reklama

Butelki Tommee Tippee

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez hopsasanka, 7 Maj 2010.

1. hopsasanka

hopsasanka Fanka BB :)

Drogie mamy, mam do Was pytanie odnośnie butelek Tommee Tippee: czy któraś z Was, która takich używa mogłaby mi napisać jaka ona jest szeroka?
    Jako że szykuję wyprawkę, mam problem z doborem podgrzewacza - nie wiem czy te butelki się zmieszczą w taki, na który się zdecydowałam.
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

2. Moniczkaleg83

Moniczkaleg83 Fanka BB :)

Butelki Tomee Tippe są bardzo szerokie, ale w uniwersalny podgrzewacz wchodzą bez problemu. U mnie niestety się wcale nie sprawdzily- chociaż te nowe są z rurką więc może i lepsze. U Nas strzałem w 10 były butelki dr brown's z rurką - znakomicie likwidują kolki- tylko mleczko leci z nich baaaardzo wolno- ale warto .

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Wbrew pozorom niewiele są większe od butelek aventowskich a może nawet takie same. Mieszczą się spokojnie do standartowego podgrzewacza.

5. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

mój synek w ogóle nie chciał tych butelek ani smoczka uspokajacza tej firmy! Ja ich nie polecam :no:
    U nas sprawdziły sie najzwyklejsze butelki i smoczki (nie te brązowe tylko przezroczyste) canpol i uspokajacz NUKa.

6. kakakarolina

kakakarolina Moderator

u mnie też się nie sprawdziła.:)

7. lagajka

lagajka Fanka BB :)

A ja używałam i używam butelek tt i jestem bardzo zadowolona. Używałam również niekapka tej firmy, nakładkę można nakręcić na dowolną ich butelkę, rączki też są przekładane. Fajna sprawa że butle i smoka można umyć bez szczotki do butli - ja zmywam naczynia córy razem z naszymi i nie sterylizuję, poprostu przed użyciem przepłuczę lekko gorącą wodą. Z niekapka zrezygnowałam, bo Mariczka woli zwykły kubek z dziubkiem, aczkolwiek u babci pije i z niekapka

8. hopsasanka

hopsasanka Fanka BB :)

Dzięki dziewczyny za Wasze opinie :-) Z tego co wiem, to każdemu dziecku pasuje co innego. Ja próby z butelką będę chciała jednak zacząć od TT, ponieważ u mnie są one najbardziej dostępne. Jak dzidziusiowi nie będzie pasowała TT to spróbuję innych butelek.
    Co prawda mam w planie karmić piersią, ale nigdy nie wiadomo jak to z tym będzie. Poza tym muszę mieć na początek jakąś butelkę do glukozy czy herbatki. Myślicie, że na dzień dobry starczy mi jedna 150 ml i jedna 260 ml?

Czy któraś z Was mogłaby podać mi średnice w najszrszych miejscach TT? Bo nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć :no:

9. Iwonka1985

Iwonka1985 Fanka BB :)

jakieś 7.5 nie więcej niż 8 cm.
    na początek na pewno ci wystarczy a jak bedziesz pozniej potrzebowała wiecej to dokupisz, nie ma sensu kupowania 10 butelek a uzywa sie tylko 1-2 zalezy jak karmisz.
    ja od niedawna mam 3 butelki 1 na soczek i herbatke a 2 na mleko.
    Nie kupuj za dużo bo potem tylko bedzie zajmowało miejsce a do niczego sie nie przyda!

10. reklama
  11. monja16

monja16 Aktywna w BB

hopsasanko życzę Ci aby udało się karmić piersią, wtedy nie potrzeba dawać glukozy ani herbatek! Zapytaj położną albo pediatrę. Dziecku karmionemu piersią lekarz przepisuje tylko witaminki K oraz D, a do picia i jedzenia wystarczy samo mleko mamy.
    Co do butelek TT z serii "closer to nature" - są one świetne, dzięki temu że są szerokie dziecko chwyta je jak pierś więc łatwiej karmić na zmianę pierś-butelka (tak jak ja to robię). Moja malutka z butelki NUKa w ogóle nie chciała jeść, z canpola lepiej, ale normalnie je tylko z TT. Na początek dla malutkiego dziecka nie potrzeba butelki 260, z tego co mam podane na opakowaniu mleka modyfikowanego wynika że dziecko do 4. mż zjada do 150ml. Moja Nadi ma już prawie miesiąc i na raz ciągnie czasami nawet max.120ml więc nie wiem jak to co na opakowaniu ma się do rzeczywistości, ale ja jeszcze nie mam butelki 260. Pozdrawiam :))

Poleć forum