reklama

ciąża a praca

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez kanga_aga, 23 Styczeń 2006.

1. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

rozmawiałam dziśz koleżanką z pracy..
    dowiedziałam się że pomimo, iz ze mną rozmawiają w bardzo miły sposób szefowie bardzo źle między sobą komentują tą moją ciąże - do mnie mówia nie ma problemu i inne tego typu rzeczy - a sytuacja w pracy podobno wygląda tak, że ludzie boją się do mnie dzwonić - bo jestem "wyklęta"..
    szczerze mówiąc nie zależy mi na tej pracy aż tak bardzo.. ale strasznie nie lubię takiej obłudy u ludzi..
    Mi co innego a między sobą coś zupełnie innego mówią..
    beznadzieja..

2. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Nie przejmuj się. Nic na to nie poradzisz a tylko sobie nerwy szarpiesz. Będzie dobrze. ;)

3. reklama
  4. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

Nie martw się Aga, wszystko się ułoży. A mnie zawsze dziwi dlaczego w niektórych firmach ciąża to taki problem - kosztować ich to dużo nie kosztuje przecież, a zatrudnić kogoś mogą na zastępstwo, i to pewnie za mniejsze pieniądze...

5. Jotemka

Jotemka Fanka BB :)

Niestety Aga, rozumiem Cie bardzo. Moj ginekolog powiedzial kiedys, ze nam sie wydaje, ze pracodawca jest wobec nas lojalny. A potem placzemy bo okazuje sie, ze tak nie jest. Powiedzial tez ze byl swiadkiem wielu tragedii i jak widzi, ze sa podstawy do zwolnienia lekarskiego to sam namawia dziewczyny do pojcsia na nie.
    W firmie, w ktorej jestem zatrudniona prawie wszystkie dziewczyny po macierzynskim poszly "do odstrzalu". Dlatego od ciazy z Marcinkiem jeszcze sie nie pojawilam w pracy....

6. edi

edi mamusia Wojtusia

Kurczę,a ja jak glupia ufam mojej szefowej.Ale chyba jestem w innej sytuacji bo to szkola i kolegium nauczycielskie,więc obowiązują przepisy.
    Agnieszko,nie martw się tymi gadaniami w pracy.Szkoda tylko,że ludzie nie potrfaią byc lojalni....
    Będzie dobrze ;)

7. Margolis

Ja chyba też mam szczęście. Państwowa instytucja dbająca o przestrzeganie praw pracowniczych.

8. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

no ja po poprzedniej ciazy myślałam że wszystko jest OK - szef miło zareagował na wieść o ciąży , pogratulował.. wogóle dzwoni pyta czy wsystko OK..
    a przez telefon od koleżanki z pracy odwiediała msię ze mnie od najgorszych i niewdzięcznych wyzywa..
    a mój komputer pszedł do formatowania i komu innemu ma służyć!! jakbym miała już nigdy nie wrócić..
    no jeszcze mi komórka służbowa została.. i nie zamierzam się jej na razie pozbywać dobrowolnie..

9. Margolis

Aga z drugiej strony ma Cię nie być do lutego/marca przyszłego roku. Więc czemu komputer miałby leżeć jak może służyć omuś kto Cię zastępuje? Wiesz jak to jest... Wszystko się ułoży.

10. reklama
  11. Scholastyka21

Scholastyka21 Początkująca w BB

Ja przyjęłam się co dopiero do nowej pracy, super fucha pieniążki dobre i miła atmodfera, po 4 dniach pracy tam dowiedziałam się ze jestem w ciąży, na drugi dzień powiedziałam szefowej ponieważ nie chciałam jej oszukiwać ,rano jeszcze było o.k. powiedziała że damy sobie rade i że i pomogą, a po południu wezwała mnie na dywanik i podziekowała za współpracę. Niestety dowiedziałam się potem od prawnika ze miała do tego prawo, ale uważam że nie do końca dobrze wobec mnie postapiła :(.

Poleć forum