reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak okresu po 5 miesiącach od porodu

MartaH1985

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2013
Postów
114
Witam!Pięć miesięcy temu urodziłam synka. Przez trzy miesiące karmiłam go piersią. Minęło już 2 miesiące od odstawienia a ja nadal nie mam okresu. Robiłam nawet test ciążowy, ale był negatywny. Wizytę u gina mam za 3 tygodnie? czy któraś z forumowiczek może tak miała?
 
reklama
zacznijmy od tego czy podczas karmienia stosowałaś jakąś antykoncepcję? bo jeśli tak to właśnie te tabletki które można stosować podczas karmienia powodują że nie ma się okresu i ja właśnie tak miałam ... póki co nie przejmuj się i poczekaj na wizytę :-)
 
Spokojnie, masz jeszcze czas. Mi wrócił @ chyba 5 m-cy po odstawieniu od piersi i nie stosowałam w ty czasie żadnej antykoncepcji. Hormony muszą mieć troche czasu do dostosowania sie do zmieniającej sytuacji. Ciesz się tym faktem - życie bez @ jest fajniejsze ;)
 
ja pamietam ze skonczylam karmic w lutym, a okres dostalam dopiero pod koniec kwietnia. mialam tabletki anty tez- cerazette podczas cycania.
 
Wlaśnie nie miałam żadnej antykoncepcji...i mam ciążę chyba urojoną :-) RIOLCIA życie bez @ jest fajniejsze, ale mój mąż niedługo mi na zawał zejdzie :-D
 
myślę że jest to możliwe żebyś jeszcze nie miała @ bo w sumie niedawno skończyłaś karmić, ale skoro nie chcecie kolejnej dzidzi to się po prostu zabezpieczajcie ;-) ... również z ciąży i karmienia to najlepiej wspominam brak @ ;-)
 
Przy pierwszym dziecku z karmieniem piersią dostałam okres dopiero po roku czasu od porodu :-). Obecnie również karmię piersią właśnie minęło 6 miesięcy i nie spodziewam się, żeby szybko miał się zjawić.
 
reklama
Do góry