reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cesarka a atak padaczki

Chodzilam. Do neurologa choruje na to od 12 roku życia. Do 18 roku prawadzil mnie inny lekarz potem przejął inny do niego często nie chodzilam ale wizyty były . Będę u niego w czwartek i będę walczyć o to skierowanie . Boję się tylko że powie mi że mi nie da ...
Musi dac! To jego obowiazek.
 
reklama
Od 6 lat brak ataków ale to tylko dzięki Keepra. Wcześniej miałam ataki całkowite i za każdym razem w sumie kończyły się w szpitalu. Po jednym ataku czułam się tragicznie nie byłam w stanie nic zrobić ok tygodnia dochodziła do siebie. Ale póki co lek Keepra pomógł i mogę żyć normalnie.
 
Też brałam ten lek i właśnie na nim miałam ataki :(. Po ciąży zastanów się nad zmianą leków ja dzięki Keepra 1000 odzyskałam normalne życie. Fakt na dzień dzisiejszy ten lek w sumie przestał być refundowany i jest bardzo drogi ale jest jego zamiennik w 100% refundowany.
 
A tym bardziej skoro miałaś atak rok temu to nad czym lekarz się zastanawia. Musi Ci to wypisać a ty się nie denerwuj bo maleństwo to odczuwa. Głowa do góry i walcz o swoje prawa. Zobacz ja juz 6 lat nie mam ataków a odrazu zostało mi powiedziane jak tylko mój lekarz się dowiedział, że cc.
 
Ja choruje na padaczke, i neurolog mówiła że nie ma przeciwwskazań do porodu sn przy epilepsji...ja akurat miałam cc bo moja hematolog zdecydowała, że tak będzie bezpieczniej (miałam mało płytek krwi).
Teraz jestem w drugiej ciąży tyle że obecnie mieszkam w innym kraju i tu też niewidzą wskazań do cc z powodu epilepsji.

A co do mówienia o ataku w trakcie ciąży którego w rzeczywistości nie było (chyba tak któraś z was pisała)...odradzam.
To poważna sprawa i przy takiej informacji lekarz mógłby zwiększyć dawkę leku a dzidziusiowi im mniej tym lepiej.

Depakine chrono miałam na początku...ale źle na mnie działał i szybko przeszłam na orfiril. Na tym leku miałam całą pierwszą ciążę....przed drugą zaczełam zmieniać na lamotrygin podobno bezpieczniejszy dla dziecka. Mam nadzieję, że teraz dzidziuś też będzie zdrowy. Czego i Wam życzę.
 
reklama
Cześć .. jestem mama 3 chłopców i mając padaczkę rodziłam naturalnie .. obecnie jestem w ciazy i nie wyobrażam sobie mieć cc ... jeśli lekarz neurolog stwierdzi iż lepiej będzie dla ciebie i dziecka cc to zrób to ... zależy tylko od częstotliwości twoich napadów .. trzymam kciuki
 
Do góry