reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a zwolnienie

Ja zwolnienie dostałam od razu na pierwszej wizycie czyli okolice 4/5 tygodnia ponieważ pracuje fizycznie na magazynie i kompletuje towar pozatym raz już poroniłam. Dodam że u lekarza prywatnego
 
reklama
Ciąża to nie choroba.. ale stan błogosławiony.. jeżeli ktoś czuje się super, ma lekką pracę i chce - niech pracuje.. Ale jeżeli ktoś źle znosi ciążę, ma ciężką pracę i obawia się o to, że coś może się przytrafić - a do tego lekarz również kieruje na l4 - to czemu kobieta ma na nie nie iść? Zresztą ciekawe czy jak kobieta w ciąży spadlaby z drabiny albo straciła przytomność i poronila to kto by wtedy za to odpowiadał? Od razu by było gadanie, że mogła iść na l4, a nie teraz płakać nad rozlanym mlekiem.. Bez komentarza!
 
Jak czytam taka wypowiedz jak Twoja to mnie po prostu trzesie. To nie te czasy co 30lat temu ze kobiety pracowaly do samego porodu albo rodziły na polu, dziecko zostawialy na miedzy i zbieraly ziemniaki dalej! Ile teraz jest poronien...... Kobiety na siebie dmuchaja i chuchaja a i tak problem zeby ciąże utrzymać. Nie rozumiem jak kobieta moze swiadomie narazac sie na strate......
Zgadzam sie z Toba poronien jest bardzo duzo. Sama bylam w takiej sytuacji ale majac ogromne obciazenie ze strony zdrowia co jest zrozumiale.
Mam w swoim otoczeniu duzo kolezanek ktore nie mialy takich problemow i chodzily do pracy do poki byly w stanie.
Dlatego zdania nie zmienie - jezeli kobieta nie ma wskazan do zwolnienia to powinna jak najdluzej zostac aktywna (chyba ze pracuje ciezko fizycznie, to juz inna bajka).
 
Jedna sprawa praca fizyczna i zagrozenie z nia zwiazane a druga samopoczucie ciezarnej ja do 16 tc czulam sie jak zwloki wymioty, torsje, nudnosci zawroty glowy, malo jadlam ,nie mialam sily w domu nawet prania wlaczyc a co dopiero pojsc do pracy....
Pracowalam ponad 3 l w moim miejscu pracy a i tak szefostwo jest obrazone ze jestem w ciazy..dla mnie to dopiero chore mam 28l kiedy mam te dzieci rodzic?

010igov35ye70zfx.png
 
Ja jestem w 19 tygodniu i chciałam zwolnienie w zeszłym tyg i neistety nie dostałam bo jak to ujeła lekarka " za dobrze znoszę ciąże" ... . A niestety zabija mnie wstawanie przed 6 i co za tym idzie niskie ciśnienie.

3jgxk0s3x1a84z1e.png
 
Ja jestem w 19 tygodniu i chciałam zwolnienie w zeszłym tyg i neistety nie dostałam bo jak to ujeła lekarka " za dobrze znoszę ciąże" ... . A niestety zabija mnie wstawanie przed 6 i co za tym idzie niskie ciśnienie.

3jgxk0s3x1a84z1e.png
Najlepiej zmień lekarza.. Ty najlepiej wiesz, jak się czujesz.. ja też ostatnie dni mam mega ciężkie
 
reklama
Martula88 - trochę mi szkoda lekarki bo bardzo dokładna jest i wiem że dobrze prowadzi lekarza, a prawda jest taka, że jakoś mega źle się nie czuje , tylko faktycznie wstawanie rano i stanie w korkach wracając z pracy zabiera mi mnóstwo dziennej energii :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxk0s3x1a84z1e.png
To już jak uważasz.. Ja na l4, a i tak wystarczyło jedno wyjście na badanie krwi i przeziębiona jestem.. Także zależy od osoby..
 
Do góry