reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak zarodka w 6tg

Dołączył(a)
25 Luty 2024
Postów
8
Hej, może któraś miała podobną sytuacje,
Byłam na pierwszej wizycie tydzień temu i lekarka licząc od ostatniego okresu powiedziała ze jest 5tydz, na usg widać tylko pęcherzyk który miał 5mm. Na wizycie teraz w piątek wychodzi ze 6tydz i zarodka wciąż nie widać. Pęcherzyk urósł do 12mm i zaczęło delikatnie widać pecherzyk żółtkowy ale lekarka już stwierdzila ze jej to wyglada na ciąże bezzarodkowa i jak za tydzień w 7tg nie będzie zarodka to skierowanie na szpital. Nie wiem czy mieć jakieś nadzieje ze coś jeszcze się pokaże.
Zdjęcie z usg w 6tg.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pęcherzyk ma jeszcze trochę czasu, żeby uznać go za pusty. Wzrost na tą chwilę też jest ok, zwłaszcza,że zaczyna być widać pęcherzyk żółtkowy. Czy ten tydzień ciąży wyznaczyła tylko na podstawie ostatniej miesiączki? Bo możliwe, że owulacja była później i ciąża jest młodsza.
Jak na 7 tc to rzeczywiście kiepsko to wygląda, ale ja obstawiam późniejsza owu.
 
Pęcherzyk ma jeszcze trochę czasu, żeby uznać go za pusty. Wzrost na tą chwilę też jest ok, zwłaszcza,że zaczyna być widać pęcherzyk żółtkowy. Czy ten tydzień ciąży wyznaczyła tylko na podstawie ostatniej miesiączki? Bo możliwe, że owulacja była później i ciąża jest młodsza.
Jak na 7 tc to rzeczywiście kiepsko to wygląda, ale ja obstawiam późniejsza owu.
Tylko na podstawie ostaniej miesiączki, ogólnie mam dość długie cykle bo średnio jest to 35 dni nawet do 40 czasem dochodzą. Niestety nie zapisałam sobie nigdzie kiedy mogło dojść do zaplodnienia. Przepisała mi duphaston 2x1 i skierowanie na betę, jutro pójdę zrobić i następna po 48h by zobaczyć czy przyrasta prawidłowo
 
Pęcherzyk ma jeszcze trochę czasu, żeby uznać go za pusty. Wzrost na tą chwilę też jest ok, zwłaszcza,że zaczyna być widać pęcherzyk żółtkowy. Czy ten tydzień ciąży wyznaczyła tylko na podstawie ostatniej miesiączki? Bo możliwe, że owulacja była później i ciąża jest młodsza.
Jak na 7 tc to rzeczywiście kiepsko to wygląda, ale ja obstawiam późniejsza owu.
Tylko na podstawie ostaniej miesiączki, ogólnie mam dość długie cykle bo średnio jest to 35 dni nawet do 40 czasem dochodzą. Niestety nie zapisałam sobie nigdzie kiedy mogło dojść do zaplodnienia. Przepisała mi duphaston 2x1 i skierowanie na betę, jutro pójdę zrobić i następna po 48h by zobaczyć czy
Tylko na podstawie ostaniej miesiączki, ogólnie mam dość długie cykle bo średnio jest to 35 dni nawet do 40 czasem dochodzą. Niestety nie zapisałam sobie nigdzie kiedy mogło dojść do zaplodnienia. Przepisała mi duphaston 2x1 i skierowanie na betę, jutro pójdę zrobić i następna po 48h by zobaczyć czy przyrasta prawidłowo
Ostatnia miesiączka była 8 stycznia, testy zrobiłam gdy spóźniała mi się tylko 3 dni bo już czułam tkliwość piersi
 
Tylko na podstawie ostaniej miesiączki, ogólnie mam dość długie cykle bo średnio jest to 35 dni nawet do 40 czasem dochodzą. Niestety nie zapisałam sobie nigdzie kiedy mogło dojść do zaplodnienia. Przepisała mi duphaston 2x1 i skierowanie na betę, jutro pójdę zrobić i następna po 48h by zobaczyć czy przyrasta prawidłowo
Po co duphaston?
Nie bada się bety jak juz jest obraz na USG. Ten przyrost i tak nie będzie juz miarodajny.

Ja poszlabym do innego lekarza na kontrolę.
 
Po co duphaston?
Nie bada się bety jak juz jest obraz na USG. Ten przyrost i tak nie będzie juz miarodajny.

Ja poszlabym do innego lekarza na kontrolę.
Mówiła że ma wspomóc hormonalnie żeby zarodek się zagnieździł, byłam u niej prywatnie bo liczyłam ze będzie lepiej niż na NFZ ale to chyba nie na znaczenia… na NFZ wizytę mam dopiero na 6 marca ale chyba poszukam prywatnie kogoś innego szybciej
 
Mówiła że ma wspomóc hormonalnie żeby zarodek się zagnieździł, byłam u niej prywatnie bo liczyłam ze będzie lepiej niż na NFZ ale to chyba nie na znaczenia… na NFZ wizytę mam dopiero na 6 marca ale chyba poszukam prywatnie kogoś innego szybciej
Ale zagnieżdża się pęcherzyk i skoro jest to już się zrobiło.
 
Ale zagnieżdża się pęcherzyk i skoro jest to już się zrobiło.
Dokladnie tak jak piszesz . Duphaston to nie są cukierki i remedium na wszystko (ja nawet przy progesteronie 11 nie miałam go zaleconego i ciąża się rozwija, nie było plamien ani skurczy). No i przy takich cyklach jest prawdopodobne przesunięcie owulacji. Zmieniłabym lekarza, najlepiej na kogoś z lepszym sprzętem.
 
Ja też nie wiem po co ta beta. Teraz tylko USG się liczy. Idź szybciej do innego lekarza.
 
reklama
Do góry