reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Tak informowałam, ale nie wiem dalej co mam w tym zębie. Tzn uslyszałam tylko, że antybiotyk, ale na sama mysl o tym aż mi gorąco. Boję się, żeby nie zaszkodził..
 
reklama
Zależy od dentysty. Wiesz, że każdy ma inne metody. W Gliwicach jest dentystka, który oferuje relaksującą muzykę i okulary.
 
Ja właśnie skończyłam leczenie kanałowe jednego zęba, zaczynałam na przełomie I i II trymestru.
Nie obyło się bez znieczulenie na pierwszej wizycie, bo za bardzo bolało, a poza tym dentystka sama widziała, że bardzo się stresuję. Oczywiście dostałam słabsze znieczulenie dla ciężarnych.

Leczenie trwało trochę dłużej niż normalnie, bo pani doktor bardzo uważała żeby wszystko było ok i wolała po wyczyszczeniu zęba i wyrwaniu nerwu od razu nie plombować ze względu na moją ciążę. Dlatego zęba tylko zamknęła żeby nie było dziury i kazała dwa tygodnie go obserwować. Dopiero po dwóch tygodniach zaplombowała. Wielokrotnie zaznaczała, że te wszystkie specyfiki, których używa są nieszkodliwe dla kobiet w ciąży.
Cherie87 jeśli dentysta wie, że jesteś w ciąży to na pewno to co dostałaś do zęba nie zaszkodzi ani dziecku ani Tobie.
 
Mój dentysta powiedział, że przekładamy leczenie zęba na drugi trymestr bo wtedy ciąża jest stabilniejsza..Może warto więc poczekać
 
ja nie byłam w ciąży u dentysty a wybierałam się kilka razy, jakoś tak wyszło, na szczęście z zębami wszystko w porządku
 
ja mialam straszny problem zzebami na szczescie wszystko na poczatku ciazy zaleczylam i pozniej spokoj, bo z duzym brzuszkiem mogloby byc ciezko...
 
reklama
Do góry