reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cała noc przy piersi

Madziołek.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2016
Postów
525
Witam.Nasz synek ma 5,5miesiąca od pewnego czasu nie chce spać w łóżeczku tylko przy piersi,w dodatku chce całą noc trzymać cyca w buzi,czasem udaje się mi go zabrać,ale zazwyczaj kończy się to płaczem,uspokaja się w momencie,gdy pierś dostaje z powrotem.Próbowałam już wcisnąć mu smoczek pomimo tego, że w ogóle go nie używa ale to spowodowało tylko krzyk.Do łóżeczka też ciężko go odłożyć (od urodzenia spał w łóżeczku a teraz nie chce).Zasypia np.u mnie na rękach odnoszę go a w momencie, gdy leży już w łóżeczku wybudza się i płacze, wyjmuję go i uspakaja się na rękach.Proszę o poradę co mam robić a czego nie?
 
reklama
Może skok?
Mój syn ma 11 miesięcy od urodzenia ładne spał w łóżeczku potem taki etap że do nas chciał i teraz śpi że mną budzi się w nocy na pierś od małego i albo chwilę poje i idzie spać odrazu i ja z nim albo chce cały czas ssać i mieć w buzi a jak zabieram i mówię starczy to się denerwuje i płacze więc póki jestem w domu to nie walczę z nim wolę mu dać i zaraz zasnie niż żeby płakał na lezaco teraz karmie juz a może czasem chce się napić bo butelki nie toleruje smoczka też nie lubi więc się nie oszuka niczym hehe
Dzieci bezsmoczkowe mają odruch ssania i jak nie lubią smoczka to też piersią zastępują
Dodam że nie uczyłam synka tak poprostu karmie od małego na żądanie i nic więcej
A jak wyżej wspomniałam jak nie zaśnie bez piersi bo czasem zasypia bez to daje mu bo po co ma plakac na pół domu hehe
Ale wiem że to czasem uciążliwe
 
Ostatnia edycja:
Madziolek moze sproboj swoja bluzke pachnaca mlekiem i cycem wsadzic mu do lozeczka? Smoczek zamocz w swoim mleku i w ciagu dnia tak podawaj. Tak ja probowalabym oby to bylo skuteczne. Musisz byc upart bo tak byc nie mozw zeby takie malenstwo trzymalo cie cala noc za cyca. Sproboj i dac znac.
 
@Madziołek. , tak jak pisze olcia1718 to może być skok rozwojowy, bo koło 5 miesiąca pojawia się u dziecka lęk separacyjny i wtedy potrzebuje być blisko mamusi. Możesz spróbować usypiać go na rękach i jednocześnie nagrzewać łóżeczko,np. za pomocą termoforu, tak żeby z ciepłych mamusinych ramion trafiał do ciepłego łóżeczka, wtedy większa szansa, że się nie wybudzi. O tym etapie w życiu maluszka możesz przeczytać w BB tekście skoki rozwojowe w pierwszym roku i może cię to troszkę uspokoi:) Pomysł z koszulką pachnąca tobą też jest super, tylko uwaga, żeby maluch się w nią nie zaplątał:)
 
Madziolek moze sproboj swoja bluzke pachnaca mlekiem i cycem wsadzic mu do lozeczka? Smoczek zamocz w swoim mleku i w ciagu dnia tak podawaj. Tak ja probowalabym oby to bylo skuteczne. Musisz byc upart bo tak byc nie mozw zeby takie malenstwo trzymalo cie cala noc za cyca. Sproboj i dac znac.
Z drugiej strony zapach mleka moze go tez wybudzac na ssanie. A moze i tez spac.
To jest odwieczny problem tylko piersiowych dzieci, ze smok nie i ze matka z piersia cala noc. Moja roczna tez potrafi ssac cala noc. Czasem zdarza sie,ze wybudzi sie tylko 2 razy. Najgorzej jest nad ranem od 5rano do 7 ssie non stop. W nocy jak sie przebudzi to szuka tylko cyca jak nie znajdzie to od razu ryk.
 
Z koszulką działało jak był mniejszy teraz już nie pomaga.
Pomysł z termoforem całkiem fajny,spróbuję.Dzisiaj zasnął w nosidełku,za chwilę spróbuję go odłożyć.
Czasem pomaga kołysanka tyle,że po czasie się wybudza ok.30min śpi
 
Chyba znalazłam sposób 2 razy się już udało,zawijam Aleksa w kocyk w "naleśnika" zasypia przy piersi i odnoszę go do łóżeczka, póki co działa
 
Mój synek to straszny przytulas, co uważam za jego wielką zaletę. Jednak w nocy czasami chciałabym zmrużyć oko, a Misiek oczekuje spania tyko przy piersi. Mało tego, gdy tylko "ucieknie" mu z buziaczka od razu się budzi. Mam wrażenie, a wręcz jestem tego pewna, że nie je/nie pije przez tak długi czas tylko potrzebuje bliskości. Chciałabym mu jej dać, aż z nadmiarem, ale myślę, że nadchodzi czas kiedy powinniśmy pracować nad odstawieniem od piersi. Synek ma 13miesięcy, ja dodatkowo jestem w ciąży...Czy ktoś zna super sposoby na bezbolesne odstawienie?
 
reklama
Moja metoda pomogła lecz na krótko,3 dzień Aleks śpi z nami :/
Jest też dobra wiadomość przez te 3 dni spał w łóżeczku w ciągu dnia po 10min :)
 
Do góry