna miałyście juz jakieś rozwarcie? Czy lekarz kilka tygodni przed terminem informował Was o tym? Jeśli chodzi o mnie to nie mam żadnego rozwarcia tydzień 38 , i ciekawi mnie to czy jeśli rozwarcia jeszcze brak czy może akcja porodowa się zacząć do dwóch tygodni czy raczej zwiastuje to opóźnienie, czego nie ukrywam się obawiam bo słyszałam że wywoływany poród boli o wiele wiele bardziej a jest to mój pierwszy także nie pociesza mnie ten fakt ani trochę 😋
 
Ja mając jeszcze 2 tygodnie do porodu też nic nie czułam....poprostu wstałam rano jak zawsze i wody mi odeszły ;) za drugim razem skurcze zaczęły się wieczorem, ale były delikatne i poszłam spać. Spałam całą noc spokojnie, dopieropp przebudzeniu poczułam, że to już, bo gdy wstałam skir że się nasiliły. Mąż do dziś opowiada, że przespałam poród córki;) spokojnie, termin jest wyliczony orientacyjnie, to dzisiaj decyduje, kiedy wyjdzie. Rozumiem, że już chciałabyś mieć to za sobą:) znamwiele dziewczyn, ktorympomogl ruch, ale taki konkretny np. bardzo długi spacer . Powodzenia
 
reklama
Ja przy obu porodach jeszcze rano nic nie czułam, a wieczorm na porodówkę jechałam 😅 pierwszy tydzień po terminie, drugi 2 dni przed terminem.
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
60
Wyświetleń
8 tys
Do góry