reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża biochemiczna-co dalej?

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2023
Postów
11
Czesc dziewczyny, długo myślałam na tym czy pisać czy nie pisać, ale nie mam z kim pogadać i i tak nikt by mnie nie zrozumiał. Właśnie jestem w trakcie krwawienia po ciąży biochemicznej. Tzn najwyższa beta była 140 teraz spadła do 26 więc podejrzewam, że to biochem, a nie pozamaciczna. Jeszcze jedna beta dla upewnienia przede mną, ale myślę zrobię już po tym krwawieniu. Aktualnie jestem w rozsypce chociaż wiem, że dla innych to nawet nie była ciąża.. planujemy w tym roku zakończyć już starania i odpocząć po prostu psychicznie od stymulacji i okołociążowych tematów. Powiedzcie mi jak to było u Was po takim biochemie? Udało się zajść w zdrowa ciążę ? A może zrobić badania i poszerzyć diagnostykę ? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
 
reklama
Ja po pierwszym IVF miałam właśnie ciąże biochemiczna. Przy kolejnym IVF zaszłam w ciąże i urodziłam zdrowego synka. Kolejne starania przyniosły bliźniaki dwujajowe. Nie poddawaj się. U mnie mimo wszystko to był dobry omen. Pokazał, ze dochodzi do implantacji 😉I to rokuje moim zdaniem dobrze.
 
Styczeń 2022 ciąża biochemiczna
Kwiecień 2022 poradnia leczenia nieplodnosci i badania
Maj 2022 - styczeń 2023 ciąża zakończona porodem w 39+6 :)

Myśle ze warto się badać :) i ze po ciąży biochemicznej następna ciąża może się udać. Powodzenia :)
 
Czesc dziewczyny, długo myślałam na tym czy pisać czy nie pisać, ale nie mam z kim pogadać i i tak nikt by mnie nie zrozumiał. Właśnie jestem w trakcie krwawienia po ciąży biochemicznej. Tzn najwyższa beta była 140 teraz spadła do 26 więc podejrzewam, że to biochem, a nie pozamaciczna. Jeszcze jedna beta dla upewnienia przede mną, ale myślę zrobię już po tym krwawieniu. Aktualnie jestem w rozsypce chociaż wiem, że dla innych to nawet nie była ciąża.. planujemy w tym roku zakończyć już starania i odpocząć po prostu psychicznie od stymulacji i okołociążowych tematów. Powiedzcie mi jak to było u Was po takim biochemie? Udało się zajść w zdrowa ciążę ? A może zrobić badania i poszerzyć diagnostykę ? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
Ja w listopadzie 2020 wykryłam ciążę ze słabym przyrostem bety (wręcz prawie wcale nie przyrastała), a rok później zaszłam już w udaną, zdrową ciążę, zakończoną w 39+4. Więc tak, da się zajść w zdrową ciążę po biochemie 😊
Co do badań, to polecam wykonać na początek chociaż podstawowe hormony, cytologię i te sprawy. Z resztą, zawsze warto się badać 😄
 
W sensie podstawowe już mam dawno za sobą może też źle się wyraziłam. Bardziej chodzi mi o poszerzona diagnostykę typu trombofilia itp.
Ja w listopadzie 2020 wykryłam ciążę ze słabym przyrostem bety (wręcz prawie wcale nie przyrastała), a rok później zaszłam już w udaną, zdrową ciążę, zakończoną w 39+4. Więc tak, da się zajść w zdrową ciążę po biochemie 😊
Co do badań, to polecam wykonać na początek chociaż podstawowe hormony, cytologię i te sprawy. Z resztą, zawsze warto się badać 😄
 
Ja bym rozszerzyła, a zwłaszcza pod kątem trombofilii. 2 pierwsze ciąże książkowe. Później długie prawie 4letnie starania. W 2021 roku w lutym biochem. Lekarz olał temat bo przecież zawsze się zdarzyć może. Później ciąża w listopadzie zakończona poronieniem chybionym w styczniu… rowniez nie miałam się tym stresować. W czerwcu zatem kolejna ciąża, tym razem zmiana lekarza, zabezpieczona heparyna, badania w kierunku trombofilii. Niby wyszło ok, ale poziom białka był za wysoki więc hematolog zalecił heparynę do końca ciąży i ponowne badania po ciąży. Jestem marcową mamusią ♥️ niestety badania po ciąży potwierdzają tendencję do krzepliwości. Powtarzam właśnie w tym miesiącu badania i zobaczymy co zaleci hematolog… także jak najbardziej badaj się 🙂 u mnie lekarze doszli do wniosku że skoro byłam w 2 bezproblemowych ciążach to nie ma możliwości żeby były problemy - a jednak 🙂
 
reklama
diagnostyka w kierunku trombofilii może być pomocna.

tulę, masz pełne prawo czuć się fatalnie i przeżyć to na swój sposób :*

oczywiście jest mnóstwo pozytywnych historii po ciążach biochemicznych, sama mam na koncie ciąże biochemiczne i pozamaciczną, a obecnie roczną córeczkę. powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki. wiele z nas było w tym miejscu co Ty teraz i na tym forum znajdziesz zrozumienie.
 
Do góry