reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a zwolnienie

reklama
Nikt Ci nie da zwolnienia z powodu ciąży ;-)
Zwolnienie jest na chorobę, a nie na stan błogosławiony.
 
mam pytanie czy ginekolog NFZ bez problemu daje zwolnienie na wczesna ciazę ?
Na NFZ to wątpię. Zależy od lekarza i od pracy jaką wykonujesz. Ja szłam od razu do prywatnego, bo mnie krew zalała jak kierowniczka po tym jak dowiedziała się o ciąży stwierdziła że jeszcze mogę ją stracić, wredna małpa 2 dni później dostała l4 :)
 
Większość lekarzy pewnie zwolnienie da.
Ja jednak jestem zdania, ze kiedy kobieta dobrze sie czuje, ciazy nic nie zagraża, powinna chodzic do pracy. Jeszcze sie w domu nasiedzi.
 
mam pytanie czy ginekolog NFZ bez problemu daje zwolnienie na wczesna ciazę ?
Jeżeli masz objawy, które nie pozwalają Ci na normalne funkcjonowanie w pracy to na pewno da. Jeżeli masz możliwość dotrwania ze zwolnieniem i przyznawaniem się w pracy do tego, że jesteś w ciąży to warto zaczekać do 12 tygodnia ciąży bo wtedy jesteś chroniona prawnie i pracodawca z powodu ciąży nie ma prawa Cię zwolnić, nawet jeśli bierzesz zwolnienie L4 na cały okres jej trwania.
 
na nfz ciezko jesli nie masz przeciwskazan. mimo ze ja mialam fizyczna prace dwoch lekarzy PRYWATNIE nie chcialo mi dac.. dopiero trzeci.. takze ja bym sie nie nastawiala.
ponoc teraz bardzo pilnują
 
Miałam tu na myśli o ochronę prawną dla kobiet ciężarnych - paragraf 3 art 177 KP. Także nie są to bzdury jak napisałaś eni_.Nie wiem w jakiej sytuacji jest Kicia2016, ale wolałam wspomnieć o takiej możliwości.
 
reklama
Ja od samego początku z powodu silnych wymiotów trwających do piątego miesiąca... dużej straty wagi 14 kg miałam na każdej wizycie proponowane zwolnienie niestety pracuje w domu zwolnienie nie było potrzebne przez trzy miesiące z powodu niskiego ciśnienia nie mogłam nawet sama usiąść wszystkich moich uczniów na dwa miesiące z matura musiałam pożegnać mm ze pracowałam z nimi dwa lata... wiele rzeczy jest od nas niezależnych ... teraz siedzę w domu już kupę czasu córka ma 15 miesięcy I marze żeby wyjść do ludzi do
pracy... ale teraz jej nie zostawię... nie mam wyjścia jest taka malutka dziadki pracują... do żłobka nie oddam za bardzo kocham... kochana wiele miesięcy siedzenia w domu z dzieckiem przed Tobą jeśli ci siły pozwalają korzystaj z życia pracuj rozwijaj się bądź aktywna maluj się ładnie każdego dnia ubiera strój wychodź ze znajomymi pozwalaj na zachcianki potem pojawia się mała istotka i wiele z tych rzeczy sie konczy lub przy najmniej zatrzyma na kilka lat... mimo iż przynosi tak wiele szczęścia i radości każdego dnia...
 
Do góry