reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

Byłam wczoraj z B. ustalić miejsca na mini kolację z okazji Chrzcin Zosi. Zdecydowałam się na restaurację w naszym dworku... bo skoro msza o 18tej a po niej chrzest to do kąpieli Zosi i tak zostaje nam niewiele ponad 1 godzina. Poszłam z B. i to on miał wszystko uzgadniać, bo ja już sama u księdza byłam i on miał zająć się resztą. Laski - ja mam chłopa pi**ę! Słowem się nie odezwał - znowu ja musiałam gadać. Wyszło drogo - bo za obiad samo II danie plus soki i kawa i herbata (tort będziemy mieli swój) ok. 45zł/os. Niby dużo/nie dużo a w sumie będzie ok. 800zł (za godzinę "imprezy"). Trochę mi smutno, że nie mogę zrobić takich "prawdziwych" chrzcin. Że ta msza wieczorem i że nie będzie to większe przyjęcie np. u mnie w domu. Najbardziej psioczy mój tato - człowiek starszej daty (no ma już 66lat), że nic u nas nie jest tak jak ma być. Że ślubu nie mamy, że chrzciny nie w niedzielę... ehhhh Pewnie, że wolała bym, żeby było "normalnie" jak całe życie sobie wyobrażałam, ale życie pisze inne scenariusze.

Musze dziś na allegro dokupić szatkę i zaproszenia (będą zwykłe, bez zdjęcia Zosi) bo za późno się za to wzięłam i nie wyrobimy się z czasem i mogły by nie dojść na czas. A chciałam takie jak Gola miała dla Poli...
Za to na podziękowanie kupię każdemu takiego małego aniołka z wierszykiem - na pamiątkę.



A i doszła kieca Zosi z allegro. Wszystko git, tylko mój córuś ma jakąś giga stopę (wyszło rozm. 19/20!) i te buciki z aukcji są za małe:sorry: Założę jej takie różowe używki (też z allegro). Bosssss co ja bym bez tego serwisu zrobiła...hihii
 
reklama
anek to faktycznie drogo troszke placici ze ten obiad.... U nas zupa plus drugie danie to koszt ok 25zl a do tego jeszcze deser, zimna plyta, i napoje to pewnie nas wyjdzie juz z 80zl za os. A ciasta jeszcze osobno dokupujemy.

Wiesz chyba czesto jest tak ze inaczej sobie zycie wyobrazamy niz wychodzi to na bieżąco ;-) Taka już kolej rzeczy...

A widze ze wy sie wzieliscie z Chrzciny tak kopmleksowo :-D
ja zaproszen nie robilam - tylko telefonicznie zapraszam Podziekowan tez nie ma. Ubranko Kuby to mam po prostu biale i blekitne cos z szafy wybiore w zaleznosci od pogody. Musze dokupic skarpetki biale. Szatka i tak zasloni cale ubranie wiec w zasadzie cokolwiek zaloze Kubie bedzie okej ;-)
Stanie na tym ze ciasta sama upieke a tort moja amma bo szkoda mi kase na cukierie a tam ciasta wcale nie sa świetne.
W sumie tez żaluje ze nie mozemy zrobic chrzcin w domu ale u nas za malo miejsca. Strasznie sobie licza teraz resteuracje :(
 
nimfii to Ty będziesz Kubie tą sztkę zakładać? Bo u nas to tylko chrzestna w trakcie chrztu, a właściwie to ksiądz wziął od chrzestnej położył na dziecku, chwilę poleżała i tyle było jej roli;-)
 
Tak u nas dziecko może być w szatce od samego początku. Na mszy jest kilkoro dzieci chrzczonych bo to dużą parafia i po mszy wszyscy stajemy w rzędzie obok siebie i ksiądz podchodzi do dzieci i chrzci po kolei. Tylko mówi kiedy świece zapalić i tyle.
 
Do góry