reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrypka u dziecka

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Moja córka dostała kilka dni temu chrypkę. Dość dużo płakała wieczorem i pewnie to jest tego zasługa. Nie ma gorączki, ma apetyt i jedzenie nie sprawia jej problemu więc nie wybieram się z tym narazie do pediatry. Czy ktoś mial kiedyś taki problem ? Jak można to załagodzić ?
 
reklama
Chyba lepiej na razie domowymi sposobami, po co się pchać do ośrodka zdrowia gdzie są inne chore dzieci jak to tylko chrypka. U nas syn czasem ma przy ząbkowaniu chrype. Ja daję wodę z domowym sokiem malinowym wtedy a jak przez 2 dni nie przechodzi to psikam haskosept do gardła.
 
Chyba lepiej na razie domowymi sposobami, po co się pchać do ośrodka zdrowia gdzie są inne chore dzieci jak to tylko chrypka. U nas syn czasem ma przy ząbkowaniu chrype. Ja daję wodę z domowym sokiem malinowym wtedy a jak przez 2 dni nie przechodzi to psikam haskosept do gardła.
Tak moja córka ma już bardzo długo objawy ząbkowania a ząbka nie widać :-( właśnie tak pomyślałam , że w gabinetach skupiska różnych chorób. Robię jej inhalacje z soli fizjologicznej, włączyłam nawilżacz powietrza, daje dużo pić i dodaje domowy sok z czarnego bzu. Mam nadzieję że minie bezproblemowo, ponieważ jeszcze ani razu od urodzenia nic jej nie dolegało - w sensie żadne nawet najmniejsze przeziębienie. A czy mogę ten haskosept dla 5 miesięcznej?
 
Moja córka dostała kilka dni temu chrypkę. Dość dużo płakała wieczorem i pewnie to jest tego zasługa. Nie ma gorączki, ma apetyt i jedzenie nie sprawia jej problemu więc nie wybieram się z tym narazie do pediatry. Czy ktoś mial kiedyś taki problem ? Jak można to załagodzić ?
U niemowlaka to moze byc objaw zapalenia krtani, ktore jest niebezpieczne, bo powoduje obrzek drog oddechowych.
Ja poszlabym do pediatry.
 
Tak moja córka ma już bardzo długo objawy ząbkowania a ząbka nie widać :-( właśnie tak pomyślałam , że w gabinetach skupiska różnych chorób. Robię jej inhalacje z soli fizjologicznej, włączyłam nawilżacz powietrza, daje dużo pić i dodaje domowy sok z czarnego bzu. Mam nadzieję że minie bezproblemowo, ponieważ jeszcze ani razu od urodzenia nic jej nie dolegało - w sensie żadne nawet najmniejsze przeziębienie. A czy mogę ten haskosept dla 5 miesięcznej?
My haskosept uzywalismy od 2 miesiąca życia. Tam jest dawkowanie w zależności od wagi. U nas mały chrypke przy ząbkowaniu miał za każdym razem aż do 9 miesiąca życia. I zapalenie krtani rzeczywiście rozwinęło się z tego raz- ale pojawiły się też inne objawy. Ze względu na to że miało to podłoże wirusowe to nic więcej na to specjalnie nie dostaliśmy. Witaminy, neosine i tyle.
 
jeśli nie ma innych objawów można poczekać ale obserwuj chrypka powinna minąć w ciągu kilku dni
 
Mój synek miał taką chrypkę jak opisujesz bez żadnych innych objawów i okazało się, że miał zapalenie krtani. Miał wtedy ok 4-5 miesięcy. Lepiej idź do lekarza jutro dla świętego spokoju jeśli nie przejdzie..
 
reklama
Moja córka miała taką chrypkę jak miała niecały rok. Bez innych objawów. Głupia ja leczyłam przez trzy dni w domu. Jak się okazało było to zapalenie krtani. Ja bym poszła do pediatry jednak z maluchem.
 
Do góry