reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bromergon I Duphaston pomógl w pierwszym cyklu!

Rozwiązania
0
Hej, piszę tego posta, aby dać nadzieję dziewczynom, które wlasnie usłyszały diagnozę PCO, hiperprolaktynemii, cykli bezowulacyjnych itp.
Tak w skrócie to - jestem w ciąży !! Bardzo wczesnej, dziś zrobiłam test - 29dc i jest druga blada kreseczka. Wiem, że jeszcze sie to może różnie skończyć, ale sam fakt, że sie udało zajść jest bardzo pokrzepiający.

Moja historia jest taka - 29 lat, syn 14 miesięcy. Po porodzie moje regularne dotąd cykle oszalały. Mimo, że karmiłam tylko tydzień (!), przez 13 miesięcy cykle trwały 60-100 dni. Zwykle koło stu. Do tego przez cały ten czas miałam mlekotok. Zaczęlismy się starać dość szybko choć podejrzewalam, że nie będzie łatwo no bo jak się tu wstrzelić przy tak dlugich cyklach (teraz już wiem, że nawet nie było się w co wstrzelić - nie mialam pewnie nawet owu). Pod koniec czerwca poszłam wreszcie do gin i wtedy po badaniach krwi i USG usłyszałam - podwyzszona prolaktyna, brak owulacji, policystyczne jajniki. Byłam podłamana bo się naczytałam w internecie, ze to spore utrudnienie, najmłodsza też nie jestem, a ze względu na pracę jak nie znajdę w ciążę jakoś niedługo to potem musiałabym czekać kilka lat.

Znalazłam gina, któremu chciało się mnie leczyć (poprzedni mówił, żeby czekać). Dostałam Duphaston i wreszcie okres po ponad 100 dniach. W tym cyklu po Duphastonie zaczelam też brać Bromergon 1 tabl - na szczęście żadnych skutków ubocznych nie odczuwam. I wlasnie w tym cyklu - pierwszym z bromergonem i pierwszym z duphastonem od 19dc udało się!! Żeby było ciekawiej to wspolzylismy tylko DWA razy - w 13 i 15dc. Jakoś nie było okazji, nastroju, ani czasu na inne razy. Nie mierze temp, nie robiłam testów owu więc nie mialam pewnosci, że będę miała tak książkowo owulację. Nie wierzyłam w to szczerze mówiąc.
Test zrobiłam dziś rano, żeby wiedzieć czy odstawić Duphaston i czekać na okres czy brać dalej. I są dwie kreski!! Druga bladziutka, ale zdecydowanie to nie zwidy (a wiem co to zwidy, bo w poprzednich miesiącach tak się wpatrywałam w testy, że faktycznie mi się robiło złudzenie optyczne i "widziałam" te druga kreskę w różnych miejscach). Nawet mój gin nie wierzyl, że się uda tak szybko - nie przepisał mi kolejnego Duphastonu na kontynuację w razie ciąży. Muszę iść po receptę.

Tak jak pisałam - wiem, że to wczesnie, potrzebuje dużo szczęścia, żeby był z tego faktycznie dzidziuś (siostrzyczka ;)) ), zwłaszcza, że będę na początku na lekach - Duphaston i Bromergon muszę koniecznie kontynuować. Ale sam fakt, że leki tak szybko wszystko unormowały, że w ogóle doszło do owu, zapłodnienia, zagnieżdżenia... Jest bardzo budujący ;).

Post pisze, żeby podzielić się radością, ale przede wszystkim dla dziewczyn w podobnej sytuacji - jeżeli macie dluuugie cykle to koniecznie szukajcie przyczyny, bierzcie leki. W takiej sytuacji nie ma sensu staranie się rok zanim pójdziecie do lekarza. Bo to rok zmarnowany najpewniej. No i wierzcie, że te leki działają :).

reklama
Rozwiązania
0
Gratuluję! Ja dopiero raczkuje z Bromergonem. Oby finał u mnie był taki sam

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Elżbietka CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek... Staramy się 24877
G Bromergon - jak się czułyście? Ciąża po poronieniu 11
K Bromergon a wyciek z piersi Potrzebuję porady 6
P Pytanie odnośnie leku Potrzebuję porady 13
martini6 Bromergon- wysoka prolaktyna Staramy się 26
NeSSi Bromergon a powrót laktacji Potrzebuję porady 9
M Wpływ leku "Bromergon" na niemowlę. Potrzebuję porady 1
1 Bromergon nie działa a szkodzi - czy to możliwe ? Potrzebuję porady 9
A Bromergon Potrzebuję porady 1
A Bromergon Potrzebuję porady 0
P Duphaston a krwawienie Potrzebuję porady 8
A Duphaston Potrzebuję porady 6
19AnulA94 Luteina i duphaston Staramy się 9
V Duphaston Potrzebuję porady 12
mazia91 Pregnyl a duphaston Potrzebuję porady 6
F Duphaston a temperatura Potrzebuję porady 10
Kazumi Duphaston przy wymiotach - powtórzenie dawki? Potrzebuję porady 3
K Duphaston, a test PAPP-A Przyszłe mamy 17
Rumuneska Duphaston podczas starań Staramy się 23
A Duphaston i Luteina potrzebne na już Wrocław 1
A Duphaston i Luteinę potrzebnie od zaraz Dolny Śląsk 1
Betikos89 Kupię duphaston tabletki czy ktoś posiada na sprzedaż Potrzebuję porady 1
Gosia844 Duphaston Potrzebuję porady 0
Gogo1801 Potrzebuje luteina badz duphaston Potrzebuję porady 12
marta021993 Krwawienie 9tc Potrzebuję porady 22
W Potrzebny Duphaston Ciąża, poród, połóg 7
B Kupię duphaston-nieaktualne Ciąża, poród, połóg 14
Zuziiiii duphaston- brać czy nie brać Potrzebuję porady 12
U Duphaston i Ovarin Staramy się 11
R Duphaston Potrzebuję porady 10
M Duphaston czy brac Staramy się 4
J Ciąża po tak długim czasie? Potrzebuję porady 22
martakratka Duphaston Śląsk PILNE Potrzebuję porady 17
S Duphaston Potrzebuję porady 15
Majuskowa Ciąża, plamienia i beta hcg Potrzebuję porady 12
mama_gosi Odstawienie duphaston a wizyta u lekarza Ciąża, poród, połóg 16
0202oliwcia Wrześnióweczki Na Wspomagaczach (Acard,Clexan,Duphaston,Luteina itp) Dzieci urodzone we wrześniu 2017 24
S Staramy się z CLO i duphaston Staramy się 22
S Krwawienia owulacyjne Potrzebuję porady 0
S Krwawienie owulacyjne Staramy się 0
A Luteina i Duphaston Ciąża, poród, połóg 84
Kasia Kucińska Pytanie o duphaston- pilne Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 10
A Czy ktoś bierze duphaston lub no-spę? Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 20