reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelki Tommee Tippee

hopsasanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
177
Miasto
Dania
Drogie mamy, mam do Was pytanie odnośnie butelek Tommee Tippee: czy któraś z Was, która takich używa mogłaby mi napisać jaka ona jest szeroka?
Jako że szykuję wyprawkę, mam problem z doborem podgrzewacza - nie wiem czy te butelki się zmieszczą w taki, na który się zdecydowałam.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
reklama
Butelki Tomee Tippe są bardzo szerokie, ale w uniwersalny podgrzewacz wchodzą bez problemu. U mnie niestety się wcale nie sprawdzily- chociaż te nowe są z rurką więc może i lepsze. U Nas strzałem w 10 były butelki dr brown's z rurką - znakomicie likwidują kolki- tylko mleczko leci z nich baaaardzo wolno- ale warto .
 
Wbrew pozorom niewiele są większe od butelek aventowskich a może nawet takie same. Mieszczą się spokojnie do standartowego podgrzewacza.
 
mój synek w ogóle nie chciał tych butelek ani smoczka uspokajacza tej firmy! Ja ich nie polecam :no:
U nas sprawdziły sie najzwyklejsze butelki i smoczki (nie te brązowe tylko przezroczyste) canpol i uspokajacz NUKa.
 
A ja używałam i używam butelek tt i jestem bardzo zadowolona. Używałam również niekapka tej firmy, nakładkę można nakręcić na dowolną ich butelkę, rączki też są przekładane. Fajna sprawa że butle i smoka można umyć bez szczotki do butli - ja zmywam naczynia córy razem z naszymi i nie sterylizuję, poprostu przed użyciem przepłuczę lekko gorącą wodą. Z niekapka zrezygnowałam, bo Mariczka woli zwykły kubek z dziubkiem, aczkolwiek u babci pije i z niekapka
 
Dzięki dziewczyny za Wasze opinie :-) Z tego co wiem, to każdemu dziecku pasuje co innego. Ja próby z butelką będę chciała jednak zacząć od TT, ponieważ u mnie są one najbardziej dostępne. Jak dzidziusiowi nie będzie pasowała TT to spróbuję innych butelek.
Co prawda mam w planie karmić piersią, ale nigdy nie wiadomo jak to z tym będzie. Poza tym muszę mieć na początek jakąś butelkę do glukozy czy herbatki. Myślicie, że na dzień dobry starczy mi jedna 150 ml i jedna 260 ml?

Czy któraś z Was mogłaby podać mi średnice w najszrszych miejscach TT? Bo nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć :no:
 
jakieś 7.5 nie więcej niż 8 cm.
na początek na pewno ci wystarczy a jak bedziesz pozniej potrzebowała wiecej to dokupisz, nie ma sensu kupowania 10 butelek a uzywa sie tylko 1-2 zalezy jak karmisz.
ja od niedawna mam 3 butelki 1 na soczek i herbatke a 2 na mleko.
Nie kupuj za dużo bo potem tylko bedzie zajmowało miejsce a do niczego sie nie przyda!
 
reklama
hopsasanko życzę Ci aby udało się karmić piersią, wtedy nie potrzeba dawać glukozy ani herbatek! Zapytaj położną albo pediatrę. Dziecku karmionemu piersią lekarz przepisuje tylko witaminki K oraz D, a do picia i jedzenia wystarczy samo mleko mamy.
Co do butelek TT z serii "closer to nature" - są one świetne, dzięki temu że są szerokie dziecko chwyta je jak pierś więc łatwiej karmić na zmianę pierś-butelka (tak jak ja to robię). Moja malutka z butelki NUKa w ogóle nie chciała jeść, z canpola lepiej, ale normalnie je tylko z TT. Na początek dla malutkiego dziecka nie potrzeba butelki 260, z tego co mam podane na opakowaniu mleka modyfikowanego wynika że dziecko do 4. mż zjada do 150ml. Moja Nadi ma już prawie miesiąc i na raz ciągnie czasami nawet max.120ml więc nie wiem jak to co na opakowaniu ma się do rzeczywistości, ale ja jeszcze nie mam butelki 260. Pozdrawiam :))
 
reklama
Do góry