reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża...blizniacza czy pojedyncza?

Dołączył(a)
30 Maj 2018
Postów
4
Miasto
Szczecin
Witajcie dziewczyny! Mega się cieszę, że w końcu jestem na tym forum z pytaniem dotyczącym ciąży, a nie o "możliwe objawy" Mam do Was pytanie. Termin z miesiączki : 10 maja 2019, z usg: 17 maja 2019r. Ostatnio na wizycie u ginekologa, po raz pierwszy zobaczyłam swoje upragnione maleństwo. Nie spodziewałam się tego, co usłyszałam.. Okazało się iż jest to ciąża BLIZNIACZA! !! Z tym, że jedno jajeczko jest puste. Gin nie do końca miał pewność, czy aby na pewno. Kończę za chwilę tydzień 10. Skierował mnie za miesiąc na badanie prenetalne, ale chciałabym wiedzieć, czy ktoś może był w takiej sytuacji, co o tym myślicie i czy jest szansa, że drugie jeszcze się "Wykluje" ? Podsyłam zdj USG!
Zobacz media 719121Zobacz media 719120
Kod:
[url=https://ebobas.pl/kalendarz/ciazy?utm_source=ebobas&utm_medium=suwaczki&utm_campaign=kalendarz_ciazy][img]https://ebobas.pl/suwaczki/ciazowe/pobierz/1/6471[/img][/url]
 
reklama
Ja 5 tc i na USG wyszlo 2 pecherzyki z tym ze jeden mniejszy od drugiego . Strasznie boje sie ciazy blizniaczej jestem roztargniona . Wizyte mam 30.10 i moja gin powiedziala ze to tego czasu moze sie wchlonąć to mniejsze bardzo sie boje .Mam 2 cudownych dzieci poki co . Czy mial ktos podobny przypadek ? Podobno tak jest w 90% kobiet ale jakos nie chce mi sie wierzyc .Dodam ze w rodzinie blizniakow nie bylo
 
Ja bylam w podobnej sytuacji, dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy blizniaczej, w 6 tyg widzialam oba serduszka. Potem na wizycie w 8 tyg bylam u lekarza i dowiedzialam sie, ze jeden pecherzyk i zarodek sa duzo mniejsze, wiec dostalam skierowanie do szpitala na diagnostyke. Na diagnostyke dostalam sie dopiero tydzien pozniej i wtedy okazalo sie, ze temu mniejszemu Maleństwu przestalo bic serduszko. Podobno tak sie zdarza w przypadku 40-50% ciaz blizniaczych, w wiekszosci przypadków pecherzyk sie wchlania (jak jest pusty to raczej na 90% sie wchlonie, natomiast jak sie nie wchlonie to nie zagraza to drugiemu). Jak taka sytuacja dotyczy blizniaków dwujajowych to nie ma ryzyka dla tego drugiego Maluszka.
 
Ja bylam w podobnej sytuacji, dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy blizniaczej, w 6 tyg widzialam oba serduszka. Potem na wizycie w 8 tyg bylam u lekarza i dowiedzialam sie, ze jeden pecherzyk i zarodek sa duzo mniejsze, wiec dostalam skierowanie do szpitala na diagnostyke. Na diagnostyke dostalam sie dopiero tydzien pozniej i wtedy okazalo sie, ze temu mniejszemu Maleństwu przestalo bic serduszko. Podobno tak sie zdarza w przypadku 40-50% ciaz blizniaczych, w wiekszosci przypadków pecherzyk sie wchlania (jak jest pusty to raczej na 90% sie wchlonie, natomiast jak sie nie wchlonie to nie zagraza to drugiemu). Jak taka sytuacja dotyczy blizniaków dwujajowych to nie ma ryzyka dla tego drugiego Maluszka.
Ilmenau dziekuje co kochana za slowa otuchy troche sie uspokoilam czytajac twoj post . A jak bylo potem z porodem u ciebie ?? Nie bylo komplikacji ??
 
Ilmenau dziekuje co kochana za slowa otuchy troche sie uspokoilam czytajac twoj post . A jak bylo potem z porodem u ciebie ?? Nie bylo komplikacji ??

Do porodu jeszcze trochę mi zostało, bo dopiero zaczynam 15 tydzień. Natomiast mój lekarz mówi, że to w żaden sposób nie wpływa na sam przebieg ciąży i porodu, tylko psychicznie było trochę ciężko bo ja zawsze marzyłam o bliźniakach, wydawało się że marzenie się spełniło a tu jednak się okazało, że życie miało inne plany.
 
Do porodu jeszcze trochę mi zostało, bo dopiero zaczynam 15 tydzień. Natomiast mój lekarz mówi, że to w żaden sposób nie wpływa na sam przebieg ciąży i porodu, tylko psychicznie było trochę ciężko bo ja zawsze marzyłam o bliźniakach, wydawało się że marzenie się spełniło a tu jednak się okazało, że życie miało inne plany.
A ja jak gin robila mi usg to bylo5tc+1 ja w sumie to wolalabym jedno bo mam juz 2 w domku 6 lat corcia i 4 lata synek a tak nam sie trojka marzyla a teraz przerazona jestem jak to wogole bedzie dalej wizyte mam 30.10 i jak do tej pory rozrywa mnie strach. Ilmenau a ty masz juz dzieci czy to pierwsze
 
A ja jak gin robila mi usg to bylo5tc+1 ja w sumie to wolalabym jedno bo mam juz 2 w domku 6 lat corcia i 4 lata synek a tak nam sie trojka marzyla a teraz przerazona jestem jak to wogole bedzie dalej wizyte mam 30.10 i jak do tej pory rozrywa mnie strach. Ilmenau a ty masz juz dzieci czy to pierwsze

Pierwsze i długo wyczekane.
A teraz w którym jesteś tygodniu? U mnie lekarz przewidział ten scenariusz w 8 tyg
 
We wtorek mialam wizyte i bylo 5 +1 to teraz 5+4:) ale od wtorku nie umiem normalnie zyc. Przeroslo mnie to
A skad jestes jak moge zapytac
 
We wtorek mialam wizyte i bylo 5 +1 to teraz 5+4:) ale od wtorku nie umiem normalnie zyc. Przeroslo mnie to
A skad jestes jak moge zapytac

W przyszłym tygodniu powinno być widać serduszko/serduszka, więc może lepiej umów się wcześniej zamiast czekać do końca miesiąca.
Pamiętaj też że bliźniaki to koniec świata, dla ludzi którzy się starają długo to spełnienie marzeń. Podwójna praca ale i podwójna radość (moja kuzynka i przyjaciółka maja bliźniaki). Dasz radę :)
 
reklama
W przyszłym tygodniu powinno być widać serduszko/serduszka, więc może lepiej umów się wcześniej zamiast czekać do końca miesiąca.
Pamiętaj też że bliźniaki to koniec świata, dla ludzi którzy się starają długo to spełnienie marzeń. Podwójna praca ale i podwójna radość (moja kuzynka i przyjaciółka maja bliźniaki). Dasz radę :)
Teoretycznie tak ale ja mam juz 2 malych dzieci 6 i 4 lata wiec duze wyzwanie i moze dla tego sie tak boje ;(
 
Do góry