reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia, luteina

reklama
Girls w wg USG z wtorku jestem w 6t3d serduszko 115 a w sobotę pojawiła sie plamka beżowa.
I teraz tak we wtorek lekarz przepisała luteine 50g 3x2tab ppd język, a dzis (czwartek) inny lekarz duphaston 10mg.
No i co robic? Drugi lekarz to abonament w luxmed do badań głównie.
 
Girls w wg USG z wtorku jestem w 6t3d serduszko 115 a w sobotę pojawiła sie plamka beżowa.
I teraz tak we wtorek lekarz przepisała luteine 50g 3x2tab ppd język, a dzis (czwartek) inny lekarz duphaston 10mg.
No i co robic? Drugi lekarz to abonament w luxmed do badań głównie.
To chyba zamiennie przepisują. Wiem, ze niektóre dziewczyny jak sie po luteinie źle czuły, to dawali zamiennie duphaston. Ja np po lutenie czułam się strasznie, ospała, senna, przymulona, depresyjnie.
 
Girls w wg USG z wtorku jestem w 6t3d serduszko 115 a w sobotę pojawiła sie plamka beżowa.
I teraz tak we wtorek lekarz przepisała luteine 50g 3x2tab ppd język, a dzis (czwartek) inny lekarz duphaston 10mg.
No i co robic? Drugi lekarz to abonament w luxmed do badań głównie.
Gdzieś kiedyś obilo mi się o uszy, że duphaston to syntetyczny lek i silniejszy. Ja przy moich plamieniach biorę duphaston 3x1. Plamienia zdarzają się mimo brania leku choć bardzo oszczędzam się.
Także polecam spokój.
Dodam że w 1 ciąży brałam luteine, mimo że plamien nie było. A ile razy dziennie masz brać duphaston?
Z tego co wiem to oba leki pełnią funkcję uzupełnienia progesteronu, także oba spełnia swoją funkcję.
 
Gdzieś kiedyś obilo mi się o uszy, że duphaston to syntetyczny lek i silniejszy. Ja przy moich plamieniach biorę duphaston 3x1. Plamienia zdarzają się mimo brania leku choć bardzo oszczędzam się.
Także polecam spokój.
Dodam że w 1 ciąży brałam luteine, mimo że plamien nie było. A ile razy dziennie masz brać duphaston?
Z tego co wiem to oba leki pełnią funkcję uzupełnienia progesteronu, także oba spełnia swoją funkcję.
Jedno i drugie jest 3 x dziennie. Zatem tak samo. Sama nie wiem, bo to właśnie uzupełnienie progesteronu, zatem skoro zaczęłam brać Luteinę to myślę jak kontynuować.
 
reklama
Do góry