reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąza a praca w markecie

reklama
No jasne - bardzo pracodawcy jest na rękę zapłacić za 33 dni zwolnienia, a potem jeszcze za 26 dni urlopu wypoczynkowego - nie mając w tym czasie pracownika 😂
Kochana, zwłaszcza w markecie to pracodawcy na rękę! Powiem tyle, że w jednym z tych słynnych marketów 🐞🐞🐞 pracowała moja koleżanka, tu niedaleko gdzie mieszkam. Poszła do kierowniczki i powiedziała, że jest w ciąży i że wizytę u gina ma po 3 tyg. Odesłali ja do lekarza firmowego tego samego dnia, po L4. Pracodawca w markecie ma wybór... Albo wyślę ją do domu i będzie płacił miesiąc w miesiąc ( bo jak ma dostosować jej stanowisko pracy?) na kasę nie pójdzie, towaru rozkładać nie będzie, na magazyn tym bardziej więc co mu się bardziej opłaca albo Wyśle ja na L4 i poniesie znacznie mniejsze koszta. Nie oszukujmy się, 70% kobiet w ciayz siedzi na zwolnieniu lekarskim i jakoś nie słychać żeby ZUS się czepiał. Ja osobiście też miałam kontroli z Zusu ale jedyne co Pana interesowało to czy siedzie w domu. I tyle.
 
Ja odnoszę się do konkretnej sytuacji autorki postu.
@ness. Skoro Twojego pracodawcę stać - to mi nic do tego.

A na komisji uzdrowią - nawet jeśli były wskazania do L4. Widziałaś kiedyś komisję ZUS?

@olka11135 Art 185 KP: Pracodawca jest obowiązany udzielać pracownicy ciężarnej zwolnień od pracy na zalecone przez lekarza badania lekarskie przeprowadzane w związku z ciążą, jeżeli badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy. Za czas nieobecności w pracy z tego powodu pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Ale po co mi to cytujesz? Przecież ja to wiem i normalnie chodziłam kiedy musiałam do lekarza, na L4 poszłam kiedy były wskazania, jestem totalnym przeciwnikiem "L4 bo ciąża" - ale mój pracodawca wolał mieć pracownicę dostępną 8h, a nie 6 czy nawet mniej (bo przecież jeszcze dojazdy). Pokazuję Ci po prostu, że są pracodawcy którzy sami wyrzucają kobiety na L4 i nie jest to nie wiadomo co.

Odnośnie komisji - tak, mam w domu osobę która była na takiej komisji i choć na pierwszy rzut oka powiedziałabyś, że nic jej nie jest to dostała co miała dostać, nikt nikogo nie uzdrowił
 
Nie można się dogadać na ekwiwalent. Urlop jest rzeczą niezbywalną.
Ekwiwalent można wypłacić jedynie jeśli skończy się umowa o pracę :)
Teraz jest wiekszosc przypadków, ze nie maja umow na stałe wiec tak, o to mi chodziło. Wiec mozna sie dogadać.
Miłego dnia.
 
Na pewno ten pracodawca chce się dogadać z autorką posta wręczając kilka dni temu jej wypowiedzenie 😂
 
Na pewno ten pracodawca chce się dogadać z autorką posta wręczając kilka dni temu jej wypowiedzenie 😂
A ja nie mowilam o autorce posta tylko zboczyliśmy z tematu.

Tutaj w tym przypadku to zaswiadczenie od ginekologa zanieść do kadr zeby przywrócić ja na stanowisko i niech sie dogaduje z pracodawcą.
 
Myślę że pracując w sklepie na 100% dostaniesz zwolnienie, a kierowniczka na bank będzie naciskać żebyś poszła na L4
 
reklama
Na miejscu lekarza w tej sytuacji bez wskazań nie wystawiłabym L4.
Zgłoszenie kontroli zwolnienia przez pracodawcę do ZUS jest niemal pewne. 🤷‍♀️
Praca w markecie jest bardzo ryzykowna w ciąży, chodzi tu o dźwiganie i wogole...
Jeszcze jak mówi dziewczyna że harówa po 10 godzin, to nie ja tego nie widze...
Jak lekarz spoko, to bez niczego wystawi L4, ja tam z tym nigdy nie maialm problemu czy w pierwszej ciąży czy nawet od rodzinnego
 
Do góry