reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budzenie sie w nocy placz

olta

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2022
Postów
37
Witam
Moja córka ma 6msc
Ostatnio 3dni gorączki i marudzenie bo szły zęby. Ale już jej przeszło a noce masakra..
Nie chce iść spać, chodz w dzien spi malo, jakieś mikro krótkie drzemki..
Usypia przy cycu bo tak od małego się nauczyła, ale teraz to masakra dość że idzie spać o 22 i wstaje o 12 i nie chce spać, idzie później spać Koło 2/3 i ciągle się budzi z płaczem i szuka piersi.. Od małego nie toleruje smoczka. Już nie mam pojęcia czy to nadal zęby czy co.. Może któraś mama miała taki przypadek??
 
reklama
Mój synek ma 5,5 mca. Smoczka nie toleruje, tez zasypia przy piersi, a w dzień żeby pospal (może z pół godziny, do godziny) to trzeba go trzymać na rękach, bo po odłożeniu do łóżeczka się budzi od razu.
Co prawda w nocy nie mamy takiego problemu, budzi się często, ale po obudzeniu bierzemy go do łóżka i ładnie śpi. Karmie go leżąc bokiem.
Spróbuj tego bo zwariujesz z niewyspania, może akurat się uda.
 
Witam
Moja córka ma 6msc
Ostatnio 3dni gorączki i marudzenie bo szły zęby. Ale już jej przeszło a noce masakra..
Nie chce iść spać, chodz w dzien spi malo, jakieś mikro krótkie drzemki..
Usypia przy cycu bo tak od małego się nauczyła, ale teraz to masakra dość że idzie spać o 22 i wstaje o 12 i nie chce spać, idzie później spać Koło 2/3 i ciągle się budzi z płaczem i szuka piersi.. Od małego nie toleruje smoczka. Już nie mam pojęcia czy to nadal zęby czy co.. Może któraś mama miała taki przypadek??

Tak, my tak mieliśmy przy pierwszym zębie, póki się nie wybił. Teraz też tak mamy, ale są noce lepsze i gorsze. Niestety. Współczuję bardzo, my nie znaleźliśmy antidotum po prostu trzeba przetrwać to. Podajemy pedicitamol jeśli gorzej się w nocy czuje, czy mocno płacze i bywa, że płacze co godzina i usypia nadal mimo to a bywa, że wstaje o 3, bądź 4 i nie śpi z 2 godziny. Później drzemka 40 minut max i znowu. W dzień nie odłożysz, ani huśtawka, ani matka, ani hamak ani nic, po prostu rączki i koniec. Drzemki po 20 minut, czasem 40 minit nawet na spacerze. Daje to w kość, bo czlowiek jest zmeczony, ale dziecko też w końcu albo odsypia w dzień albo w nocy. Nasz zasypia ok 20.30 max 20.45 i potrafie z nim zasnąć, bo nie daje rady funkcjonować. A jak tak płacze co chwila i wstanie o 3, to czuję się jak trup, ale nauczyłam się dotrwać do rana i mąż przejmuje opiekę a ja rano odsypiam ile mogę. Co do smoczka, nauczyliśmy szybko małego smoczka ssać też nie lubił, ale pchaliśmy i pchaliśmy i załapał. My mamy dzieci muzykalne i na uspokojenie go działała od małego muzyka, podobnie jest teraz.
 
Ja już jakiś czas temu miałam wrażenie ze idą zeby, od tamtej pory minęły dwa tygodnie i teraz już jestem pewna.
Zaraz będę podzielać wasz ból kochane. Młody wlasnie nawet na spacerze wczoraj 2h, a pospal pół godziny…
Mam wrażenie ze nie znosi najgorzej i mam nadzieje ze tak zostanie, ale już się boje.
I tak nie śpię, bo tata małego zawsze ma na rano, w nocy mi go podaje ale nie nakarmi. Wiec nie ma kiedy odespać. W domu nic nie zrobione bo mały nieodkladalny.
Także gdyby miało do tego dojść, ze w nocy tez spania nie będzie, a do tego płacz to ja już umieram 😂😂
 
Mój synek ma 5,5 mca. Smoczka nie toleruje, tez zasypia przy piersi, a w dzień żeby pospal (może z pół godziny, do godziny) to trzeba go trzymać na rękach, bo po odłożeniu do łóżeczka się budzi od razu.
Co prawda w nocy nie mamy takiego problemu, budzi się często, ale po obudzeniu bierzemy go do łóżka i ładnie śpi. Karmie go leżąc bokiem.
Spróbuj tego bo zwariujesz z niewyspania, może akurat się uda.
Karmie tylko na leżąco w domu i czasem zasypiamy razem.. Idzie zwariować, takie uroku matki 🫠😃
 
Może sprawdz żelazo. Przy niedoborach żelaza albo dha dzieci mają problemy z zasypianiem po wybudzeniu się
 
reklama
Witam
Moja córka ma 6msc
Ostatnio 3dni gorączki i marudzenie bo szły zęby. Ale już jej przeszło a noce masakra..
Nie chce iść spać, chodz w dzien spi malo, jakieś mikro krótkie drzemki..
Usypia przy cycu bo tak od małego się nauczyła, ale teraz to masakra dość że idzie spać o 22 i wstaje o 12 i nie chce spać, idzie później spać Koło 2/3 i ciągle się budzi z płaczem i szuka piersi.. Od małego nie toleruje smoczka. Już nie mam pojęcia czy to nadal zęby czy co.. Może któraś mama miała taki przypadek??
A jakbyście spały razem i od razu po przebudzeniu dawałabyś pierś? Żeby nie miała czasu się wybudzić.
 
Do góry