reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty do noszenia dzieci

Na forum jest dosyc obszerny wątek na temat: chusta czy nosidełko? Moim zdaniem chusta jest o wiele bardziej wygodna i do tego bezpieczna. Wcześniej też byłam do niej negatywnie nastawiona,ale widziałam u znajomej i od tamtej pory przekonała mnie do siebie:)
 
reklama
ja mam taką Chusta Baby Wrap Red / Grey Babymoov cena 246.80 PLN i jestem bardzo zadowolona. Fajny materiał, ładnie się nosi. Gorąco polecam :)
Miałam wcześniej też kółkową bebelulu ale służyła dość krótko moja mała chciała być w pionie - ale to inaczej przy każdym dziecku.
W kółkowej mozna nosić w pionie, na biodrze, a nawet na plecach :) Link do instrukcji http://didymos.de/english/anleitung_didysling_en.pdf . Ja lubię kółkową za szybość jej zakładania. Minus to obciążenie jednego tylko ramienia, przez co nie można dłuższy czas nosić dziecka.
Ja mam kółkowa i kilka wiązanych tkanych Nati grecję z wełną, didymosa listki bawełniane, didymosa indio z lnem i kółkową didysling. Przy starszym synu miałam nosidło sztywne i ja oraz mój kręgosłu nie wspominamy tego dobrze.
 
Też mam nati, taką samą jak MamaMłoda2 :) Kupiłam ją z myślą o przerobieniu na nosidła ale ....... jest tak piękna, że od 2 miesięcy nie mam sercą ją pokroić. Postanowiłam więc wypożyczać :p
Pracowałam z kilkunastoma tkaninami chustowymi Nati, mi bardzo przypadły do gustu, szczególnie fajne na upały są te z dodatkiem bambusa, tylko, że podobno zbytnio się rozciągają przy cięższych dzieciach. Ja nie mam tego dylematu, bo używam ich do paneli nosidłowych, a do tego są idealne. Wychodzą z nich najlżejsze i najlepiej pracujące mei taje :)
 
Ja z moim plerwszym dzieckiem mialam sztywne nosidelko. Strasznie bolal mnie kregoslup ale malenstwo spalo smacznie. Mysle,ze noe bede tego uzywac teraz sni chusty ani nosidelka. A slyszalyscie ze to nie jest zdrowe? Podobno zostalo udowodnione ze dziecko sie dusilo. Bo zle lezalo :( straszne
 
Magdawawa każdy dotyk może być dla dziecka szkodliwy jeśli się go wykona nieprawidłowo, co nie oznacza, że nie należy go dotykać. Tak samo jest z noszeniem. Ja zawsze namawiam wszystkich, którzy mają taką możliwość do uczestnictwa w warsztatach chustowych, gdzie można się nauczyć prawidłowego wiązania chust i nosideł miękkich.
 
to ja polecę nosidło ergonomiczne manduca, nie należy wprawdzie do najtańszych, ale jest mega wygodne już dla maluszków (ma wkładkę dla niemowląt). miałam chustę, ale sierota nie potrafiłam jej wiązać, a nawet jak juz zawiązałam to ciągle poprawiałam, zastanawiałam się czy dobrze zamotane, czy młodemu krzywdy nie zrobię. zainwestowałam w manducę i rewelka - nie potrzebuję żadnej pomocy we wkładaniu młodego, szybko się wyciąga
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanko w temacie chustowym, w którym jestem absolutnie zielona. Nie mam czasu na przekopywanie internetu i dłużą edukację, więc poprosze o gotowca.
Chciałabym sprawić sobie jakąś b prostą w wiązanu chustę, najlepiej taką - jak tu piszecie kółkową - typu bebe lulu dla mojego Franka (2 lata, 10,5 kg, nie chodzi). Niby 10,5 kg duzo nie jest, ale jak musze szybko gdzies z nim wyskoczyć to po kilku minutach jest mi ciężko.
Doradzcie cos, proszę.
 
Do góry